20
1 2 3 4 5 6 7 
Новиот смартфон на Nokiа распродаден за помалу од две минути

Новиот смартфон на Nokiа распродаден за помалу од две минути

пред 11 минути - Техно

Новиот смартфон на Nokiа кој беше пуштен во продажба во Кина по цена од 245 долари, е распродаден за помалу од две минути.

Samsung ја откри вистинската причина за експлозиите на Galaxy Note7

Samsung ја откри вистинската причина за експлозиите на Galaxy Note7

пред 21 минути - Техно

Самсунг во недела ги објави резултатите од официјалната истрага во врска со проблемите со батериите на Galaxy Note7. Според...

Интервју со Никола Илиевски  Менаџер во A Е Груп

Интервју со Никола Илиевски, Менаџер во A&Е Груп

пред 21 минути - Без катеторија

Tonino Lamborghini е кафе кое е симбол на италијанската култура и традиција Денар: Првата асоцијација која ја добиваме кога...

Утре ќе бидат објавени номинациите за Оскар

Утре ќе бидат објавени номинациите за Оскар

пред 26 минути - Култура

Американската академија за филм и наука во вторник ќе ги соопшти номинираните филмови за наградата Оскар, чие свечено 89 доделување ќе биде одржано на 26 февруари во театарот Долби во Холивуд, соопштено е на официјалната веб страна на Академијата.

Неделен хороскоп   23 01 2017 до 29 01 2017

Неделен хороскоп – 23.01.2017 до 29.01.2017

пред 41 минути - Без катеторија

Овен (21.03 – 20.04) РАБОТА: Пред вас оваа недела ќе бидат бројни деловни предизвици. Бидете подготвени буквално на се. ЉУБОВ: Ќе бидете маѓепсани од некоја личност.

Прометот на Македонската берза во 2016 година зголемен за 13 64 отсто

Прометот на Македонската берза во 2016 година зголемен за 13,64 отсто

пред еден час - Економија

Според податоците на Годишниот статистички билтен, прометот на Македонската берза во 2016 година се зголемил за 13,64 отсто во однос на 2015 година.

Дневен хороскоп 23 01 2017

Дневен хороскоп 23.01.2017

пред еден час - Без катеторија

Овен (21.03 – 20.04) Некој од колегите ќе ви приреди негативно изненадување. А сепак, нема да добиете објаснување за таквата постапка.

Рони О Саливен ј освои рекордната седма титула на Мастерсот во Лондон

Рони О’Саливен ј освои рекордната седма титула на Мастерсот во Лондон

пред 2 часа - Спорт

Рони О’Саливен ј освои рекордната седма титула на Мастерсот во Лондон, откако во финалето го совлада Џо Пери со 10-7. Еден од најдобрите снукер играчи во историјата стана рекордер со освоените седум титули на мастерс турнирите.

Трамп најави почеток на преговорите за NAFTA со лидерите на Канада и Мексико

Трамп најави почеток на преговорите за NAFTA со лидерите на Канада и Мексико

пред 2 часа - Економија

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави во неделата дека наскоро ќе ги започне преговорите со челниците на Канада и на Мексико за Северноамериканскиот договор за слободна трговија (NAFTА).

Сообраќајот се одвива во зимски услови по претежно влажни коловози

Сообраќајот се одвива во зимски услови по претежно влажни коловози

пред 2 часа - Економија

Сообраќајот на патните правци низ државата се одвива во зимски услови по претежно влажни коловози, наместа со остатоци од кашест снег на коловозот.

Хрватите го совладаа Египет

Хрватите го совладаа Египет

пред 3 часа - Спорт

Репрезентацијата на Хрватска е последниот четвртфиналист на Светското првенство во ракомет. Хрватите во последниот осминафинален дуел го совладаа Египет 21:19 (13:7).

Габон ремизираше против Камерун и го заврши учеството на Африканскиот Куп

Габон ремизираше против Камерун и го заврши учеството на Африканскиот Куп

пред 3 часа - Спорт

Репрезентациите на Буркина Фасо и Камерун, од А групата, изборија пласман во четвртфиналето на Африканскиот Куп. Буркина Фасо славеше против Гвинеја Бисао со 2:0, со головите на Накулма и Траоре и го освои првото место во оваа група.

Гризман го спаси Атлетико Мадрид од пораз против Билбао

Гризман го спаси Атлетико Мадрид од пораз против Билбао

пред 3 часа - Спорт

Атлетик Билбао и Атлетико Мадрид ремизираа 2:2 во дерби мечот одигран во рамките на 19.коло во Примера. Тимот од Мадрид ја...

Катар го елиминира европскиот првак Германија

Катар го елиминира европскиот првак Германија

пред 3 часа - Спорт

Недела е црн ден за фаворитите на 25-то Светско првенство во ракомет. Откако Унгарија сензационално го елиминира олимпискиот првак Данска (27:25), светскиот вицешампион Катар успеа да слави против европскиот шампион Германија 21:20.

Челзи славеше против Хал  Арсенал со помош на судијата го победи Барнли

Челзи славеше против Хал, Арсенал со помош на судијата го победи Барнли

пред 3 часа - Спорт

Челзи ја задржа комотната предност на врвот на премиерлигашката табела, откако во 22.коло славеше над Хал 2:0. Најблиску до Челзи е Арсенал кој со помош на судијата во котроверзна завршница го победи Барнли 2:1.

1 2 3 4 5 6 7