20
Зидан  Топката едноставно не сака да влезе

Зидан: Топката едноставно не сака да влезе

пред 4 дена - Канал 5 - Фудбал

- Проблемот е што на крајот кога топката не сака да влезе, станува многу тешко. Ние не го заслуживме ова. Можете да ги правите работите на добар или лош начин, но кога топката не сака да влезе, тоа е комплицирано.

Зидан  Топката едноставно не сака да влезе

Зидан: Топката едноставно не сака да влезе

пред 4 дена - +Инфо - Спорт

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, беше огорчен по поразот од Виљареал (0:1) во 19.коло од Примера. - Проблемот е што на крајот кога топката не сака да влезе, станува многу тешко.

Реал Мадрид загуби од Вилјареал

Реал Мадрид загуби од Вилјареал

пред 4 дена - Сител - Фудбал

Loading Video...

Зидан обелодени кој бил заедничкиот заклучок во соблекувалната по тешкиот пораз од Вилјареал

Зидан обелодени кој бил заедничкиот заклучок во соблекувалната по тешкиот пораз од Вилјареал

пред 4 дена - Дерби - Фудбал

Реал Мадрид доживеа уште еден тежок удар на домашниот „Сантијаго Бернабеу“ и на крајот од мечот со Вилјареал играчите на...

Виљареал направи чудо на  Бернабе

Виљареал направи чудо на „Бернабе“

пред 4 дена - Македонски Спорт - Фудбал

Играчите на Реал се изнашутираа, а Виљареал ја однесе победата во меѓусебниот дуел во Мадрид во шпанското првенство. На Зидан...

Реал немоќен пред  жолтата подморница

Реал немоќен пред „жолтата подморница“

пред 4 дена - Top Sport - Фудбал

Виљареал ја продлабочи кризата на Реал Мадрид откако пибеди на „Станијаго Бернабеу“ во рамките на 19.коло, во Ла Лига со 1:0 (0:0).

Форналс со маестрална лоб мајсторија го шокираше Реал за историја на  Бернабеу

Форналс со маестрална лоб мајсторија го шокираше Реал за историја на „Бернабеу“

пред 4 дена - Дерби - Фудбал

Реал Мадрид не успеа да постигне гол од ниту една од многуте шанси кои ги имаше ова попладне на „Сантијаго Бернабеу“, а како...

Зидан уморен од критиките за Реал  Лесно е да се каже дека се е лошо

Зидан уморен од критиките за Реал: Лесно е да се каже дека се е лошо…

пред 5 дена - Дерби - Фудбал

Реал Мадрид не игра на посакуваното ниво во оваа натпреварувачка сезона, има 16 бода минус во однос на Барселона во Примера,...

Времеплов
x