20
1 2 3 4 5 6 7 
Цаци или свекрвата  кој ја дизајнираше венчаницата

Цаци или свекрвата - кој ја дизајнираше венчаницата ...

пред 20 часа - Сцена

Цаци или свекрвата? Кој е заслужен за венчаницата на Каролина? Несомнено најголемо внимание викендов предизвика свадбата на македонската дива Каролина Гочева.

Oд понеделник до петок во 17 15 часот нови народни

Oд понеделник до петок во 17:15 часот, нови народни ...

пред 21 часа - Сцена

Од народот за народот - македонскиот фолклор во новите приказни По подолга пауза, Канал 5 продолжува со емитување на нови македонски народни приказни.

Елена  Керол од денес натаму почнува вашата

Елена : Керол, од денес натаму почнува вашата ...

пред 21 часа - Сцена

Елена повторно разнежни со порака за Каролина и Михаил Каролина со 26 години на естрадата, Елена со 14 години присуство на македонската музичка сцена.

Џорџ Клуни во романтичната драма Во воздух

Џорџ Клуни во романтичната драма „Во воздух“, ...

пред 21 часа - Сцена

20.15 часот, "Up in the air", филм на Прва Рајан Бингам е главниот лик во филмот,  кој навистина живее во облаци. За живот...

Неделно филмче на Сител  комедијата Русокоса по

Неделно филмче на Сител - комедијата „Русокоса по ...

пред 21 часа - Сцена

"Русокоса по закон" - недела, 24 септември, Сител Недела, време пред ручек е време за филм на Сител. Во 13.30 часот ќе се емитува "Legally blonde", комедија во која главната улога ја толкува Рис Видерспун.

Ова е песната на која Каролина и Михаил го одиграа

Ова е песната на која Каролина и Михаил го одиграа ...

пред 22 часа - Сцена

Очи те на јавноста вперени во најголемиот настан - свадбата на Каролина Вчеравечер во еден од хангарите на спортскиот аеродром Стенковец, се одржа најгламурозната свадба на македонската естрада.

Канал 5 го враќа стариот термин на хит серијата

Канал 5 го враќа стариот термин на хит серијата ...

пред еден ден - Сцена

18:50 часот е терминот за сплетките во замокот на Атаханови Eдна од омилените турски сапуници "Украден живот" започна да се емитува на Канал 5 со последната, четврта сезона.

Фото  Кремот од естрадата се собра на свадбата на

Фото | Кремот од естрадата се собра на свадбата на ...

пред еден ден - Сцена

Каролина и Михаил стапија во брак Македонската пејачка ѕвезда Каролина Гочева го кажа судбоносното "да". Во нејзин стил,...

Содржина на Совршена  новата серија на Канал 5

Содржина на „Совршена“, новата серија на Канал 5 - ...

пред еден ден - Сцена

Квалитетна светска драма доаѓа на Канал 5 телевизија "Совршена" - приказна за модата и гламурот, сага за тајните игри и жалната исповед на девојките вовлечени во светот на проституцијата и дрогата.

Домашна играна викенд серија Фамилијата

Домашна играна викенд серија „Фамилијата ...

пред 2 дена - Сцена

Сабота и недела во 19.30 часот на Канал 5 Започмнувајќи од утре, сабота, во 19.30 часот на Канал 5 телевизија започнува македонската играна серија "Фамилијата Марковски".

Уште едно информативно издание на Алфа  Вести во 19

Уште едно информативно издание на Алфа - Вести во 19. ...

пред 2 дена - Сцена

Покрај стандардните вести во 17.30 часот, од сега Алфа со информативно централно издание и во 19.30 часот. Вечерните завршни евсти се во 23 часот, веднаш по  политичките и дебатни емисии.

Нова сезона од кулинарското шоу Брза кујна во 17

Нова сезона од кулинарското шоу „Брза кујна“ во 17 ...

пред 2 дена - Сцена

"Ready, steady, cook" со трета сезона на Сител Лиценцираното кулинарско шоу на Сител телевизија, "Брза кујна" продолжува со нова сезона од понеделник, 25 септември со почеток во 17 часот.

Вечерва вo 20 30 часот Фолк Фест Валандово 2017 на МРТ со

Вечерва вo 20:30 часот Фолк Фест Валандово 2017 на МРТ со ...

пред 3 дена - Сцена

Вечерва на Македонската Радио Телевизија во 20:30 часот ќе се врши директен пренос од фестивалот Фолк Фест Валандово 2017.

Изненадување на Канал 5  стартува светска бразилска

Изненадување на Канал 5 - стартува светска бразилска ...

пред 4 дена - Сцена

"Совршена" - приказна за модата и гламурот, сага за тајните игри и жалната исповед на девојките вовлечени во светот на проституцијата Серија која доаѓа од продукцијата што ги создаде мегапопуларните "Клон" и "Нова земја".

Викторија Лоба ја промовира новата колекција на

Викторија Лоба ја промовира новата колекција на ...

пред 5 дена - Сцена

Сензуално и комфорно, заводливо и возбудливо, со овие зборови се опишува новата колекција на Сара Фешн за долна облека и пижами за престојната есен-зима 2017/18 година.

1 2 3 4 5 6 7