20
1 2 3 4 5 6 7 
Затуроска до Шекеринска Прифатете ја понудата за доброто на Македонија и откажете се од антидржавниот проект

Затуроска до Шекеринска: Прифатете ја понудата за доброто на Македонија и откажете се од антидржавниот проект

пред 32 минути - Македонија

Пратеничката Лилјана Затуроска упати повик до Радмила Шекеринска да ја прифатат понудата на ВМРО-ДПМНЕ и да јај отфрлат платформата на албанските партии.

Вo Прилеп се одржа шеснаесеттото издание на меѓународниот карневал ПРОЧКА 2017

Вo Прилеп се одржа шеснаесеттото издание на меѓународниот карневал “ПРОЧКА 2017”

пред 42 минути - Македонија

Embedded video for Вo Прилеп се одржа шеснаесеттото издание на меѓународниот карневал “ПРОЧКА 2017” Карневалски Прилеп, денеска, на празникот “Велики Поклади” , оствари уште едно успешно издание на Меѓународниот фестивал “ПРОЧКА 2017”.

Лажни извори продуцираат лажни вести во медиумите на СДСМ Сорос

Лажни извори продуцираат лажни вести во медиумите на СДСМ/Сорос

пред 47 минути - Македонија

Соросовите медиуми се мајстори за fake news/ лажни вести!  Последен пат во Приштина сум бил во 2014 година. Соросовите медиуми се мајстори за fake news/ лажни вести!  Последен пат во Приштина сум бил во 2014 година.

Груевски Заев нека удри по мене само нека ја остави државата

Груевски: Заев нека удри по мене, само нека ја остави државата

пред еден час - Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски му нуди на лидерот на СДСМ Зоран Заев малцинска влада и поддршка од ВМРО-ДПМНЕ доколку се откаже од платформата на албанските партии и уривање на националните интереси.

Груевски Кога еден дел од политичарите не ја штитат државата само народот може да ја одбрани

Груевски: Кога еден дел од политичарите не ја штитат државата, само народот може да ја одбрани

пред еден час - Македонија

-Главната причина за целата оваа операција што ни се случува од некои надворешни центри е промена на името на Република Македонија и на идентитетот на Македонија и тоа е целата цел што се слушуваше во изминатите 2-3 години.

Груевски На чекор сме до губење на работи кои нашите претци ги добиле со многу крв

Груевски: На чекор сме до губење на работи кои нашите претци ги добиле со многу крв

пред еден час - Македонија

Во своето денешно гостување во Дневникот на Сител, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски нагласи дека надворешните фактори, односно центри на моќ играат клучна улога во кризата во Македонија.

Груевски Секако дека имаме стратегија

Груевски: Секако дека имаме стратегија

пред еден час - Македонија

-Ние секако имаме стратегија, секојдневно дебатираме и ја разглобуваме таа стратегија. Имаме различни планови направено,...

Никола Груевски Нападната е унитарноста на државата

Никола Груевски: Нападната е унитарноста на државата

пред еден час - Македонија

Embedded video for Никола Груевски: Нападната е унитарноста на државата

Барселона со победа над Атлетико е нов лидер во Примера

Барселона со победа над Атлетико е нов лидер во Примера

пред 2 часа - Фудбал

Екипата на Барселона забележа победа на гостувањето кај Атлетико Мадрид и со трите освоени бодови се искачи на врвот на табелата во шпанската Примера.

Манчестер Јунајтед го освои англискиот Лига куп

Манчестер Јунајтед го освои англискиот Лига куп

пред 2 часа - Фудбал

Екипата на Манчестер Јунајтед е освојувач на англискиот фудбалски Лига Куп. Во финалето одиграно попладнево на „Вембли“ во Лондон Манчестер Јунајтед го совлада Саутемптон со 3-2.

Семејствата на загинатите членови на кабинетот на Трајковски веруваат дека ги загубиле најблиските во атентат врз македонскиот претседател

Семејствата на загинатите членови на кабинетот на Трајковски веруваат дека ги загубиле најблиските во атентат врз македонскиот претседател

пред 3 часа - Македонија

Embedded video for Семејствата на загинатите членови на кабинетот на Трајковски веруваат дека ги загубиле најблиските во...

Груевски Прифаќам да ме уапсат затворат и малтретираат Заев нека удри по мене само нека се откаже од удирање по темелите на државата

Груевски: Прифаќам да ме уапсат, затворат и малтретираат- Заев нека удри по мене, само нека се откаже од удирање по темелите на државата!

пред 3 часа - Македонија

Ако толку по секоја цена сака Заев да биде премиер, нека не удира по државните и националните интереси. Нека ја спроведува програмата од изборите без редефинирањето.

Груевски Јас верувам во мојот народ и на крај ќе победи Македонија

Груевски: Јас верувам во мојот народ и на крај ќе победи Македонија!

пред 3 часа - Македонија

Во Македонија освен партии има и народ. Чесниот народ, Македонците, Албанците, Турците, Ромите, Власите, Србите, Бошњаците не се согласуваат со ваквото сценарио.

Почина скијач на Церипашина на Попова Шапка

Почина скијач на Церипашина на Попова Шапка

пред 3 часа - Македонија

Германскиот  државјанин Ц.К.Х.(61) починал во засега неутврдени околности додека со група скијачи денеска биле на скијање на задната страна од врвот Церипашина во месноста Казани на Попова Шапка.

Груевски Основната цел на целата операција е слабеење на државата со цел промена на името и идентитетот

Груевски: Основната цел на целата операција е слабеење на државата со цел промена на името и идентитетот

пред 3 часа - Македонија

Основната причина за целата операција за рушење на власта и носење на Зоран Заев е слабеење на државата со цел промена на името и идентитетот на Македонците.

1 2 3 4 5 6 7