20
1 2 3 4 5 6 7 
 Оревокршачка на мраз се презакажува за 4 декември

„Оревокршачка“ на мраз се презакажува за 4 декември

пред 7 часа - Сцена

Балетскиот спектакл „Оревокршачка “ на мраз, кој требаше да се одржи на 24 ноември 2017 година, поради технички причини се презакажува за 4 декември 2017 година , локација непроменета – Македонска Опера и Балет, со почеток во 20 часот.

Славко ќе оди дома кај Никол Шерцингер

Славко ќе оди дома кај Никол Шерцингер

пред еден ден - Сцена

Како што претпоставувавме, на Славко Калезиќ засега добро му оди во британскиот „Х фактор“ , каде што успеа да го совлада и предизвикот на шесте столчиња, обезбедувајќи си место меѓу најдобрите шест од својата категорија (постари од 25 години).

Едита ја имитираше Тијана а Тијана беше Џастин Тимберлејк

Едита ја имитираше Тијана, а Тијана беше Џастин Тимберлејк

пред еден ден - Сцена

„Твоето лице звучи познато“ и изминатиов викенд продолжи со урнебесните моменти и одлични имитации на славни музички имиња, а имајќи предвид дека и меѓу натпреварувачите преовладуваат пејачи, се случува да добијат задача меѓусебно да се имитираат.

Во чест на Тоше  Инструментал бенд ја преработи Полско цвеќе

Во чест на Тоше, „Инструментал бенд“ ја преработи „Полско цвеќе“

пред еден ден - Сцена

И после 10 години од неговата прерана смрт, Тоше Проески останува и понатаму да биде најголема инспирација за новите музички генерации, а голем дел од нив одлучуваат да направат и по некоја преработка на неговите најголеми хитови.

 Егзит започнува зимски фестивал на Јахорина

„Егзит“ започнува зимски фестивал на Јахорина

пред еден ден - Сцена

Големото фестивалско семејство на „ Егзит “ од следната година ќе брои уште еден член! Откако во 2014 го започна одржувањето...

4 ПИН конференција и концерт на Марио Батковиќ на Таксират 2017

4. ПИН конференција и концерт на Марио Батковиќ на „Таксират 2017“

пред еден ден - Сцена

„ ТАКСИРАТ “ годинава со задоволството го најавува четвртото издание на „ ПИН “ – единствената меѓународната музичка конференција...

Концерт на Лајрс за отворање на 19  Таксират

Концерт на „Лајрс“ за отворање на 19. „Таксират“

пред еден ден - Сцена

Експерименталниот андергарунд арт-рок бенд „Лајрс“ (LIARS), кој британскиот „Гардијан“ го нарекува и „ господар на ексцентричната електроника “ ќе настапи во Скопје во рамките на светската турнеја за својот нов студиски албум.

10 години без Тоше одбележани со уште една нова песна

10 години без Тоше одбележани со уште една нова песна

пред еден ден - Сцена

Звучи неверојатно, но поминаа точно 10 години откако Македонија и Балканот останаа без својот најголем идол и најсветла музичка ѕвезда, неповторливиот Тоше Проески .

Еминем го критикува Трамп облечен во македонски дуксер

Еминем го критикува Трамп облечен во македонски дуксер

пред 5 дена - Сцена

Американскиот рапер Еминем сними политичко видео во кое го критикува американскиот претседател Доналд Трамп . Но еден детал во спотот, во кој Еминем рапува опкружен со група рапери од Бафало и од Атланта, предизвика реакции на социјалните мрежи.

 Само Тони и две жени го имаа најдобриот сценски настап на Макфест 2017

„Само Тони и две жени“ го имаа најдобриот сценски настап на „Макфест 2017“

пред 5 дена - Сцена

Минатиот викенд во Штип се одржа 32. издание на фестивалот на забавни мелодии „Макфест 2017“ , а меѓу наградените годинава беше и триото „Само Тони и две жени“ , кое се погрижи да остави голем белег на манифестацијата.

 Сирилик  Ивајо и Дина ги здружија силите за Feel Like

„Сирилик“, Ивајо и Дина ги здружија силите за „Feel Like“

пред 5 дена - Сцена

После одличната соработка за хитот „ Во тебе се гледам “, кој доби и три официјални ремикси , прилепското дуо „Сирилик“ уште еднаш ги здружи силите со извонредната Дина Јашари , а овој пат им се придружи и колегата Иван Јованов, познат како Ивајо .

Марио Арангеловски меѓу најдобрите 24 во бугарскиот Х фактор

Марио Арангеловски меѓу најдобрите 24 во бугарскиот „Х фактор“

пред 7 дена - Сцена

После одличната аудиција со хитот „Here Without You “, Марио Арангеловски продолжи во следната фаза во бугарскиот „ Х фактор “, каде што требаше да го совлада предизвикот на шесте столчиња.

Стојанчо Бучков совлада уште еден предизвик во бугарскиот Х фактор

Стојанчо Бучков совлада уште еден предизвик во бугарскиот „Х фактор“!

пред 7 дена - Сцена

Откако сите нè разнежи со емотивната аудиција на бугарскиот „ Х фактор “, 22-годишниот гевгеличанец Стојанчо Бучков го совлада и предизвикот на шесте столчиња, обезбедувајќи си место меѓу најдобрите 24, односно најдобрите шест од својата категорија.

 Некст тајм направија ремек дело од Слушам кај шумат шумите

„Некст тајм“ направија ремек-дело од „Слушам кај шумат шумите“

пред 7 дена - Сцена

Вчера, во Драмскиот театар во Скопје, братското дуо „Некст тајм“ го промовираше видеото за својата нова песна, која е преработка на добро познатата „Слушам кај шумат шумите“ .

Сем Смит во живо ги изведе двете нови песни

Сем Смит во живо ги изведе двете нови песни

пред една недела - Сцена

Сем Смит започна со промоција на новиот материјал од неговиот долгоочекуванм втор по ред студиски албум, а првата станица...

1 2 3 4 5 6 7