20
1 2 3 4 5 6 7 
Симона Поповска  Не прави им го на другите тоа што не сакаш тебе да ти го прават

Симона Поповска: „Не прави им го на другите тоа што не сакаш тебе да ти го прават“

пред 8 минути - Живот

„Потребно ни е повеќе добрина, повеќе емпатија, повеќе радост, повеќе смеа“, порачува пејачката Симона Поповска. Пред еден...

Лекција дека пријателство не познава граници Мајмунче гали мачка преку ограда

Лекција дека пријателство не познава граници: Мајмунче гали мачка преку ограда

пред 13 минути - Без катеторија

Пред официјалната премиера Први фотки и видеа од Victoria s Secret шоуто 2017

Пред официјалната премиера: Први фотки и видеа од Victoria’s Secret шоуто 2017

пред 13 минути - Мода

Денес рано наутро се случи снимањето на Victoria’s Secret шоуто. Оваа година сите модели и ангели отпатуваа до Шангај за да снимат уште едно спектакуларно издание кое премиерно ќе биде прикажано на ТВ екраните на 28-ми ноември.

Не канат гости немаат тоалет Чудни факти за домаќинствата во одредени делови на Кина

Не канат гости, немаат тоалет: Чудни факти за домаќинствата во одредени делови на Кина

пред 42 минути - Забава

Добро е познато дека за да ја запознаете културата на еден народ, не е доволно само да ја посетите земјата и да видите како луѓето се однесуваат.

Кога не знаеш што да им правиш на парите купуваш Louis Vuitton тоалет со позлатено седиште

Кога не знаеш што да им правиш на парите, купуваш Louis Vuitton тоалет со позлатено седиште

пред 3 часа - Забава

Веруваме дека има и такви кои ќе го купат, иако изгледа бизарно луксузно. Louis Vuitton тоалетната школка е изработена од вкупно 24 кожени чанти со препознатливото лого на брендот, а за цената од 100.

Трик за сите родители Масажа на 7 точки на стапалата помага при смирување на бебињата

Трик за сите родители: Масажа на 7 точки на стапалата помага при смирување на бебињата

пред 4 часа - Живот

Доколку имате мало бебе, сигурно многупати се соочувате со нивниот плач кој понекогаш лесно го смирувате, но некогаш, едноставно ништо не успева.

Сатирични и брутално искрени илустрации за модерните проблеми на човекот

Сатирични и брутално искрени илустрации за модерните проблеми на човекот

пред 4 часа - Свет

Гундуз Агајев имал неверојатно успешен обид модерните проблеми на човекот да ги претвори во илустрации. На некои им се допадна искреноста, додека другите беа засегнати и изреволтирани од сатирата и искреноста на уметникот.

Дали можете да процените човек по храната која ја има во фрижидер

Дали можете да процените човек по храната која ја има во фрижидер?

пред 4 часа - Забава

Германска фотографка по име Сандра моментално се прославува со својата фото идеја „покажи ми го фрижидерот“. Нашла поголем број на луѓе кои се согласиле да ги отворат вратите на фрижидерите, па нејзиниот проект е и тоа како успешен.

Запознајте ја Агуеда Лопез жешката сопруга на Луис Фонси

Запознајте ја Агуеда Лопез, жешката сопруга на Луис Фонси

пред 5 часа - Сцена

Оваа беспрекорна убавица, и покрај тоа што е мајка на две дечиња, е водител, модел, дизајнер, едноставно успешна деловна жена.

Неколку добри фустани останатите како за на маскенбал Црвениот тепих на Американските музички награди

Неколку добри фустани, останатите како за на маскенбал: Црвениот тепих на Американските музички награди

пред 5 часа - Сцена

Најзвучните имиња од музичката индустрија ноќеска се собраа во Лос Анџелес за доделувањето на Американските музички награди.

Ќе ви го стопат срцето  дечиња од градинка му помогнаа на момчето да ја запроси нивната воспитувачка

Ќе ви го стопат срцето – дечиња од градинка му помогнаа на момчето да ја запроси нивната воспитувачка

пред 5 часа - Забава

Ноември е месецот кој Сара Тригеро од Невада никогаш нема да го заборави. Она за кое сметала дека ќе биде уште еден обичен ден на работа се претворил во најромантичниот предлог за свршувачка и најубавото изненадување во животот.

Дејвид Бекам e супер кул татко на тениски меч во Лондон

Дејвид Бекам e супер кул татко на тениски меч во Лондон

пред 6 часа - Сцена

15-годишниот Ромео, второто најстаро дете на Бекам, дефинитивно има од кого да учи модни лекции. Изгледа дека Дејвид Бекам му е идол на својот син Ромео, кога е стилот во прашање.

20 годишна студентка по медицина од Индија ја понесе титулата Мис на светот

20-годишна студентка по медицина од Индија ја понесе титулата Мис на светот

пред 6 часа - Сцена

На гламурозниот избор за „Мис на светот“ кој се одржа во Кина, титулата ја понесе 20-годишната Мануши Чилар од Индија. Таа...

ТЛЗП ВИЗИЈА Тијана Дапчевиќ со чуден но спектакуларен евровизиски настап

ТЛЗП-ВИЗИЈА: Тијана Дапчевиќ со чуден, но спектакуларен евровизиски настап

пред 6 часа - Без катеторија

„Ова е еден од највпечатливите настапи на сите времиња на „Евровизија“, но во исто време и најбесмислен“, изјави Тијана за нејзината најнова улога во ТЛЗП.

Најразочарувачките модни моменти во 2017 година

Најразочарувачките модни моменти во 2017 година

пред 7 часа - Сцена

Во годинава која полека изминува, видовме дел од високата мода на црвените килими која ни го одзеде здивот. Но, од друга...

1 2 3 4 5 6 7