20
1 2 3 4 5 6 7 
Нов филм базиран на вистинската приказна за  Човекот влошка

Нов филм базиран на вистинската приказна за „Човекот-влошка“

пред 6 часа - Култура

Боливудски филм, кој наскоро ќе биде дистрибуиран низ светот од Сони Пикчрс, зборува за важна тема, и тоа не само за индиското општество - табуата поврзани со женскиот месечен циклус.

Така е Ѓурѓо

Така е Ѓурѓо

пред 8 часа - Ракомет

Столе се извинува на македонскиот народ. Он е ваљда единствениот што го направил ова од осамостојувањето на Македонија. Уживај...

Што се случува кога навивач на Челси ќе влезе на терен

Што се случува кога навивач на Челси ќе влезе на терен

пред 9 часа - Спорт

Челси едвај, на пенали го совлада Норич на реваншот од англискиот ФА Куп откако првиот меч заврши 0-0, а вториот 1-1. Во...

Со цела артилерија и со вадење ножеви од шорц против Шпанците

Со цела артилерија и со вадење ножеви од шорц против Шпанците

пред 9 часа - Ракомет

Како што кажав пред ЕП дека клучен меч е со Словенија и сега тврдам, ако сакаме да играме полуфинале првата утакмица со Шпанија пак е клучна.

Уште ова и толку за денес

Уште ова и толку за денес

пред еден ден - Ракомет

Французите му велат збогум на зборот  смартфон

Французите му велат збогум на зборот „смартфон“

пред еден ден - Култура

Обидувајќи се да го спречат сè поагресивното навлегување на aнгло-саксонскиот технолошки вокабулар во францускиот, официјалните органи воведуваат алтернативи за најчестите изрази.

Кој правел референдум за член 50  може да прави и за член 49

Кој правел референдум за член 50, може да прави и за член 49

пред еден ден - Свет

Како што има член 50 за излегување од Европската Унија, така има и член 49 за приклучување кон Унијата, е пораката од Јункер до Британците.

Ај дека денес ти подобро пројде на работа

Ај дека денес ти подобро пројде на работа

пред еден ден - Забава

Кој работи, тој греши, ама утехава никако нема да ти врати две палети стаклени шишиња.

Меѓу Чешка и Данска ќе нема време да се здивне

Меѓу Чешка и Данска ќе нема време да се здивне

пред еден ден - Ракомет

Првата позиција на табела на Македонија и донесе привилегија следниот меч да го игра дури во недела вечер и со тоа да одмори три дена во Вараждин, но потоа следува пеколно тежок распоред од кој нема бегање.

Себичниот однос на Нејмар

Себичниот однос на Нејмар

пред еден ден - Фудбал

Фудбалерите на ПСЖ синоќа го попарија Дижон со 8:0, а Нејмар и покрај тоа што даде 4 гола заработи свирежи од своите навивачи.

Основи на статистика

Основи на статистика

пред еден ден - Забава

Едно од најважните правила на статистиката е да не ја гледаш само статистиката.

Подобро да не си ги мериме

Подобро да не си ги мериме

пред еден ден - Забава

Не е сè во големината, посебно ако не е во твоја корист. Видео со крајно висок капацитет за набивање комплекс или отворање нови перспективи (кој по што е) за големината на нашиот свет во однос на остатокот од Универзумот.

Кире  Столе има срце како планина  него сè му е дозволено

Кире: Столе има срце како планина, него сè му е дозволено

пред еден ден - Ракомет

Македонската ракометна репрезентација е во друштво на четирите великани Франција, Шпанија и Шведска кои завршија лидери во своите групи, па не треба да не чуди што за успехот на нашите јунаци се интересираат и новинари од регионот.

Германциве се прави Македонци

Германциве се прави Македонци

пред еден ден - Спорт

Баталете го сега тоа вашето Дојчланд Дојлчанд, читајте тука што пишува и пејте по мене. Бидете среќни што не изгубивте, инаку и македонската химна ќе ја пеевте.

Неколку теории зошто цената на биткоинот падна речиси за половина

Неколку теории зошто цената на биткоинот падна речиси за половина

пред еден ден - Економија

Изминатава недела вредноста на биткоинот се намали за 25%, а изминатиов месец за вкупно 46%. Вчера беше посебно трагичен ден бидејќи цената на крипто-валутата се симна под 10.

1 2 3 4 5 6 7