20
1 2 3 4 5 6 7 
7 физури кои може да ги направите со помош на молив

7 физури кои може да ги направите со помош на молив

пред 23 часа - Без катеторија

Зошто на куглање не се оди со секого

Зошто на куглање не се оди со секого?

пред 23 часа - Без катеторија

Бизарно Корејско шоу  Жени се преправаат дека се мачки

Бизарно Корејско шоу: Жени се преправаат дека се мачки

пред 23 часа - Без катеторија

Смешните реакции на бебињата кога не им се допаѓа храната

Смешните реакции на бебињата кога не им се допаѓа храната

пред 24 часа - Без катеторија

7 вистини за прељубата кои луѓето ги откриваат на потешкиот начин

7 вистини за прељубата кои луѓето ги откриваат на потешкиот начин

пред 24 часа - Љубов

Кога луѓето не се задоволни во врската и чувствуваат емоционална празнина, тие неретко бараат среќа и утеха во туѓата прегратка, надевајќи се дека ќе им биде подобро.

Трендот од модните писти кој ги освои сите   женствени машнички во косата

Трендот од модните писти кој ги освои сите - женствени машнички во косата

пред 24 часа - Мода

Ова е еден од трендовите кој со задоволство го прифатија сите сезонава, како модните фанатици така и познатите ѕвезди. Станува збор за слатките мали машнички во косата кои неодоливо ќе ве потсетат на училишните денови.

Зошто кралските дами носат шешири и шапки

Зошто кралските дами носат шешири и шапки?

пред еден ден - Забава

За жените од кралското семејство, ниту еден формален изглед не е комплетен без шешир или шапка на главата. Што се крие зад ваквата „мода“ на сината крв? Според кралскиот протокол, жените мора да носат шапка на сите официјални пригоди.

Намрштени и отуѓени  На Бен и Џенифер не им се седи еден покрај друг

Намрштени и отуѓени: На Бен и Џенифер не им се седи еден покрај друг

пред еден ден - Сцена

Бившите сопружници се сретнаа заради синот, но се чини дека и двајцата повеќе посакуваа да бидат на некое друго место. Десет години беа неразделни, сѐ дури проблемите во рајот не ги доведоа до развод на бракот.

Дневната доза куркума со топла вода ќе ви ги реши сите здравствени проблеми

Дневната доза куркума со топла вода ќе ви ги реши сите здравствени проблеми

пред еден ден - Здравје

Куркумата, уште позната како златен зачин, е еден од најмоќните природни лекови поради куркуминот што го содржи во себе. Кога е обработена во прав има топол и по малку горчлив вкус кој потсетува на црн пипер со арома на сенф.

 Ќе те вратам назад во селото од кое дојде и очи нема да им видиш на децата

„Ќе те вратам назад во селото од кое дојде и очи нема да им видиш на децата!“

пред еден ден - Забава

„Погледни се каква си, види на што личиш. Одвратна, дебела краво! Да не бев јас немаше да излезеш од тоа селото од коешто те извадив.

8 историски предвидувања што се исполнија

8 историски предвидувања што се исполнија

пред еден ден - Забава

Појас во риги и бикини со ремен  Тренди костими за капење кои веќе ја освоија 2018 та

Појас во риги и бикини со ремен: Тренди костими за капење кои веќе ја освоија 2018-та

пред еден ден - Мода

Дали сте размислувале да носите ремен на плажа како додаток на костимот за капење!? Веројатно не! Но, иако ова ви изгледа како навистина бизарна идеја, сепак тоа е новиот тренд за 2018-та, костими за капење во комбинација со појас или ремен.

Тетоважи создадени за сите кои сакаат зимата да трае засекогаш

Тетоважи создадени за сите кои сакаат зимата да трае засекогаш

пред еден ден - Забава

Божиќна магија (која веќе изминува), греено вино, свеж ладен воздух и ни фали уште снежна бајка за убавините на зимата да бидат целосни.

Неверојатно креативни билборди поради кои ќе го закочите сообраќајот

Неверојатно креативни билборди поради кои ќе го закочите сообраќајот

пред еден ден - Забава

Добрата идеја и реализација може да го прослави или уништи производот. Креативните генијалци кои стојат зад овие интелигентни билборди совршено добро знаат како треба да изгледа добрата реклама.

Рекордерки во слабеење  Славни дами кои ја добија битката со килограмите

Рекордерки во слабеење: Славни дами кои ја добија битката со килограмите

пред еден ден - Сцена

Додека некои припаднички на понежниот пол мака мачат и со петте килограми вишок, тие се пример дека со решителност и цврста волја, не е проблем да се симнат ниту 20, а богами ни 30.

1 2 3 4 5 6 7