20
1 2 3 4 5 6 7 
Близначки со различна боја на кожата

Близначки со различна боја на кожата

пред 3 дена - Живот

Две седуммесечни близначки станаа интернет сензација, откако нивната мајка почна да објавува снепови на дечињата со различна...

6 совети како да одгледате среќно дете

6 совети како да одгледате среќно дете

пред 3 дена - Живот

Почитувајте ја неговата страст и говорете му колку сте благодарни што имате дете како него во животот Клучни зборови: ...

Мистер Бин ќе стане татко по трет пат

Мистер Бин ќе стане татко по трет пат

пред 6 дена - Живот

Роуан Атинсон на 62 годишна возраст ќе стане татко по трет пат Клучни зборови: татко трет пат роуан аткинсон мистер...

Класиката е секогаш во мода   Bella капути

Класиката е секогаш во мода - Bella капути

пред 6 дена - Живот

Класиката никогаш не излегува од мода. Да, зборуваме за Bella, бренд кој е добро познат по својата линија на зимски капути,...

Гвен  Стефани ќе роди четврто дете на 48 години

Гвен Стефани ќе роди четврто дете на 48 години!

пред една недела - Живот

Славната пејачка повторно е во блажена стостојба и чека бебе со кантри пејачот Блејк Шелтон Клучни зборови: гвен стефани...

Детето кое не игра е болно дете

Детето кое не игра е болно дете?!

пред една недела - Живот

Кога повторно би се вратила играта, детскиот џагор на улиците, играњето игри во групи, другарување, почитување, социјализација,...

Татковците да се стимулираат да користат породилно

Татковците да се стимулираат да користат породилно

пред една недела - Живот

„Правото на породилно отсуство татковците слабо го користат, и можеби треба да се размислува за стимулативни мерки. Но за тоа треба широка дебата“, вели министерката Мила Царовска.

Моите иако немаа многу  ми дадоа се

Моите иако немаа многу, ми дадоа се!

пред една недела - Живот

Во животот не барав многу,само здравје и трпение за с? она што се случуваше околу. Не сакав работи кои не ми се заслужени,...

Урнебесно  Што се случува кога мајката е болна

Урнебесно: Што се случува кога мајката е болна?

пред 2 недели - Живот

Една мајка од Хрватска, која со години е преселена, живее и гради кариера во САД, се прослави како победник на натпреварот...

Голем хуманитарен проект со Бимилк

Голем хуманитарен проект со Бимилк

пред 2 недели - Живот

Близу 2.000 деца од 60 градинки ширум Македонија ќе учествуваат во креативни и едукативни работилници за зачувување на животната...

Црвеното вино ја зголемува плодноста

Црвеното вино ја зголемува плодноста?

пред 2 недели - Живот

Резултатите од ново истражување спроведено во САД покажалe дека жените кои пијат чашка црвено вино неделно имаат поголема...

Мајката има широки крилја  Немојте да и ги сечете

Мајката има широки крилја… Немојте да и ги сечете!

пред 2 недели - Живот

Сите вие кои не пропуштате прилика да и кажете дека не е добра мајка, вие кои не бирате зборови и што ја обвинувате за се…...

Зошто бебињата го обожаваат звукот на фенот

Зошто бебињата го обожаваат звукот на фенот?

пред 2 недели - Живот

Познавате ли родители коишто тврдат дека нивното бебе полесно се заспива со одредени звуци, како оние кои ги прави фенот...

Што не знаев за мајчинството

Што не знаев за мајчинството?

пред 3 недели - Живот

Никогаш не знаев каков благослов е тоа да се биде мајка. Не ни претпоставував Клучни зборови: мајка деца љубов ...

Јелена Ѓоковиќ ја дои ќерката

Јелена Ѓоковиќ ја дои ќерката

пред 3 недели - Живот

Новак и Јелена Ѓоковиќ минатиот месец го добија своето второ дете. Иако славниот пар се обидува да го чува приватниот живот...

1 2 3 4 5 6 7