20
1 2 3 4 5 6 7 
Народен правобранител 4718 поплаки од граѓани во 2016та

Народен правобранител: 4718 поплаки од граѓани во 2016та

ново - Македонија

Embedded video for Народен правобранител: 4718 поплаки од граѓани во 2016та Народниот правобранител лани постапил по 4718 случаи од кои 37 биле отворени по сопствена  иницијатива.

МЦМС Антикорупциска најмногу се посветила на едукација на институциите

МЦМС: Антикорупциска најмногу се посветила на едукација на институциите

ново - Македонија

Embedded video for МЦМС: Антикорупциска најмногу се посветила на едукација на институциите Државната комисија за спречување...

Истражување 110 пратеници се активни на Фејсбук

Истражување: 110 пратеници се активни на Фејсбук

ново - Македонија

Embedded video for Истражување: 110 пратеници се активни на Фејсбук 110 од вкупно 120 пратеници во Собранието на Република Македонија користат Facebook - покажа најново истражување спроведено во период 22-29.

Туск ќе се сретне со Иванов во понеделник во Скопје

Туск ќе се сретне со Иванов во понеделник во Скопје

пред 6 минути - Македонија

Embedded video for Туск ќе се сретне со Иванов во понеделник во Скопје Претседателот Иванов во понеделник ќе се сретне со Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, потврдија од кабинетот на шефот на државата.

Груби Платформата беше услов за потписите

Груби: Платформата беше услов за потписите

пред 6 минути - Македонија

Embedded video for Груби: Платформата беше услов за потписите Истакнати албански професори го охрабруваат СДСМ да го осуди наводниот геноцид врз Албанците во Македонија во периодот од 1912-та до 1956-та.

Орбан Нови избори во Македонија за стабилност на Балканот

Орбан: Нови избори во Македонија за стабилност на Балканот

пред 11 минути - Македонија

Embedded video for Орбан: Нови избори во Македонија за стабилност на Балканот Во обраќањата пред Kонгресот на ЕПП каде присуствуваат...

Груевски на средби во рамки на Самитот на ЕПП во Малта

Груевски на средби во рамки на Самитот на ЕПП во Малта

пред 11 минути - Македонија

Embedded video for Груевски на средби во рамки на Самитот на ЕПП во Малта Средби со претседателот на Совет на Унијата, Доналд...

Страшен пожар Гори шума во близина на воениот полигон Пенуш

Страшен пожар: Гори шума во близина на воениот полигон Пенуш

пред 16 минути - Македонија

Гори нискостеблеста шума во близина на воениот полигон Пенуш, меѓу штипските села Софилари и Драгоево. Командирот на Територијалната противпожарна единица (ТППЕ)-Штип, Благој Ренџов изјави дека станува збор за голема површина и за непристапен терен.

Врачени дипломите студентите на ФИНКИ

Врачени дипломите студентите на ФИНКИ

пред 41 минути - Македонија

Факултетот за информатички науки и инженерство (ФИНКИ) денеска организираше свеченост на која беа врачени дипломи на сите дипломирани и магистрирани студенти од 2016 година, како и награди и пофалници за најдобрите студенти.

Книжевно пладне по повод 30 години од смртта на Живко Чинго

Книжевно пладне по повод 30 години од смртта на Живко Чинго

пред 41 минути - Македонија

Книжевниот свет на Живко Чинго е богат и сите можни толкувања на неговата проза остануваат отворени и постојано повикуваат...

Непознати сторители скршиле две прозорски стакла во црква во Туденце

Непознати сторители скршиле две прозорски стакла во црква во Туденце

пред 46 минути - Македонија

Штета од околу 2.000 денари претрпела црквата „Света Петка“ во тетовското село Туденце откако засега непознати сторители скршиле две прозорски стакла со димензии 40 х 50 сантиметри, информираше портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски.

Презентиран Годишниот извештај на народниот правобранител за 2016

Презентиран Годишниот извештај на народниот правобранител за 2016

пред 46 минути - Македонија

Од вкупно 4.718 претставки по кои постапувал народниот правобранител минатата година постапката е завршена по 3.756 случаи,...

Македонија на нозе Силувано девојче момче и ученичка 13

Македонија на нозе: Силувано девојче, момче и ученичка (13)

пред 46 минути - Македонија

Забранетата љубов на девојче (14) и момче (16) од Штип, се претвори во комшар за девојчето. Имено, детето во февруари година дома го донел девојчето и брутално го силувал.

Македонија на нозе Силувано девојче и момче

Македонија на нозе: Силувано девојче и момче

пред 51 минути - Македонија

Забранетата љубов на девојче (14) и момче (16) од Штип, се претвори во комшар за девојчето. Имено, детето во февруари година дома го донел девојчето и брутално го силувал.

Ова не можете да го видите на телевизија Шабан и Маја се бакнуваа во уста на Дара и испаднаа градите

Ова не можете да го видите на телевизија: Шабан и Маја се бакнуваа во уста, на Дара и испаднаа градите...

пред 51 минути - Живот

Доколку мислите дека единствено шоу во "Пинк ѕвездите" е она кое го гледате во емисијата - се лажете. Еве што се случува зад камерите.

1 2 3 4 5 6 7