20
1 2 3 4 5 6 7 
ГЛАМУРОЗНА СВАДБА Се омажи Каролина Гочева

ГЛАМУРОЗНА СВАДБА: Се омажи Каролина Гочева

пред 21 часа - Сцена

Македонската поп принцеза Каролина Гочева вчера вечер во специјално уреден хангар на аеродромот “Стенковец“ во близина на Скопје, стапи во брак со уметникот Михаел Корубин.

Горан Милошески со голема промоција на видео спот за Очи зелено сини  Фото  Видео

Горан Милошески со голема промоција на видео спот за “Очи зелено сини” (Фото + Видео)

пред 3 дена - Сцена

Познатиот македонски поп пејач, композитор и продуцент Горан Милошески на овогодинешното издание на “Охрид фест” ја доби Првата награда од стручното жири за предобрата емотивна балада “Очи зелено сини”.

На 22 ри септември џезот се враќа во Куманово Четкар главна ѕвезда

На 22-ри септември џезот се враќа во Куманово, Четкар главна ѕвезда

пред 3 дена - Сцена

По пауза од повеќе години, џезот се враќа во Куманово, повторно во форма на фестивал. Настанот ќе се оддржи на 22-ри септември, со почеток во 20 часот, во големата сала на Центарот за култура “Трајко Прокопиев”.

24 Covers Панчо ДНК  Есен во мене  Елена Ристеска

24 Covers: Панчо ДНК – “Есен во мене” (Елена Ристеска)

пред 4 дена - Сцена

Кој вели дека и нашите познати македонски музички имиња незнаат и неможат да подготват еден страшно добро и професинално...

Допрете ја вселената заедно со Сара Мејс

Допрете ја вселената заедно со Сара Мејс

пред 4 дена - Сцена

Под покровителство на Град Скопје во вторник 26-ти септември со почеток во 20 часот на плоштадот “Мајка Тереза” ќе се одржи голем концерт на Сара Мејс.

 МАРС 2017  Јубилејното 10 то издание во МОБ на 14 ти ноември

“МАРС 2017”: Јубилејното 10-то издание во МОБ на 14-ти ноември

пред 4 дена - Сцена

Како што дознава Специјализираниот македонски музички фестивал Музика24, годинава Македонскиот Радиски фестивал или уште попознат како МАРС прославува 10 години од своето постоење.

Се продава магазинот за музика и популарна култура Ролинг Стоун

Се продава магазинот за музика и популарна култура “Ролинг Стоун”

пред 4 дена - Сцена

Се продава “Ролинг Стоун” – 50-годишниот магазин за музика и популарна култура, објави основачот на магазинот Џен Венер....

Слаткаристика Криско Гери Никол Тони Зен со голем концерт во Скопје

Слаткаристика, Криско, Гери Никол, Тони Зен… со голем концерт во Скопје

пред 4 дена - Сцена

По големите и успешни концерти низ Македонија и Бугарија, “One Love” турнејата продолжува со голем концерт закажан за 30-ти септември во ВИП арената “Борис Трајковски” (мала сала).

Анита Мицкова го објави спотот за песната На пат кон југ

Анита Мицкова го објави спотот за песната “На пат кон југ”

пред 4 дена - Сцена

Поп-пејачката Анита Мицова повторно ги изненади своите фанови, овој пат со објавувањето на спотот за песната “На пат кон југ”, композиција што се наоѓа на нејзиниот албум “Ти сум јас”.

Згоден кочанчанец влегува во Ѕвездите на Гранд

Згоден кочанчанец влегува во “Ѕвездите на Гранд”

пред 5 дена - Сцена

Атрактивниот и згоден кочанчанец Виктор Постолов, кој балканската публика го запозна преку одличната изведба на хитот “Није...

Вечерва започнува 11 то издание на фестивалот на виното ВиноСкоп

Вечерва започнува 11-то издание на фестивалот на виното “ВиноСкоп”

пред 5 дена - Сцена

Овогодинешното издание на “ВиноСкоп” започнува вечерва и ќе трае се до 24-ти септември кога и официјално ќе биде затворена оваа традиционална скопска манифестација.

STING во Скопје доаѓа со својот син

STING во Скопје доаѓа со својот син

пред 6 дена - Сцена

На претстојниот концерт во ВИП арената “Борис Трајковски” во Скопје, легендата на светската рок сцена STING ќе настапи со...

24 Промо Викторија Лоба  Дојди

24 Промо: Викторија Лоба – “Дојди“

пред една недела - Сцена

Пејачката Викторија Лоба ги промовираше својата најнова песна и видеспот.  Текстот го напиша Викторија Лоба додека музиката и аранжманот се на Роберт Билбилов.

Уште еден месец до големиот концерт на STING во Скопје

Уште еден месец до големиот концерт на STING во Скопје

пред една недела - Сцена

Во рамките на големата светска турнеја “57th & 9th” по повод истоимениот албум, на 15-ти октомври во арената “Борис Трајковски” во Скопје, концерт ќе одржи едно од најголемите светски музички имиња на сите времиња- STING.

Пијанистката Дуња Иванова со рецитал во Кино Култура

Пијанистката Дуња Иванова со рецитал во Кино Култура

пред една недела - Сцена

Македонската пијанистка Дуња Иванова, на 22-ри септември ќе одржи рецитал во Киното Култура во Скопје со почеток во 19 часот, а кој ќе го посвети на култниот јапонски композитор Руичи Сакамото.

1 2 3 4 5 6 7