20
1 2 3 4 5 6 7 

BMW го претстави M8 GTE „тркачот“ пред серискиот автомобил во Франкфурт

пред 3 дена - Автомобили

Сподели! ;) Тркачките GT модели се базирани на сериски автомобили, но BMW побрза да го претстави новиот M8 GTE пред неговата сериска изведба.

HAGEN германските акумулатори пристигнаа во Македонија

пред 3 дена - Автомобили

Сподели! ;) HAGEN е германски производител на акумулатори под капата на познатиот бренд EXIDE, а од неодамна производите од овој бренд се достапни и кај нас.

Премиера: Volvo го претстави својот најмал SUV – новиот XC40!

пред 4 дена - Автомобили

Сподели! ;) Volvo конечно го претстави својот најнов и најмал SUV – новиот XC40 – кој ќе пристигне кај првите сопственици на почетокот на следната година.

ТЕСТ: Ford Kuga 2.0 TDCi 4×4 PowerShift Titanium – Темелно освежување за германскиот SUV

пред 4 дена - Автомобили

Сподели! ;) Поминавме неколку дена со темелно освежената Ford Kuga, опремена со 2-литарски турбодизел и автоматски менувач – ова се нашите впечатоци од фејслифтираниот германски SUV.

Volkswagen T-Roc добива нова R-Line изведба и открива нови детали за погонските единици

пред 4 дена - Автомобили

Сподели! ;) Германскиот бренд го претстави новиот кросовер T-Roc пред неколку седмици, а сега компанијата ја збогатува неговата гама со R-Line пакет.

Borgward го претстави футуристичкиот Isabella EV Concept

пред 4 дена - Автомобили

Сподели! ;) Isabella Concept e модерна интерпретација на истоимениот класичен модел на брендот, која располага со револуционерен ентериер, флуиден дизајн и пространи димензии.

Пристигна новата Ford Fiesta!

пред 5 дена - Автомобили

Сподели! ;) Во салонот на македонскиот импортер на возилата на Ford – Ми Да Гранд Моторс – веќе е изложена новата Fiesta!...

Утринска Гимнастика: Возење со Porsche на планинскиот премин Stelvio!

пред 5 дена - Автомобили

Сподели! ;) Ова утро го започнуваме со видео од прекрасните патишта на Италијанските Алпи, извозени од неколку модели на спортскиот Германски бренд.

Новата генерација на Subaru Impreza дебитираше во Франкфурт

пред 6 дена - Автомобили

Сподели! ;) Subaru ја претстави целосно новата генерација на Impreza на европскиот пазар. Најновата Impreza е вториот модел поставен на глобалната платформа на Subaru, која ќе придонесе за подобра респонзивност, управување и забрзување.

Од љубов кон автомобилите – го посетивме чичко Дионис Пашлаков!

пред 6 дена - Автомобили

Сподели! ;) Дионис Пашлаков е пензиониран професор по Биологија и главниот лик во документарецот наречен Avec l’amour кој...

Утринска Гимнастика: Новиот Ferrari Portofino e подготвен за авантура!

пред 6 дена - Автомобили

Сподели! ;) Ferrari објави видео од новиот Portofino, кој ќе го замени моделот California T и се стреми да биде крал во GT сегментот.

ВОЗЕВМЕ: Несекојдневно Above & Beyond искуство со автомобилите на Jaguar и Land Rover!

пред 7 дена - Автомобили

Сподели! ;) Минатата седмица имавме одлична можност да учествуваме на JLR Above & Beyond турнеата во чии рамки можевме да...

Регулаторна ги објави новите, повисоки цени на горивата

пред 7 дена - Автомобили

Сподели! ;) Регулаторната Комисија за Енергетика ги објави новите цени на горивата – од вечерва на полноќ се зголемуваат цените на бензините и дизелот.

Во Македонија пристигна освежениот Peugeot 308!

пред 7 дена - Автомобили

Сподели! ;) Нашите пријатели од македонскиот импортер за возилата на Peugeot – Еуроимпекс – нè известија дека пристина освежениот...

Jaguar го претстави електричниот тркачки I-Pace eTrophy во Франкфурт

пред една недела - Автомобили

Сподели! ;) Базиран на I-Pace Concept, I-Pace eTrophy е електричен автомобил со високи перформанси кој ќе се натпреварува во новиот eTrophy шампионат.

1 2 3 4 5 6 7