20
1 2 3 4 5 6 7 
Голем концерт на Ана Николиќ и Раста во Скопје

Голем концерт на Ана Николиќ и Раста во Скопје

пред еден ден - Сцена

Ана Николиќ и Стефан Ѓуриќ-Раста ќе направат вистински спектакл на 16-ти февруари во Вип Арената “Борис Трајковски” во Скопје.

Калиопи ќе одржи специјален концерт во Нови Сад

Калиопи ќе одржи специјален концерт во Нови Сад

пред 2 недели - Сцена

Македонската поп-дива Калиопи продолжува со настапите и концертите низ целиот регион, на 13 јануари Калиопи ќе одржи unplugged концерт во Нови Сад, Србија насловен како  дoчек на 7526.

Дуке Бојаџиев објави нов студиски албум

Дуке Бојаџиев објави нов студиски албум

пред 2 недели - Сцена

Во деновите кога сите ги завршуваат своите активности за оваа година, македонскиот музичар кој живее и работи во Њујорк Дуке Бојаџиев објави нов студиски албум.

Саша Ковачевиќ боледува од неизлечива болест

Саша Ковачевиќ боледува од неизлечива болест!?

пред 2 недели - Сцена

Познатиот миленик на женската публика Саша Ковачевиќ неодамна објави информација од која многумина фанови веднаш се загрижија за пејачот.

Фанови ќе бидат отштетени за лошото озвучување на концертот на  Бијело дугме

Фанови ќе бидат отштетени за лошото озвучување на концертот на “Бијело дугме”

пред 2 недели - Сцена

Организаторите на прошталниот концерт на “Бијело дугме”, што се одржа во Белград во 2005-та година, ќе мора да им исплатат отштета на 39 фанови поради лошото озвучување, со што беше ставен крај на овој маратонски судски спор.

Gogol Bordello со голем концерт на  Таксират20

Gogol Bordello со голем концерт на “Таксират20”

пред 2 недели - Сцена

Покрај веќе потврдените гостувања на Kraftwerk i Lord of the dance, “Таксират20” со задоволство го најавува и концертот на...

 Таксират20  ги носи Laibach во Скопје

“Таксират20” ги носи Laibach во Скопје

пред 2 недели - Сцена

Култната словенечка група Laibach на 27-ми март 2018-та гостува со концерт во Скопје на кој пред македонската публика ќе го претставуви фантастичниот нов студиски албум “Also Sprach Zarathustra!”.

Погледнете   Македонија денес  на ТВ24 ви ја честиташе Новата 2018 та година

Погледнете: “Македонија денес” на ТВ24 ви ја честиташе Новата 2018-та година

пред 2 недели - Сцена

Неодамна тие го прославија 7-от роденден од постоењето на некогаш Телевизија 24 Вести или првиот роденден од новата ТВ24.

Калиопи го прослави роденденот со настап во Пирот  Србија

Калиопи го прослави роденденот со настап во Пирот, Србија

пред 2 недели - Сцена

Македонската поп-дива Калиопи вчера го прослави својот роденден со настап во српскиот град Пирот. Имено Калиопи беше дел од прославата на денот на градот Пирот – 28 декември.

Игор Узунов со новогодишна песна ви ја честита Новата 2018 та година

Игор Узунов со новогодишна песна ви ја честита Новата 2018-та година

пред 3 недели - Сцена

Познатиот македонски музичар, композитор и поп пејач Игор Узунов, во пресрет на новогодишните празници и целата новогодишна...

DJ Mario Eddie и Led Robot Robbie Ray ви посакуваат Среќна Нова година

DJ Mario Eddie и Led Robot Robbie Ray ви посакуваат Среќна Нова година

пред 3 недели - Сцена

Како и секогаш, така и овој пат предновогодишно ќе ги поддржиме младите музичари, артисти и сите оние кои сакаат и имаат што да кажат преку нашиот музички портал.

Наместо работно  Елена Велевска низ Европа за Нова година

Наместо работно, Елена Велевска низ Европа за Нова година

пред 3 недели - Сцена

Македонската фолк дива Елена Велевска по 23 години настапување за најлудата ноќ, оваа Нова година реши оваа да ја прослави во кругот на семејството.

Бојан Стојков и  Боеми  за новогодишната ноќ во Битола

Бојан Стојков и “Боеми“ за новогодишната ноќ во Битола

пред 3 недели - Сцена

За Нова година битолчани  на плоштадот “Магнолија“ ќе уживаат во новогодишен џубокс. Во него од 21,30 часот до еден по полноќ ќе настапат музичката група “Боеми“, Борче Наумовски и Бојан Стојков.

Џијан Емин ќе диригира на два концерти во Будимпешта во престижната сала МУПА

Џијан Емин ќе диригира на два концерти во Будимпешта во престижната сала МУПА

пред 3 недели - Сцена

Македонскиот истакнат уметник – композитор, диригент и аранжер Џијан Емин, на 4-ти и 5-ти јануари ќе настапи како диригент на два концерти во Будимпешта, во една од најпрестижните концертни сали во Унгарија, МУПА.

Миленикот на публиката Здравко Чолиќ издаде нов албум

Миленикот на публиката Здравко Чолиќ издаде нов албум

пред 3 недели - Сцена

Новиот, петнаесетти студиски албум на Здравко Чолиќ “Оно мало срече” е прво заедничко издание на двете најголеми дискографски куќи во регионов – PGP RTS и Croatia Records, кој веќе од 15-ти декември е во продажба.

1 2 3 4 5 6 7