20
1 2 3 4 5 6 7 

Mercedes-AMG ја претстави новата 53 серија – преку електрификација до зголемена моќност!

пред 2 часа - Автомобили

Сподели! ;) Mercedes-AMG ја воведува новата 53-серија која ќе користи електрификација на автомобилите за да постигне зголемена...

ТЕСТ: Škoda Karoq 2.0 TDI 150 4×4 Style – Кога домашната задача е добро завршена…

пред еден ден - Автомобили

Сподели! ;) Новиот Karoq има тешка задача – треба да исполни големи очекувања, па токму затоа поминавме неколку дена со новиот SUV на Škoda кој е наследник на легендарниот Yeti! Не може да се зборува за Karoq без да се спомене Yeti.

Концептот Nissan Xmotion најавува поагресивен изглед кај идните кросовери

пред еден ден - Автомобили

Сподели! ;) Nissan во Детроит го претстави новиот Xmotion концепт, кој ја најавува новата дизајнерска насока за претстојните модели со теренски способности на брендот.

Land Rover слави 70 години со специјален Defender Works V8

пред 2 дена - Автомобили

Сподели! ;) Иако класичниот – и легендарен – Defender веќе не се произведува, Land Rover реши да го прослави својот 70-ти...

Премиера: Новата KIA Forte доаѓа со динамичен, спортски лик!

пред 2 дена - Автомобили

Сподели! ;) Иако нема најави дека компактниот седан на KIA ќе се нуди и во Европа, сепак сметаме дека во времето на супер-популарни...

Премиера: Ford Mustang Bullitt – 475 коњски сили за воскреснување на легендарното име!

пред 3 дена - Автомобили

Сподели! ;) Ford го искористи „домашниот“ саем во Детроит за да го прикаже новиот Mustang Bullit кој оддава чест на легендарниот...

2017 беше рекордна година за Volvo!

пред 3 дена - Автомобили

Сподели! ;) Шведскиот производител се пофали со одлични бројки за минатата година – всушност, 2017 беше рекордна година за Volvo! Volvo Cars објави рекордна продажба на возила во 2017.

ПРЕМИЕРА: Hyundai го претстави новиот Veloster – доаѓа и N-изведба со 275 коњски сили!

пред 3 дена - Автомобили

Сподели! ;) По неколкуте најави, Hyundai ја претстави втората генерација на своето несекојдневно купе – а Veloster N ќе се...

LF-1 Limitless е најава за иднината на Lexus!

пред 4 дена - Автомобили

Сподели! ;) Премиум-огранокот на Toyota го искористи саемот во Детроит да го претстави својот нов знаменосец – во форма на LF-1 Limitless – и да ја најави насоката во која ќе се движи во иднина.

ПРЕМИЕРА: Mercedes-Benz конечно го претстави новиот, полесен, поголем G-Class!

пред 4 дена - Автомобили

Сподели! ;) Ретко кој автомобил е попрепознатлив и полегендарен од G-Class – а Mercedes-Benz тукушто ја претстави новата...

ПРЕМИЕРА: Volkswagen во Детроит ја претстави новата Jetta

пред 4 дена - Автомобили

Сподели! ;) Поставена на MQB платформата на Volkswagen, Jetta ветува повеќе простор, поекономични и помоќни мотори и нови...

ТЕСТ: Ford Fiesta 1.5 TDCi Titanium – Заслужено меѓу најдобрите!

пред една недела - Автомобили

Сподели! ;) Новата Fiesta е еден од најважните автомобили на Ford, а ние поминавме неколку дена токму со компактниот хечбек опремен со супер-економичен 1.

Утринска Гимнастика: Погледнете како BMW постави два истовремени дрифт-рекорди!

пред една недела - Автомобили

Сподели! ;) BMW постави два рекорди – еден е за најдолг дрифт од дури 379 километри, а вториот е за полнење на резервоарот...

Утринска Гимнастика: Nissan верува во хај-тек, супер-безбедна автомобилска иднина

пред една недела - Автомобили

Сподели! ;) Ако не можете да замислите како ќе изгледа светот на автомобилите за декада, две или три – еве како тој би можел да изгледа според јапонскиот производител Nissan.

Alfa Romeo минатата година го зголеми производството за 62%!

пред една недела - Автомобили

Сподели! ;) Минатата година беше добра за Alfa Romeo – благодарение на одличната Giulia и популарниот SUV Stelvio, италијанскиот...

1 2 3 4 5 6 7