20
1 2 3 4 5 6 7 
Хороскоп за понеделник  25 09 2017

Хороскоп за понеделник (25.09.2017)

пред 10 часа - Без катеторија

Овен Планетите навестуваат среќа, љубов, брак, поднова… Со еден збор ве поддржуваат во настојувањата да уживате. Моментално ви се туѓи проблемите што до вчера ве нервираа.

Зао   Селото со диви лисици во Јапонија

Зао – Селото со диви лисици во Јапонија

пред 10 часа - Забава

Селото Зао всушност е голем природен парк кој е населен со диви лисици. Во него се ангажирани неколку луѓе кои се грижат за храната на лисиците, нивното здравје, како и хигиената на паркот.

Три најлоши особини на секој хороскопски знак

Три најлоши особини на секој хороскопски знак

пред 10 часа - Забава

Сигурни сме дека веќе ги знаете позитивните страни на вашиот хороскопски знак, па затоа прочитајте кои се вашите маани. За да не ве издепримираме ви претставуваме три особини поради кои ќе сакате да си ја забодете главата во земја како ној.

Љубовна приказна како од филм  Повторно заедно после цели 70 години

Љубовна приказна како од филм: Повторно заедно после цели 70 години

пред 10 часа - Живот

Дека љубовта не познава граници докажаа и двајца Италијанци во поодминати години. Имено, Антонија и Џовани се вљубиле како тинејџери, но за жал, ги разделила Втората светска војна.

Хороскоп за сабота  23 09 2017

Хороскоп за сабота (23.09.2017)

пред 3 дена - Без катеторија

Овен Искористете ги поволните планетарни аспекти за да ги остварите целите кои се од емотивна и деловна природа. Се наоѓате во фаза на експанзија, расположени сте и полни со енергија.

Дружбата со мачиња е вистинска антистрес терапија

Дружбата со мачиња е вистинска антистрес терапија

пред 3 дена - Сцена

Живееме во динамично општество во кое стресот е неизбежен дел од секојдневието. Креативниот тим на „ Soul Pancake “ направил кус експеримент кој имал за цел да го потврди антистресното дејство на мачињата врз луѓето.

Преслатко видео  Црн лабрадор со бакнеж му честита прво лазење на бебенцето

Преслатко видео: Црн лабрадор со бакнеж му честита прво лазење на бебенцето

пред 3 дена - Сцена

Уште едно видео-хит на јутјуб кој оди на сметка на блискоста и искреното пријателство помеѓу луѓето и кучињата. Во ова емотивно видео ќе видите како семејниот миленик, големиот црн лабрадор, со бакнеж му го честита првото пролазување на бебенцето.

Хороскоп за петок  22 09 2017

Хороскоп за петок (22.09.2017)

пред 3 дена - Без катеторија

Овен Посветете му повеќе време, нежност и радост на лицето што го сакате. Помалку мислете на себе. Во работата вистинските искушенија доаѓаат од претпоставените личности.

Хороскоп за четврток  21 09 2017

Хороскоп за четврток (21.09.2017)

пред 5 дена - Без катеторија

Овен Добро ќе си поминете на патувањето и ќе остварите интресни контакти со странски државјани. Со малку шарм и мудра игра, лесно ќе ја остварите својата цел.

На која болест сте склони според месецот на раѓање

На која болест сте склони според месецот на раѓање?

пред 5 дена - Забава

Судија која била спроведена на Универзитетот во Колумбија покажала дека луѓето кои се родени во мај имаат најмал ризик за болест, а родените во октомври се најподложни на заболувања.

Хороскоп за среда  20 09 2017

Хороскоп за среда (20.09.2017)

пред 6 дена - Без катеторија

Овен Полни сте со работен елан, така што сите планирани работи ќе ги извршите брзо и успешно, но и со голема заработка. Бидејќи сте задоволни со развојот на емотивната ситуација, помислете на подарок, со кој ќе ја усреќите саканата личност.

Хороскоп за вторник  19 09 2017

Хороскоп за вторник (19.09.2017)

пред 6 дена - Без катеторија

Овен Потрудете се правилно да ја контролирате импулсивната страна на природата. Потребно е да превземете заштитничка улога пред своето семејство.

Островот Аошима е дом на мачките

Островот Аошима е дом на мачките

пред 7 дена - Забава

Јапонскиот остров Аошима важи за дом на мачките. Тој е вистински сон на секој човек кој е љубител на мачките. Според најновите пресметки, таму има шест пати поголем број на мачки во однос на луѓе.

Како се менувала убавината на жените од Јужна и Северна Кореја

Како се менувала убавината на жените од Јужна и Северна Кореја

пред 7 дена - Забава

Се сеќавате на видеото во кое беше прикажано менувањето на женската убавина во изминатите 100 години ? Токму од истиот тим доаѓа видеото со истата приказна, но овој пат за жените од Јужна и Северна Кореја.

Облеката не е мерка за вредноста на жената

Облеката не е мерка за вредноста на жената

пред 7 дена - Забава

Одличните постери на „ Terre Des Femmes “, швајцарска организација за човекови права која се фокусира на половата рамноправност,...

1 2 3 4 5 6 7