20
1 2 3 4 5 6 7 
Спектакуларно роденденско шоу на Комити

Спектакуларно роденденско шоу на Комити

пред еден час - Спорт

Најверните навивачи на Вардар прославија два јубилејни родендени кои долго ќе се раскажуваат. Ја запалија западната трибина...

Алиоски му донесе победа на Лидс со гол и асистенција

Алиоски му донесе победа на Лидс со гол и асистенција

пред 6 часа - Фудбал

Македонскиот репрезентативец одигра одличен натпревар во денешното 17. коло од Чемпионшип лигата и беше најзаслужен за освоените три бода со кои Лидс славеше против Мидлсброу со 2:1.

Акција на навивачите на Феенорд за тажниот голман

Акција на навивачите на Феенорд за тажниот голман

пред 11 часа - Спорт

Пред точно шест години починал 5-годишниот син на голманот на Феенорд Бред Џонс. Малиот долго време боледувал од леукемија.

Вардар игра магично  на колена и Рајн Некар

Вардар игра магично, на колена и Рајн Некар

пред еден ден - Ракомет

Европскиот шампион остана најдобрата екипа во Лигата на шампионите откако ја забележа и осмата победа во деветтото коло. Совладан Рајн Некар со 30:26 (17-13).

По две децении заложништво  демократите се ослободуваат од Клинтонови

По две децении заложништво, демократите се ослободуваат од Клинтонови

пред еден ден - Без катеторија

Како што некои либерали почнаа да сфаќаат изминативе денови дека претседател што има секс со приправничка во Белата куќа...

Најјакиот судија во борење

Најјакиот судија во борење

пред еден ден - Спорт

Грчко-римски стил, борење во средно школо во САД. Судијата светски мега цар. This ref. 😂😂😂 (via @camron_rodz5) A post...

Кога ПСЖ ја декласираше Барса  прецизно стрелал и Роналдо

Кога ПСЖ ја декласираше Барса, прецизно стрелал и Роналдо

пред еден ден - Фудбал

Фудбалерите на ПСЖ ја растурија Барселона со 4:0 на првиот осминафинален меч минатата сезона во ЛШ, кој се одигра на 14 февруари.

Металурзите капитулираа во Истанбул

Металурзите капитулираа во Истанбул

пред еден ден - Ракомет

По поразите од Чеховски Медведи и Монпеље, македонскиот вицешампион го нанижа и третиот пораз по ред во Лигата на шампионите, а тоа значи крај за надежите во осминафинале.

Проблемот со Апу

Проблемот со Апу

пред еден ден - Живот

Еден индиски комичар прави цел документарец за тоа како му било тешко што цел живот го следела сенката на ликот Апу, дуќанџијата од Симпсонови, бидејќи маалските го викале така и му го имитирале акцентот.

Не сме ни блиску до среќни

Не сме ни блиску до среќни

пред еден ден - Без катеторија

Аргументот „среќата не е во парите“ ќе го оставиме да се објасни со „полесно е да плачеш во Ауди отколку на точак“, во меѓувреме овие што имаат пари пресметале дека ти требаат најмалку 100 милиони долари за стварно да се чувствуваш богат.

Како беше продаден Да Винчи за 450 милиони долари

Како беше продаден Да Винчи за 450 милиони долари

пред еден ден - Забава

Наддавањето за сликата од Исус создадена во 1500-те години, започна на 70 милиони долари, заврши на 400 милиони, а разликата до 450 милиони е за најразлични давачки и бонуси што новиот сопственик треба да ги плати.

Малиот Стеван и неговото право на самоопределување

Малиот Стеван и неговото право на самоопределување

пред еден ден - Забава

Живее во Војводина и никој од семејството не му е Босанец. Ама тој сака да биде Босанец и готово. А има и необорив аргумент зошто го сака тоа.

На дното  Ставил шише вода покрај телефонот  го вклучил и решил проблем кој сите го имаме

На дното: Ставил шише вода покрај телефонот, го вклучил и решил проблем кој сите го имаме

пред еден ден - Без катеторија

Текстот во рубриката Стигнавме на дното е преземен без интервенции од порталот Exclusive . Дали некогаш сте имале проблем со интернетот? Тогаш овој трик буквално може да ви го спаси животот.

Женските гради не се слобода на говор

Женските гради не се слобода на говор

пред еден ден - Без катеторија

За да го заштити јавното добро, безбедност и морал, државата треба да ги одвраќа жените да одат топлес, реши американскиот...

Ако цела Америка станат вегани  здравствениот систем ќе крахира

Ако цела Америка станат вегани, здравствениот систем ќе крахира

пред еден ден - Живот

Американската национална академија на науки објавува обемно истражување за тоа што може да се направи за американското земјоделство да престане да предизвикува климатски промени, а притоа да не се влијае штетно на здравјето на популацијата.

1 2 3 4 5 6 7