20
1 2 3 4 5 6 7 

„Distinguished Gentleman’s Ride” повторно во Скопје

пред еден ден - Автомобили

Спектакaлот наречен „ Distinguished Gentleman’s Ride” e повторно во Скопје. По минатогодишната успешна организација на  големиот хуманитарен настан „ Distinguished Gentleman’s Ride”, Скопје и оваа година ќе биде дел од истиот.

LAMBORGHINI HURACAN SUPER TROFEO EVO: Ново оружје за GT серијата

пред 3 дена - Автомобили

За потребите на тркачките натпревари Lamborghini претстави нов болид со номенклатура Huracan Super Trofeo Evo За потребите...

LAMBORGHINI & DESIGN CONCOURS d’ELEGANCE: Вистински празник за очи

пред 3 дена - Автомобили

Минатиот викенд во Швајцарија се одржа првиот фестивал на класични спортски автомобили од марката Lamborghini Lamborghini...

УНИКАТ: Електричен Hummer H1 специјално направен за Арнолд Шварценегер

пред 3 дена - Автомобили

Компанијата Kreisel Electric го претстави првиот електричен Hummer H1 пикап на светот, направен за холивудскиот актер Арнолд Шварценегер За погон на овој монструм се користат два електромотори со вкупна сила од 490кс.

(ТОП 8) RUSSIA BEYOND: Најдобрите руски теренски возила

пред 4 дена - Автомобили

Осум брутални теренци кои дури ни руската жестока зима не може да ги сопре Снег, мраз, кал, секаков вид на беспаќе и подлога – за овие возила не постои застанување заради препрека.

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН: Porsche одбележува 40 години од моделот 928

пред 4 дена - Автомобили

Porsche 928 се појави 1977 година како настојување на компанијата да понуди конкурентен Grand Tourer (GT) модел со 2+2 конфигурација...

РЕВОЛУЦИЈА: „Формула 1“ ќе се емитира со видно поле од 360 степени

пред 4 дена - Спорт

Првата тест фаза успешно завршена Преносите на „Формула 1“ наскоро би можеле да добијат сосема друга, многу поквалитетна димензија.

НАЈУБАВОТО ОД ФРАНКФУРТ 2017: Атрактивните хостеси се вториот најважен дел на секој Автосалон

пред 5 дена - Автомобили

На 67-от меѓународен франкфуртски Автосалон најубавите украси беа атрактивните и насмеани хостеси Еден од најголемите и најзначајните...

ARGUS CYBER SECURITY: Што се случува кога автомобил е жртва на хакерски напад?

пред 5 дена - Автомобили

Инструментите се однесуваат налудничаво, педалите за гас и сопирачки не функционираат, вратите сами се отклучуваат и заклучуваат… Повеќето модерни автомобили користат најсовремена технологија за возењето да се направи што побезбедно и попријатно.

FIA ПРЕСУДИ: Карамболот во Сингапур е возачки инцидент

пред 5 дена - Спорт

Проблематичната трка доби финална разврска на зелена маса „Карамболот во кој учествуваа Себастиан Фетел, Кими Раиконен и Макс Ферштапен беше обичен тркачки инцидент“, соопшти FIA.

SUPERCAR MEGABUILD: Радикално модифициран Bentley Continental GT на продажба

пред 6 дена - Автомобили

Овој „Mad Max“ Bentley е ѕвезда на серијалот Supercar Megabuild на National Geographic, со доработки вредни 25.000 фунти На eBay пред некој ден започна наддавање за овој модификуван Bentley Continental GT.

ФРАНКФУРТ 2017: Мега галерија на новитети

пред 6 дена - Автомобили

Да ги погледнеме фотографиите од 67-ата меѓународна изложба на автомобили која до 24 септември се одржува во Франкфурт На...

Тркајќи се со Lamborghini со преку 200км/ч Супер Марио заработи казна

пред 6 дена - Автомобили

Контроверзниот италијански фудбалер Марио Балотели повторно е во центарот на вниманието Напаѓачот на француската Ница го возеше своето Ferrari на автопат во близина на Виценза, кога го сопрела италијанската полиција заради пречекорување на брзината.

2018 WORLD CAR AWARDS: Кандидати за Светски автомобил на годината 2018

пред 7 дена - Автомобили

Повеќе од 70 новинари и стручњаци од областа на автомобилизмот ја составија листата на кандидатите за престижната награда...

ТРИУМФ НА ЗОЛДЕР: Стефановски со победа останува во игра за ЕТЦЦ титулата

пред 7 дена - Спорт

Нашиот најдобар автомобил Игор Стефановски славеше победа на втората трка возена вчера од ЕТЦЦ шампионатот во Белгија Благодарение...

1 2 3 4 5 6 7