20
Додека Македонија слави  Раул размислува за Црна Гора

Додека Македонија слави, Раул размислува за Црна Гора

пред една недела - Дерби - Ракомет

Селекторот на Македонија, Раул Гонзалес, го имаше своето „огнено крштевање“ на европските првенства, кое на наше големо задоволство заврши со победа над фаворизираната Словенија со 25:24.

ЕП   Хрватска 2018  Раул  Имаме два бода и сега ќе мислиме на Црна Гора

ЕП - Хрватска 2018: Раул: Имаме два бода и сега ќе мислиме на Црна Гора

пред една недела - Сител - Ракомет

По победата над Словенија селекторот на Македонија Раул Гонзалез истакна: -   Сега имаме една победа и два бода треба да ја поминеме нашата група.

ЕП   Хрватска 2018  Раул

ЕП - Хрватска 2018: Раул:

пред една недела - Сител - Ракомет

По победата над Словенија селекторот на Македонија Раул Гонзалез истакна: -   Сега имаме една победа и два бода треба да ја поминеме нашата група.

РАКОМЕТ  Македонија ја победи Словенија со 25 24

РАКОМЕТ: Македонија ја победи Словенија со 25:24

пред една недела - Вечер - Спорт

Македонија со фантастична победа го стартуваше настапот на ЕП 2018, славејќи на дуелот против Словенија со 25-24 за неверојатен почеток на новата европска авантура.

РАУЛ ГОНЗАЛЕС  Имаме два бода  но играме против Црна гора

РАУЛ ГОНЗАЛЕС: Имаме два бода, но играме против Црна гора

пред една недела - Sportmedia - Ракомет

Дебитираше Шпанецот на клупата на Македонија со голема победа над Словенија (25:24). Мора да бидеме задоволни, особено нашиот стручен штба предводен од Раул Гонзалес.

Времеплов
x