20
1 2 3 4 5 6 7 

GAME OF THRONES: Кои автомобили би ги возеле ликовите од популарната ТВ серија?

пред 3 дена - Автомобили

Javier Oquendo е човекот кој не носи во светот на фантазијата, замислувајќи кои автомобили би можеле да ги возат ликовите...

КОЈ Е ПОБРЗ: Tesla Model S P100D или McLaren 720S на 400 метри?

пред 3 дена - Автомобили

Motor Trend стави на црта два лути ривали – Tesla S P100D и McLaren 720S Кога е Teslа во прашање, тогаш мораме да бидеме подготвени за секакви изненадувања, особено ако станува збор за трка на кратка патека.

MERCEDES G500 4×4²: Монструозниот Lord Hans за пат околу светот

пред 3 дена - Автомобили

Пред нас е најновиот жесток проект на Јон Олсон со моќ од дури 800кс Пред нас е најновиот проект на Јон Олсон, кој е помеѓу останатото, познат и по своите жестоки автомобилски преработки.

Серискиот Devel Sixteen со 5000кс дебитираше во Дубаи

пред 3 дена - Автомобили

Освен најсилната верзија со 5000кс Devel ги претстави и „послабите“ верзии со 3000, односно со 2000кс Освен најсилната верзија...

ЖЕСТОК КАРАМБОЛ: Верижен судир на дури 14 возила на Нирбургринг

пред 3 дена - Автомобили

Колку „Зелениот пекол“ е опасен потврдува и овој инцидент, во кој учествуваа дури 14 автомобили Колку „Зелениот пекол“ е...

РЕМЕК ДЕЛО: Врвно реставрирано Porsche 964 со мотор од 500кс

пред 4 дена - Автомобили

Компанијата Singer од Калифорнија се бави со реставрација на класични Porsche модели, а нивниот последен проект е вистинско...

2018 GUMBALL 3000: Следната сезона ќе биде најжестока до сега

пред 5 дена - Автомобили

Верувале или не – рутата ќе „вози“ од Лондон до Токио! Редакцијата на „Високи Октани“ ви ја открива Gumball 3000 рутата за следната година.

Погледнете како Ford Mustang се менуваше низ историјата

пред 5 дена - Автомобили

Mustang засекогаш ќе остане во историските книги забележен со златни букви како модел кој стана еден од најомилените автомобили...

ЗАРАДИ ЛИЧНА БЕЗБЕДНОСТ: Од денес задолжителна зимска опрема во возилата

пред 5 дена - Автомобили

Денес стапува во сила законската обврска за задолжително поседување зимска опрема во возилата Според законот за безбедност...

Massachusetts Institute of Technology: Tesla Model S е повалкан од бензински автомобил

пред 6 дена - Автомобили

Новото истражување на MIT докажува дека Tesla S во својот животен циклус емитува повеќе CO2 од бензински автомобил од А сегмент...

Како се менуваа автомобилските аудио системи во последните 4 декади?

пред 6 дена - Автомобили

Погледнете како изгледаше развојот на фабричките радио уреди во автомобилите Како репер за ова интересно патување во аудио историјата е земен Volkswagen Golf и тоа од 1974 година до денес.

ДАЛИ ЗНАЕТЕ: Како изгледа ранг листата на најекомичните модели на Lada?

пред 6 дена - Автомобили

Редакцијата на списанието Deйli-Motor истражи кои модели на рускиот произведувач се најекономични На првото и второто место се најдоа моделите Granta и Kalina.

2019 CHEVROLET CORVETTE ZR1: Американската легендарна мускулеста икона во ново издание

пред 7 дена - Автомобили

Chevrolet официјално ја претстави Corvette ZR1 моделска година 2019 2019 Chevrolet Corvette ZR1 е придвижуван од 6.2-литарски V8 агрегат со компресор, со сила од 755кс и 969Nm вртежен момент.

ВРАЌАЊЕ ВО ИДНИНАТА: Како би изгледале ретро верзиите на модерните спортски автомобили?

пред 7 дена - Автомобили

Дизајнерите од Jennings ни понудија многу интересен одговор на ова прашање Низ дискусиите на авто ентузијастите илјадници пати наидуваме на мислење дека постарите модели се многу подобри од автомобилите кои денес се произведуваат.

ШОКАНТНО: Во жесток судир буквално преполовен Lamborghini Huracan

пред 7 дена - Автомобили

Во тешка сообраќајна незгода во Мајами Lamborghini Huracan буквално се распадна на два дела Во тешка сообраќајна незгода...

1 2 3 4 5 6 7