20
1 2 3 4 5 6 7 
Android 8 0 Oreo предизвикува проблеми со алармот

Android 8.0 Oreo предизвикува проблеми со алармот

пред 15 часа - Техно

Дел од корисниците кои веќе имаат можност да го инсталираат новиот софтвер со Android 8.0 Oreo надградбата се соочуваат со проблеми со алармот.

Откриена цената на Nokia 8 во Европа

Откриена цената на Nokia 8 во Европа

пред 18 часа - Техно

HMD Global потврди дека тест моделот неодамна регистриран од Американската Федерална комисија за комуникации е всушност Nokia 8, а негова верзија исто така ќе биде лансирана и во Европа по цена од 699 евра.

Twitter Lite ќе ги спаси тие со ограничен интернет

Twitter Lite ќе ги спаси тие со ограничен интернет

пред 18 часа - Техно

Twitter Lite е новата скратена и поедноставена верзија на мобилната Android апликација која е наменета за корисниците за ограничен интернет и помала меморија на нивните смартфони.

Филтри за видео во живо на Instagram  зошто да не

Филтри за видео во живо на Instagram, зошто да не

пред 20 часа - Техно

Instagram продолжува со додавањето на нови забавни функции за своите корисници иако тоа премногу веќе наликува на копирање на Snapchat.

Apple со катастрофален маркетинг за iPhone 8

Apple со катастрофален маркетинг за iPhone 8

пред 21 часа - Техно

Apple некогаш важеше за компанија со генијален маркетинг кој им овозможи да изградат моќен бренд и да наметнат високи цени во премиум класата на смартфони.

На прагот е Oreo надградба за Huawei Mate 9

На прагот е Oreo надградба за Huawei Mate 9

пред 22 часа - Техно

Huawei Mate 9 се појави на сајтот за тестирање Geekbench со Android 8.0 Oreo оперативен систем што дава сигнал дека надградбата на софтверот е пред самиот праг.

Која ќе биде целта на Huawei Mate 10 Lite

Која ќе биде целта на Huawei Mate 10 Lite?

пред еден ден - Техно

Претходно пишувавме дека моделот Maimang 6 е претставен официјално во Кина, за кого всушност се знае дека ќе биде истиот модел во Европа, познат под името Mate 10 Lite.

Facebook и Microsoft вградија 6 000 км подводен кабел

Facebook и Microsoft вградија 6.000 км подводен кабел

пред еден ден - Техно

Со најновиот голем зафат е поставен 6.000 километри кабел во Шпанија, од Билбао до Вирџинија. Целта е кабелот да пренесува 160 TB податоци во секунда.

Кого обвинува Бил Гејтс за долгата опција Ctrl Alt Delete

Кого обвинува Бил Гејтс за долгата опција Ctrl+Alt+Delete?

пред еден ден - Техно

Бил Гејтс открива дека стандардите им биле многу ниски. Конкретно, тој го обвинува инженерот Дејвид Бредли од IBM, од кого...

Дали iPhone 8 преживува виткање и гребење

Дали iPhone 8 преживува виткање и гребење?

пред еден ден - Техно

JerryRigEverything го стави iPhone 8 на тапет, со тоа што тестира на суров начин: го гребе, го пали, и го витка... iPhone 8 добро ги помина тестовите, исто како неговиот претходник iPhone 7.

Xiaomi ќе воведе безжично полнење

Xiaomi ќе воведе безжично полнење

пред 3 дена - Техно

Xiaomi е најновиот бренд кој се приклучува на Wireless Power Consortium групацијата која го промовира и застапува Qi стандардот за безжично полнење.

Apple Watch 3 има проблеми со LTE конекцијата

Apple Watch 3 има проблеми со LTE конекцијата

пред 3 дена - Техно

Apple Watch 3 смарт часовникот со LTE конекција е најголемата иновација на Apple во категоријата на смарт часовници, но првите модели кои се доделени за тестирање на новинарите се покажало дека имаат проблеми со поврзувањето на мобилна мрежа.

Стартува продажбата на iPhone 8 и iPhone 8 Plus

Стартува продажбата на iPhone 8 и iPhone 8 Plus

пред 3 дена - Техно

По само десет дена од промоцијата Apple започна со онлајн продажбата на новите квалитетни смартфони iPhone 8 и iPhone 8 Plus кои се веќе достапни во САД.

HTC ќе оди на големо со U11 Plus

HTC ќе оди на големо со U11 Plus

пред 3 дена - Техно

HTC и натаму привлекува големо внимание со договорот со Google вреден 1,1 милијарди долари, па се чека на нов смартфон кој ќе означи и крај на ерата на тајванскиот производител како самостоен бренд.

Претставен Huawei Maimang 6 со уникатни четири камери

Претставен Huawei Maimang 6 со уникатни четири камери

пред 3 дена - Техно

Huawei според предвиденото денес во Кина го претстави новиот Maimang 6 кој е еден од ретките смартфони со четири уникатни камери, односно има дуо камера како на предната страна за селфи, така и на задната страна за главните слики и видеа.

1 2 3 4 5 6 7