20
Лажна порака за ракетен напад предизвика хаос на Хаваите

Лажна порака за ракетен напад предизвика хаос на Хаваите

пред 7 дена - Вечер - Свет

Голем број граѓани на Хаваи добиле текстуална порака во која се предупредувало на закана од напад со балистички проектил.

Лажна порака за ракетен напад предизвика хаос на Хаваите

Лажна порака за ракетен напад предизвика хаос на Хаваите

пред 7 дена - Макфакс - Свет

Голем број граѓани на Хаваи добиле текстуална порака во која се предупредувало на закана од напад со балистички проектил.

Лажен аларм за ракетен напад врз Хаваите

Лажен аларм за ракетен напад врз Хаваите

пред 7 дена - Популарно - Македонија

Лажна тревога за балистички проектили што се приближуваат ги преплаши жителите на Хаваи, објавија светските новински агенции.

 Ким лансираше ракета  ова не е вежба    паника поради лажна тревога во Хаваи

„Ким лансираше ракета, ова не е вежба“ - паника поради лажна тревога во Хаваи

пред една недела - Прес 24 - Свет

На Хаваи завладеа вистинска паника откако луѓето ширум островот добија порака за предупредување за ракетен напад. Повеќе...

Времеплов
x