20
1 2 3 4 5 6 7 
Претстава инспирирана од The Lucifer Effect на 22

Претстава инспирирана од „The Lucifer Effect“ на 22. ...

пред еден час - Сцена

"Експеримент" во понеделник во 21 часот во Младински Културен Центар Главна инспирација за претставата е книгата “The Lucifer...

Џенифер Анистон на МТВ за Водици МК филм на Наша

Џенифер Анистон на МТВ за Водици, МК филм на Наша, ...

пред еден час - Сцена

Филмска понуда на македонските тв канали за ден, Водици Петок навечер. Доколку не сте излезени, може да се опуштите во домашен амбиент со филмче на телевизија.

 Избор на најдобри рецепти со Ване повторно на

„Избор на најдобри рецепти“ со Ване повторно на ...

пред 10 часа - Сцена

Нова сезона од кулинарската емисија на Канал 5 телевизија Потрагата по најдобри рецепти со нова сезона на К5. Емисијата...

Бесплатно предавање на ФИНКИ Photo Manipulation со Даниел

Бесплатно предавање на ФИНКИ: Photo Manipulation со Даниел ...

пред 11 часа - Сцена

Сакаш да ја направиш твојата фотографија неверојатно добра? Сакаш да научиш или да го надоградиш твоето знаење? Научи да манипулираш со твојата фотографија со помош на Adobe Photoshop, на предавањето кое ќе се одржи на ФИНКИ на 22.

Детски балет Снежана и седумтте џуџиња во недела

Детски балет „Снежана и седумтте џуџиња“ во недела ...

пред 11 часа - Сцена

Недела точно на пладне - балет за деца во МОБ Во недела, 21 јануари 2018-та, во МОБ ќе се одржи балет за деца - "Снежана и седумтте џуџиња".

Освен по сабајле Канал 5 ќе контактира со гледачи и

Освен по сабајле, Канал 5 ќе контактира со гледачи и ...

пред 11 часа - Сцена

Од понеделник до петок во 15:35 часот Канал 5 телевизија започна со емитување на уште една контактна емисија. "Фронт" со Анастасија Богдановска ќе се емитува од понеделник до петок, веднаш по вестите во 15 часот.

Премиерните епизоди на Вистинска ѕвезда од сега

Премиерните епизоди на „Вистинска ѕвезда“ од сега ...

пред 5 дена - Сцена

Серијата на Глобо добива нов термин на Канал 5 Љубителите на латиноамериканската квалитетна продукција со задоволство ја следат најновата бразилска ТВ новела на програмата на Канал 5 телевизија.

Om на Телма прашува  кои грешки ги прават родителите

Om+ на Телма прашува : кои грешки ги прават родителите ...

пред 5 дена - Сцена

Во понеделник во емисијата "0m+", водитеката Атанасовска ќе го постави прашањето - им купуваме ли премногу играчки на децата?...

Канал 5 греши  во недела во прајмтајм не одат

Канал 5 греши - во недела во прајмтајм не одат ...

пред 5 дена - Сцена

Канал 5 во прајмтајм во недела емитува репризи на турската серија Неодамна, Канал 5 телевизија започна со емитување на романтичната комедија "Лажговци", која се прикажува од понеделник до петок во 18:50 часот.

DNB ноќ во клуб Shadows со Blaris  Stone Monkey  Bad Propaganda

DNB ноќ во клуб „Shadows“ со Blaris / Stone Monkey / Bad Propaganda

пред 5 дена - Сцена

ТВ Пакет од сега со известувања за ноќните настани во земјава СУБ Колектив конечно се реши повторно да ги засука ракавите, како што и сами кажуваат, за да се вратат на основите.

Бугарскиот пејач Фики повторно со настап во

Бугарскиот пејач Фики повторно со настап во ...

пред 5 дена - Сцена

Бугарскиот фолкер повторно ќе "запали" во Струмица Јануарското лудило и празничните забави продолжуваат во струмичкиот клуб "Селект".

Фолтин за Водици во Охрид како дел од проектот Од

Фолтин за Водици во Охрид, како дел од проектот „Од ...

пред 5 дена - Сцена

На 19-ти јануари, од д 21 часот на Градскиот плоштад во Охрид, во рамките на проектот „Од 20-ти до 20-ти СИТЕ ВО ОХРИД“ ќе настапат македонските музички амбасадори, битолската група „Фолтин".

Ајшеѓул од Мојот син  Во периоди многу сум

Ајшеѓул од „Мојот син“ : Во периоди, многу сум ...

пред 5 дена - Сцена

Ајшеѓул била мажена за Саваш, сега е во врска со Појраз Бурчин Терзиоглу е 37 годишна актерка која имавме можност да ја...

Инфо  Играната серија Докторот од планината од

Инфо | Играната серија „Докторот од планината“ од ...

пред 7 дена - Сцена

Сабота и недела во 14 часот - нови епизоди Од овој викенд, Сител телевизија го менува терминот на емитување на германската драмска серија "Докторот од планината".

Министерот за култура  Одлуките на МРТ за музички

Министерот за култура : Одлуките на МРТ за музички ...

пред 7 дена - Сцена

МТВ не смее да дели субвенции на пејачите Министерот за култура на Република Македонија, Роберт Алаѓозовски одржа денес...

1 2 3 4 5 6 7