20
1 2 3 4 5 6 7 
Стојаноска Од овој ребаланс на Буџетот се гледа дека СДСМ нема намера да исполни ниедно предизборно ветување

Стојаноска: Од овој ребаланс на Буџетот се гледа дека СДСМ нема намера да исполни ниедно предизборно ветување

пред 11 часа - Македонија

На денешната Комисија за финансирање и буџет, пратениците од ВМРО-ДПМНЕ дискутираат по амандманот со кој се бараат средства...

Кумановци револтирани од неработењето на СДСМ во градот Жал ми е што ве гласав

Кумановци револтирани од неработењето на СДСМ во градот: Жал ми е што ве гласав

пред 11 часа - Македонија

Кумановскиот градоначалник Зоран Дамјановски денеска влезе во конфликт со своја сограѓанка откако таа ја прекина неговата прес-конференција за да ги каже проблемите кои ги има.

Минов за Алфа Се надевам дека Џафери нема да зборува на албански јазик за време на чествувањето на Илинден

Минов за Алфа: Се надевам дека Џафери нема да зборува на албански јазик за време на чествувањето на Илинден

пред 11 часа - Македонија

Пратеникот од ГРОМ Панчо Минов во денешното гостување во вестите на Алфа Телевизија вели дека не може да се сети на друг постизборен период каде за толку кратко време биле сменети раководните функционери.

Трајковски Не знаеме што точно е договорено а Бугарија слави некаква победа над македонизмот

Трајковски: Не знаеме што точно е договорено, а Бугарија слави некаква победа над македонизмот

пред 11 часа - Македонија

Александар Трајковски од Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ на денешната панел дискусија во седиштето на партијата истакна дека за договорот со Бугарија граѓаните не знаат буквално ништо.

Гијовски Ако Заев продолжи со ова што го прави ќе дојде до етапно уривање на македонскиот национален идентитет

Гијовски: Ако Заев продолжи со ова што го прави ќе дојде до етапно уривање на македонскиот национален идентитет

пред 11 часа - Македонија

Марјан Гиевски од ВМРО-ДПМНЕ на денешната панел дискусија во седиштетот на партијата вели дека граѓаните се запрепастени од од она што во јуни беше сервирано во поглед на македонско-бугарските односи.

Сталинизмот на Алаѓозовски продолжува во Охрид Горан Стојановски нареден на листата за отстрел

Сталинизмот на Алаѓозовски продолжува во Охрид: Горан Стојановски, нареден на листата за отстрел

пред 13 часа - Македонија

Директорот на охридскиот театар Горан Стојановски е наредниот на листата за отстрел на „политички неподобни“ директори на институции чии „егзекуции“ се спроведуваат од страна на министерот за култура, Роберт Алаѓозовски, пишува Курир.

Фијаско на Заев Села и Мерко Повторно гори депонијата во Струга во екот на туристичката сезона штетите ги трпи целиот регион

Фијаско на Заев, Села и Мерко: Повторно гори депонијата во Струга во екот на туристичката сезона, штетите ги трпи целиот регион

пред 13 часа - Македонија

Денес повторно гори депонијата во Струга и продолжува фијаското на Зоран Заев, Радмила Шекеринска, Рамиз Мерко и Зијадин Села, кои веќе 2 месеци не можат да се справат со обичен пожар на отпад.

Иванов ја повикува Владата јавно да го објави договорот со Бугарија

Иванов ја повикува Владата јавно да го објави договорот со Бугарија

пред 13 часа - Македонија

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов ја повикува Владата да го објави и образложи текстот на договорот за добрососедство со Бугарија пред негово потпишување.

Прегоре вистиномерот на СДСМ и Сорос Последните крици на скапите манипулатори

Прегоре вистиномерот на СДСМ и Сорос: Последните крици на скапите манипулатори

пред 13 часа - Македонија

Порталот „Вистиномер“ продолжува доследно да ги следи нарачките од СДСМ и Министерството за пропаганда. Народно кажано: „те гледа во очи и те лаже“ и очекува дека ќе му веруваш само затоа што се викал – „Вистиномер“.

Здружението на јавни обвинители реагира на кратењето на буџетот за Јавното обвинителство

Здружението на јавни обвинители реагира на кратењето на буџетот за Јавното обвинителство

пред 13 часа - Македонија

Извршниот одбор на Здружението на јавни обвинители денеска реагираше на кратењето на буџетот на Јавното обвинителство и побараа тоа да не се право со ребалансот на претстојниот буџет.

Никовски Софија тврди дека нема Mакедонци дека нема македонски јазик и сакаат да потпишиме договор со кој експлицитно ќе го прифатиме тоа

Никовски: Софија тврди дека нема Mакедонци, дека нема македонски јазик и сакаат да потпишиме договор со кој експлицитно ќе го прифатиме тоа

пред 15 часа - Македонија

Поранешниот амбасадор Ристо Никовски во гостувањето во емисијата Аргументи на ТВ Нова говореше за договорот за добрососедство помеѓу Македонија и Бугарија и за негаторскиот однос на соседите кон Македонија.

ВМРО ДПМНЕ Куманово Дамјановски и СДС не се оправдаа пред граѓаните каде и како се трошат народните пари

ВМРО-ДПМНЕ Куманово: Дамјановски и СДС не се оправдаа пред граѓаните каде и како се трошат народните пари

пред 15 часа - Македонија

Основна обврска на секоја одговорна власт во секоја одговорна држава треба да биде отчетот. Параметар за тоа како се спроведуваат проектите, сервисирање на обврските и услугите кон граѓаните.

Данев СДС подготви ребаланс на буџет каде што се крати за се освен за партиските вработувања

Данев: СДС подготви ребаланс на буџет каде што се крати за се, освен за партиските вработувања

пред 15 часа - Македонија

СДС продолжува со акцијата за претворање на државата во партија, а партијата во држава, изјави Драган Данев од ВМРО-ДПМНЕ  на денешната пресконференција.

Стаменковска Визијата на СДС е судство кое ќе спроведува партиски нарачки

Стаменковска: Визијата на СДС е судство кое ќе спроведува партиски нарачки

пред 15 часа - Македонија

ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека СДСМ работи на планот на комплетно партизирање на судството, кое нема да ги гони нив за криминалите.

Стевананџија Битолските пратеници од СДСМ гласаа против изградба на планинарскиот дом Копанки

Стевананџија: Битолските пратеници од СДСМ гласаа против изградба на планинарскиот дом „Копанки“

пред 16 часа - Македонија

На денешната седница на Комисијата за финансирање и буџет каде во тек е амандманската расправа за ребалансот на Буџетот за...

1 2 3 4 5 6 7