20
1 2 3 4 5 6 7 
Најдобар бар на светот за 2017 е American Bar во хотелот Savoy  Лондон

Најдобар бар на светот за 2017 е American Bar во хотелот Savoy – Лондон!

пред 6 часа - Без катеторија

American bar, сместен во хотелот Савој во Лондон, беше прогласен за најдобар бар на светот во 2017 година. Еден од легендарните барови кои се наоѓаат во некој хотел, за прв пат е назначен за најдобар бар во светот.

Сликата Salvator Mundi  Спасителот на светот на Леонардо да Винчи на 15 ноември на аукција во Christie s

Сликата “Salvator Mundi,” (Спасителот на светот) на Леонардо да Винчи на 15 ноември на аукција во Christie’s!

пред 7 часа - Култура

На 15 ноември оваа година, во аукцијската куќа Christie’s – New York, ќе биде изложена и понудена на продажба скоро пронајдената...

Како до додатни места за седење во домот

Како до додатни места за седење во домот?

пред 11 часа - Без катеторија

Дали имате доволно место да седнете во вашата дневна соба, за време на славење роденден, слава или семејно собирање? Верувајте ни, вие не сте единствените, бидејќи многу домови едноставно го имаат истиот проблем.

Најубаво цвеќе за вашата есенска градина

Најубаво цвеќе за вашата есенска градина!

пред 12 часа - Без катеторија

Без разлика дали живеете во куќа или стан, сигурно посветувате многу внимание на изгледот на вашата градина или тераса …...

Изложба за оваа недела во Скопје  Затемнетиот град

Изложба за оваа недела во Скопје | Затемнетиот град

пред 12 часа - Без катеторија

Фотографското око преку својот објектив најчесто го презервира моментот од животот во континуимот простор-време но, неретко преку него се изразува и револтот кон процесите кои доведуваат до изобличување на природниот тек на нештата.

Направете сами  украс за коса во Шанел стил

Направете сами – украс за коса во Шанел стил!

пред 13 часа - Без катеторија

Набавката на брендиран накит и модни додатоци е сон на секоја жена. Но, цените на овие мали аксесоари понекогаш се толку високи, што не можат сите жени да си дозволат таков луксуз.

Буда скриен под плантажи со лаванда во Makomanai Cemetery

Буда „скриен“ под плантажи со лаванда во Makomanai Cemetery

пред 18 часа - Живот

Денешниот избор за локација која е повеќе од задолжително да се посети е малку нетипичен за препорака. Ретко кој би посетил гробница, особено кога е во Јапонија, каде има толку многу места да се видат.

Céline  Cat Eye

Céline |”Cat-Eye”

пред еден ден - Без катеторија

Фамозниот облик на очила т.н (Cat-Eye) е несомнено секогаш актуелен и атрактивен за сите оние со префинет моден вкус. Тој всушност и никогаш не излегол од мода, а денешните дизајнери успешно ги прилагодуваат линиите на новите модни трендови.

Цела недела служиме добра музика и уживаме во одлична храна

Цела недела служиме добра музика и уживаме во одлична храна

пред еден ден - Без катеторија

Оваа недела препорачуваме да пробате … 19.10. // 21:00 -Thursday in Public Room Четврточки добра журка со deep house & techno.

Колку пораснале луѓето во последните 100 години

Колку пораснале луѓето во последните 100 години!

пред еден ден - Без катеторија

Луѓето во повеќето земји во светот се значително повисоки отколку во минатиот век. Научниците направија студија во која ги анализираа промените во висината на луѓето ширум светот во последните 100 години.

Тепихот е детаљ кој има моќ целосно да го трансформира вашиот дом

Тепихот е детаљ кој има моќ целосно да го трансформира вашиот дом!

пред еден ден - Живот

Совршен детаљ за есен и зима со кој можете да го трансформирате вашиот дом е дефинитивно тепихот, парче кое го поврзува целиот простор.

Најубави книги на масичка за кафе

Најубави книги на масичка за кафе!

пред еден ден - Без катеторија

Книгите попознати како coffee-table books – книги на масичка за кафе, од почетокот на новното постоење од 16 век, се непрестајна инспирација за нивните сопственици и најубавото дополнување на секоја мала маса во домот.

Хороскоп од 16 10  22 10 2017 година

Хороскоп од 16.10 – 22.10.2017 година!

пред 2 дена - Без катеторија

ОВЕН Работа Уште една работна недела, но овој пат плодна за вас. Ќе се радувате на подобра деловна позиција или повисок приход.

Најмали земји на светот за кои не сме ни знаеле дека постојат

Најмали земји на светот за кои не сме ни знаеле дека постојат!

пред 3 дена - Без катеторија

Откривме некои сосема нови места за кои никогаш не сме слушнале. Некои од овие места се толку мали што едноставно е неверојатно да помислите дека такви мали земји можат да функционираат.

Храна која го намалува ризикот од срцев удар

Храна која го намалува ризикот од срцев удар!

пред 3 дена - Без катеторија

1. Овесна каша Богата е со влакна и го намалува нивото на “лош” холестерол. 2. Јагоди, боровинки, капини, малини Овие бобинки го намалуваат и го регулираат крвниот притисок и овозможуваат подобар проток на крв преку крвните садови.

1 2 3 4 5 6 7