20
1 2 3 4 5 6 7 
Иванов ја искара Владата ја ангажирала војската без негова согласност и знаење

Иванов ја искара Владата, ја ангажирала војската без негова согласност и знаење

пред 6 часа - Македонија

Иванов  ја искара Владата, ја ангажирала војската без негова согласност и знаење Справување со сајбер заканите, миграцијата...

Одбележана 25 годишнината од формирањето на АРМ

Одбележана 25-годишнината од формирањето на АРМ

пред 6 часа - Македонија

„Армијата на Македонија е пред сериозни предизвици кои бараат сериозен одговор. Единствена институција што може да одговори...

Светот во шок Шпанија во жалост се бројат жртвите

Светот во шок, Шпанија во жалост, се бројат жртвите

пред 7 часа - Свет

Денови на жалост во Шпанија. Со едноминутен молк илјадници граѓани им оддадоа почит на загинатите во терористичкиот напад во Барселона.

Димитров во посета на Осло Потпишана Заедничка изјава за партнерство и соработка меѓу Македонија и Норвешка

Димитров во посета на Осло: Потпишана Заедничка изјава за партнерство и соработка меѓу Македонија и Норвешка

пред 7 часа - Македонија

Работна посета на Министерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Димитров на  Кралството Норвешка. Заокружувајќи...

Гоцевски Реформите во АРМ да бидат надпартиска стратегија

Гоцевски: Реформите во АРМ да бидат надпартиска стратегија

пред 8 часа - Македонија

„М одернизацијата на АРМ мора да излезе и од владините и од партиските рамки, реформите на АРМ мора да бидат над партиски интерес“, вели во интервју за тв 24 првиот министер за одбрана.

Гоцевски Реформите во АРМ да бидат над партиска стратегија

Гоцевски: Реформите во АРМ да бидат над партиска стратегија

пред 8 часа - Македонија

„М одернизацијата на АРМ мора да излезе и од владините и од партиските рамки, реформите на АРМ мора да бидат над партиски интерес“, вели во интервју за тв 24 првиот министер за одбрана.

Труење со храна од Сендвичара 7 Скопје

Труење со храна од „Сендвичара 7“ Скопје

пред 8 часа - Македонија

Осум лица се хоспитализирани на инфективните клиники во Скопје, а четири се згрижени во амбуланти откако се пожалиле на стомачни проблеми и висока температура по консумирање сендвичи во „Сендвичара 7“ лоцирана на булеварот Партизански одреди.

 Ел Паис  Извршителот на нападот во Барселона е меѓу убиените терористи во Камбрилс

„Ел Паис“: Извршителот на нападот во Барселона е меѓу убиените терористи во Камбрилс

пред 8 часа - Свет

Лицето кое е осомничено дека го возело комбето кое вчера усмрти 14 лица во центарот на Барселона, е меѓу петмината терористи...

Двајца убиени и шестмина ранети во напад во Финска

Двајца убиени и шестмина ранети во напад во Финска

пред 8 часа - Свет

Две лица се убиени, а шест други се ранети денеска кога маж вооружен со нож нападна минувачи на плоштадот „Путори“ во центарот на градот Турку, во југозападниот дел на Финска, соопшти финската полиција.

Еден милион штета во Охрид од земјотресите

Еден милион штета во Охрид од земјотресите

пред 9 часа - Македонија

11 од вкупно 854 објекти во Охрид се ризични за живеење и имаат претрпени најголеми штети од земјотресите. Комисијата за...

Македонија маршира кон НАТО војниците бараат подобри услови

Македонија „маршира“ кон НАТО, војниците бараат подобри услови

пред 9 часа - Македонија

Наместо висока политика решение на реалните проблеми во армијата, подобри услови за работа, храна и опрема – овие приоритети...

Tоплина во домот на Tрајанка Kадри институциите ги нема Црвен Крст со помош

Tоплина во домот на Tрајанка Kадри, институциите ги нема, Црвен Крст со помош

пред 9 часа - Македонија

Шеесет и петгодишната Трајанка Кадри претстојната зима ќе ја дочека со дрва за огрев, но и со ново броило за струја. По објавувањето на сторијата на ТВ 24 за мизеријата во која живее, помош за Трајанка веднаш понуди Црвениот крст на Македонија.

Tоплина во домот на Tарјанка Kадри институциите ги нема Црвен Крст со помош

Tоплина во домот на Tарјанка Kадри, институциите ги нема, Црвен Крст со помош

пред 9 часа - Македонија

Шеесет и петгодишната Трајанка Кадри претстојната зима ќе ја дочека со дрва за огрев, но и со ново броило за струја. По објавувањето на сторијата на ТВ 24 за мизеријата во која живее, помош за Трајанка веднаш понуди Црвениот крст на Македонија.

Усогласување на пензиите

Усогласување на пензиите

пред 10 часа - Македонија

Со второто усогласување на пензиите за периодот од 1 јули до крајот на оваа тековна година најниската пензија ќе се зголеми за 180 денари а додека  највисоката  за 873 денари месечно.

Сините картони не се враќаат во здравството

Сините картони не се враќаат во здравството

пред 10 часа - Македонија

Сините картони нема да се вратат во употреба. Министерот за здравство ќе истражува кој во Фондот наложил да се бараат сини картони и ќе бара одговорност.

1 2 3 4 5 6 7