20
Осум загинати десетици повредени во пожар во зграда во португалија

Осум загинати десетици повредени во пожар во зграда во португалија

пред една недела - Канал 5 - Свет

Португалската Агенција за цивилна заштита соопшти дека пожарот во зградата, во која се се наоѓа седиштето на здружение на локалните жители, бил предизвикан од експлозија на шпорет.

Осуммина загинати при пожар во зграда во Португалија

Осуммина загинати при пожар во зграда во Португалија

пред една недела - 24 вести - Свет

Најмалку осум лица загинаа, а околу 50 други се повредени, при пожар што избувна минатата ноќ во двокатана зграда во градот Виља Нова да Раиња во северниот дел на Португалија.

8 лица загинаа во пожар во зграда во Португалија

8 лица загинаа во пожар во зграда во Португалија

пред една недела - Сител - Свет

Осум лица загинаа, а десетици се повредени во експлозија и пожар во зграда во северна Португалија, објави Асошиејтед прес.

Осуммина мртви и над 50 повредени при пожар во зграда во Португалија

Осуммина мртви и над 50 повредени при пожар во зграда во Португалија

пред една недела - Канал 77 - Хроника

Во пожар кој во саботата навечер зафатил еден кат од зграда во центарот на португалскиот град Тондела, околу 250 километри северно од Лисабон, загинаа осум лица, а педесетина беа повредени, објавија локалните власти.

Осуммина мртви при пожар во зграда во Португалија

Осуммина мртви при пожар во зграда во Португалија

пред една недела - +Инфо - Свет

Во пожар кој во саботата навечер зафатил еден кат од зграда во центарот на португалскиот град Тондела, околу 250 километри северно од Лисабон, загинаа осум лица, а педесетина беа повредени, објавија локалните власти.

Осуммина мртви и над 50 повредени при пожар во зграда во Португалија

Осуммина мртви и над 50 повредени при пожар во зграда во Португалија

пред една недела - Макфакс - Свет

Во пожар кој во саботата навечер зафатил еден кат од зграда во центарот на португалскиот град Тондела, околу 250 километри северно од Лисабон, загинаа осум лица, а педесетина беа повредени, објавија локалните власти.

Осуммина мртви при пожар во зграда во Португалија

Осуммина мртви при пожар во зграда во Португалија

пред една недела - A1on - Свет

Во пожар кој во саботата навечер зафатил еден кат од зграда во центарот на португалскиот град Тондела, околу 250 километри северно од Лисабон, загинаа осум лица, а педесетина беа повредени, објавија локалните власти.

Осум луѓе загинаа при пожар во Португалија  а педесетина се повредени

Осум луѓе загинаа при пожар во Португалија, а педесетина се повредени

пред една недела - Нова ТВ - Свет

Во пожар кој во саботата навечер зафатил еден кат од зграда во центарот на португалскиот град Тондела, околу 250 километри северно од Лисабон, загинаа осум лица, а педесетина беа повредени, објавија локалните власти.

Oсуммина загинати во пожар во зграда во Португалија

Oсуммина загинати во пожар во зграда во Португалија

пред една недела - Либертас - Свет

Во пожар што вчеравечер зафатил еден кат од зградата на Граѓанскиот дом во Вила Нова да Раиња, приградска населба на Тондела, околу 250 километри северно од Лисабон, загинаа најмалку осум лица, а најмалку 35 се повредени, објавија локалните власти.

Осуммина мртви и над 50 повредени при пожар во зграда во Португалија

Осуммина мртви и над 50 повредени при пожар во зграда во Португалија

пред една недела - Кајгана - Свет

Во пожар кој во саботата навечер зафатил еден кат од зграда во центарот на португалскиот град Тондела, околу 250 километри северно од Лисабон, загинаа осум лица, а педесетина беа повредени, објавија локалните власти.

Времеплов
x