20
1 2 3 4 5 6 7 

Кога ќе кажете зима, мислите чај

пред еден месец - Сцена

Чајот по кафето, е најбараната топла напивка, и неговата честа потрошувачка, според непишано правило непосредно се поврзува со зимата.

All you need is love на 4-ти Декември

пред 4 месеци - Сцена

All you need is love ден во Скопје, шестчасовен концерт во ВИП арена Трети декември ќе биде идеална вечер да се соберат сите генерации на едно место, за да го видат и да го слушнат најдоброто од регионот.

Ian Gillan во Скопје на 5-ти Ноември

пред 4 месеци - Сцена

Авалон Продукција ви го претставува еден од најдобрите светски пејачи на сите времиња Ian Gillan, на вечер посветена на Deep Purple, заедно сo Don Airey`s band и Македонската филхармонија, во ВИП Арена, на 05 ноември.

"Црвена јабука", "Рибља чорба" и "Ван Гог"

пред 4 месеци - Сцена

Шестчасовен фестивал со три легендарни поп-рок групи ќе се одржи на 19 ноември, во "Метрополис арената" во Скопје, на настанот наречен "Скрим мјузик најт".

ДНК со нова песна и видео спот за "Аеродром"

пред 4 месеци - Сцена

Рнб двоецот ДНК не мирува и за фановите, по втор пат неделава, во етерот пушта уште едно видео. Станува збор за проект кој е посебен од се досега сработено зашто е посветен на маалото на Панчо и на сите горди “дромци”.

Меѓународниот ден на кредитни унии (ICU day)

пред 4 месеци - Сцена

Победија студентите! Младоста и ентузијазмот, креативноста и знаењето го движат светот. Оваа година, темата на Меѓународниот ден на кредитни унии (ICU day) е „Автентичната разлика“.

40 години дејност на маестро Рамадан Шукри во МОБ

пред 4 месеци - Сцена

Со голем концерт на мандолинскиот оркестар „Скопје“вечер во Македонската опера и балет ќе бидат одбележени 40 години уметничка дејност на маестро Рамадан Шукри.

ХИТ за месец Септември на Радио Фортуна е "Мораш" на Бока Димитров

пред 5 месеци - Сцена

Песната "Мораш" на Бока Димитров го освои радискиот етер според Вашите гласови. Од предложените 5 песни за месец Септември, за кои гласавте за период од еден месец,преку страната на radiofortuna.

ХИТ за месец Август на Радио Фортуна е "За нас" на Антонија Гиговска

пред 6 месеци - Сцена

Песната "За нас" на Антонија Гиговска го освои радискиот етер според Вашите гласови. Од предложените 5 песни за месец Август, за кои гласавте за период од еден месец,преку страната на radiofortuna.

Пет совети за здраво лето

пред 6 месеци - Сцена

Доколку сакате да имате здрави коски, добро расположение, подобар тен и силни мускули, уживајте во предностите кои што Ви ги овозможува летото и како никогаш претходно дајте си шанса есента да ја дочекате силни радосни и весели.

Десет работи кои не ги знаете за јагодите

пред 6 месеци - Сцена

Едно од највуските овошја, веројатно се јагодите. Во продолжение, неколку забавни и интересни факти за јагодите кои можеби не сте ги знаеле: 1.

Нокаут со нова песна и видео спот

Нокаут со нова песна и видео спот

пред 7 месеци - Сцена

Својата летна турнеја, Нокаут ја појачуваат со нова песна и нов спот.  Со “Трип”, бендот му се враќа на ритамот кој беше препознатлив за нивниот прв албум, но секако зачинет со модерен призвук.

 Најсреќна  на Сара Мејс е ХИТ за месец Јули на Радио Фортуна

"Најсреќна" на Сара Мејс е ХИТ за месец Јули на Радио Фортуна

пред 7 месеци - Сцена

Песната "Најсреќна" на Сара Мејс го освои радискиот етер според Вашите гласови. Од предложените 5 песни за месец Јули, за кои гласавте за период од еден месец,преку страната на radiofortuna.

ХИТ за месец Јуни на Радио Фортуна е  Не враќај се  на Филип Јордановски

ХИТ за месец Јуни на Радио Фортуна е "Не враќај се" на Филип Јордановски

пред 8 месеци - Сцена

Песната " Не враќај се " на Филип Јордановски го освои радискиот етер според Вашите гласови. Од предложените 5 песни за месец Јуни, за кои гласавте за период од еден месец,преку страната на radiofortuna.

Дино Мерлин во Охрид на 23 јули

Дино Мерлин во Охрид на 23 јули

пред 8 месеци - Сцена

Балканскиот пејач и кантавтор Дино Мерлин на 23 јули ќе одржи голем концерт во Охрид, кој ќе биде на градскиот стадион „Билјанини извори”.

1 2 3 4 5 6 7