20
 КОЦКАСТИТЕ НА ГОЛЕМИ МАКИ Червар пробува со Бунтиќ

„КОЦКАСТИТЕ" НА ГОЛЕМИ МАКИ: Червар „пробува" со Бунтиќ

пред 7 дена - Sportmedia - Ракомет

Селекторот на „коцкастите", Лино Червар по долго двоумење за средбата со Исланд која се игра во вечерните часови во Сплит, се реши да го повика Денис Бунтиќ.

Го имате Червар домашниот терен далеку ќе дотуркате

Го имате Червар, домашниот терен, далеку ќе дотуркате...

пред 7 дена - Sportmedia - Ракомет

Како еден голем спортсмен, капитенот на нашиот национален тим им даде подршка на „коцкастите" особено откако дознаа дека нема да може да сметаат на услугите на својот најдобар играч Домагој Дувњак.

Кире Лазаров Горд сум и пресреќен што Лино Червар беше наш селектор

Кире Лазаров: Горд сум и пресреќен што Лино Червар беше наш селектор

пред 7 дена - +Инфо - Спорт

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров, во изјава за хрватскиот портал „24 сата“ имаше само пофални...

Горд сум што Лино Червар беше дел од македонскиот ракомет

Горд сум што Лино Червар беше дел од македонскиот ракомет

пред 7 дена - Репортер - Сцена

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров, во изјава за хрватскиот портал „24 сата“ имаше само пофални...

Вујо го советува Червар

Вујо го советува Червар

пред 7 дена - Top Sport - Ракомет

EvropСелекторот на Словенија, Веселин Вујовиќ, има совет за колегата од Хрватска Лино Червар како да го надополни хендикепот кој на Хрватите им се деси по повредата на Домагој Дувњак.

ПОТВРДЕНО Дувњак во аут до крајот на турнирот

ПОТВРДЕНО: Дувњак во аут, до крајот на турнирот

пред една недела - Sportmedia - Ракомет

Домагој Дувњак нема да може да продолжи со настапите за „коцкастите". Иако во прв момнт се чинеше дека повредата не е од...

Заврши ЕП за Домагој Дувњак

Заврши ЕП за Домагој Дувњак

пред една недела - Top Sport - Ракомет

Домагој Дувњак, капитенот на ракометната репрезентација на Хрватска, го заврши настапот на Европското првенство, потврдија од Ракометниот сојуз на Хрватска.

Хрватска може да смета на Дувњак само ако се најде во самата завршница на ЕП

Хрватска може да смета на Дувњак само ако се најде во самата завршница на ЕП

пред една недела - Дерби - Ракомет

Хрватите долго ги чекаа резултатите од магнетната резонанца направени по вчерашната повреда на Домагој Дувњак, а на крајот е потврдена непосакуваната дијагноза за домаќините на Европското ракометно првенство.

ЕП ракомет 2018 Дувњак се повреди неизвесно дали ќе го продолжи шампионатот

ЕП ракомет 2018: Дувњак се повреди, неизвесно дали ќе го продолжи шампионатот

пред една недела - +Инфо - Спорт

Хрватска синоќа го доби дербито со Србија (32:22), но најверојатно до крајот на Европското првенство го загуби Домагој Дувњак.

ЕП ракомет 2018 Дувњак се повреди неизвесно дали ќе го продолжи шампионатот

ЕП ракомет 2018: Дувњак се повреди, неизвесно дали ќе го продолжи шампионатот

пред една недела - Канал 5 - Ракомет

Во финишот на средбата Дувњак со помош на своите соиграчи го напушти теренот, откако ја повреди десната нога. - Го повреди листот на десниот мускул.

Червар за повредата на Дувњак Сакавме да го замениме ама

Червар за повредата на Дувњак: Сакавме да го замениме, ама…

пред една недела - Дерби - Ракомет

Репрезентацијата на Хрватска имаше позитивен старт на Европското првенство на кое се тие домаќини, но дуелот со Србија за нив донесе и една лоша веста-тоа е повредата на нивниот капитен и најдобар играч Домагој Дувњак.

Червар Загрижен сум за Дувњак

Червар: Загрижен сум за Дувњак…

пред една недела - Дерби - Ракомет

Хрватска стигна до првите бодови на Европското првенство, но голем проблем за селекторот Лино Червар може да биде повредата на Домагој Дувњак кој не можеше да го заврши натпреварот.

Лазаров објасни зошто Червар е најдобар тренер во светот Никогаш нема да заборавиме што направи

Лазаров објасни зошто Червар е најдобар тренер во светот: Никогаш нема да заборавиме што направи!

пред една недела - Дерби - Ракомет

Лино Червар пред само два дена излезе со доста провокативна изјава во јавноста алудирајќи на тоа дека Македонија немала да...

Во Сплит нема да не победи ниту селекцијата на светот

Во Сплит нема да не победи ниту селекцијата на светот!

пред една недела - Sportmedia - Ракомет

Вечерва со дуелот Хрватска-Србија во Сплит, и официјално се отвора Европскиот шампионат. Знак да почна да „зовриваат стратстите" пред пресметката на двата големи спортски ривали.

Времеплов
x