20
1 2 3 4 5 6 7 
Платформата од Тирана ќе се реализира во фази Османи потврди дека со Заев се усогласени и останатите точки

Платформата од Тирана ќе се реализира во фази- Османи потврди дека со Заев се усогласени и останатите точки

пред 5 часа - Македонија

Партискиот портпарол на ДУИ, Буjар Османи во емисијата „Патот кон“ на Алсат-М телевизiја потврди дека со СДСМ и Зоран Заев се усогласени и останатите точки од платформата.

 Принцип  Заев поради власт сака Србите да ги прогласи за геноциден народ

„Принцип“: Заев поради власт сака Србите да ги прогласи за геноциден народ

пред 5 часа - Македонија

Коалицискиот договор меѓу СДСМ и ДУИ предвидува да се прогласи геноцид над Албанците во Македонија, кои наводно го спровеле Србите меѓу двете светски војни, пишува српскиот портал Принцип.

Преку 1 000 маски на карневалот Прочка во Прилеп

Преку 1.000 маски на карневалот „Прочка“ во Прилеп

пред 6 часа - Македонија

Над 1.000 маскирани од земјава и странство денеска дефилираа во центарот на Прилеп, на булеварот „Гоце Делчев“ и на плоштадот „Матодија Андонов Ченто“ на меѓународниот карневал „Прочка 2017“.

Со вежбањето освен телото се зајакнува и мозокот

Со вежбањето освен телото се зајакнува и мозокот

пред 6 часа - Забава

Група научници од Универзитетот во Отава објавиле докази дека вежбањето, освен телото, го зајакнува и мозокот. Физичките вежби, а особено аеробните, имаат многу позитивно влијание на мозокот.

 Информер рс  Заев бара Србија да биде обвинета за наводен геноцид над Албанците во Македонија

„Информер.рс“: Заев бара Србија да биде обвинета за наводен геноцид над Албанците во Македонија!

пред 6 часа - Македонија

Кандидатот за премиер на Македонија и лидер на СДСМ, Зоран Заев постигна договор со албанската партија ДУИ, Србија да биде обвинета за наводен геноцид извршен над Албанците во таа земја помеѓу двете светски војни, пишува српски „Информер“.

Најмалку 15 повредени при пожар во бегалски камп во Шведска

Најмалку 15 повредени при пожар во бегалски камп во Шведска

пред 6 часа - Свет

Шведската полиција соопшти дека најмалку 15 лица се повредени при пожар што избувнал изминатата ноќ во еден од најголемите бегалски кампови во Шведска, во близина на градот Ванерсборг.

Пијан маж брутално претепа две медицински сестри во Русија

Пијан маж брутално претепа две медицински сестри во Русија!

пред 6 часа - Свет

Надзорна камера во чекална во една болница сними маж како напаѓа две медицински сестри кои при таа прилика се здобиле со тешки повреди.

Николоски Почнува народна револуција време е сите да се приклучат

Николоски: Почнува народна револуција, време е сите да се приклучат

пред 7 часа - Македонија

Александар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ на социјалната мрежа Фејсбук пишува дека почнува друга, а не шарена револуција и повикува на обединување.

ФОТОГАЛЕРИЈА Се собра дијаспората пред Обединетите нации во Женева Eдногласно кажаа НЕ за уништување на МАКЕДОНИЈА

ФОТОГАЛЕРИЈА: Се собра дијаспората пред Обединетите нации во Женева-Eдногласно кажаа НЕ за уништување на МАКЕДОНИЈА!

пред 7 часа - Македонија

МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ! Jас зборувам на Mакедонски јазик – беа само дел од многуте пароли меѓу стотината македонски знамиња кои денес се развејаа пред седиштето на Обединетите нации во Женева.

Лондон Возач влета во група луѓе пет лица се повредени

Лондон: Возач влета во група луѓе, пет лица се повредени

пред 7 часа - Свет

Пет лица се пренесени во болница денеска откако возач влета во група пешаци во југоисточен Лондон. Лицето што управувало со автомобилот е уапсено, јави локалната полиција.

Груевски предупредуваше Без 61 пратеник ќе има лоши работи и Македонија ќе биде уценувана

Груевски предупредуваше: Без 61 пратеник ќе има лоши работи и Македонија ќе биде уценувана

пред 7 часа - Македонија

Ние се бориме за секого подеднакво, за секој наш граѓанин. И ако некогаш го кренеме гласот да предупредиме за некои последици...

Кривична пријава против двајца охриѓани за разбојништво

Кривична пријава против двајца охриѓани за разбојништво

пред 8 часа - Македонија

Против двајца охриѓани е поднесена кривична пријава за разбојништво врз старец од кој одзеле 19.000 денари. Како што информира МВР, А.

Заканата од терористички напад во Британија е иста како во времето на ИРА од пред 40 години

Заканата од терористички напад во Британија е иста како во времето на ИРА од пред 40 години

пред 8 часа - Свет

Заканата од извршување терористички напад во Британија е идентична со времето на бомбашката кампања на паравоената организација...

Писмо до Иванов Груевски и Заев Оној кој е против државноста на Македонија нема право да живее во државата

Писмо до Иванов, Груевски и Заев: Оној кој е против државноста на Македонија нема право да живее во државата

пред 8 часа - Македонија

Македонското литературно друштво „Григор Прличев“ од Сиднеј во отворното писмо до претседателот на државата Ѓорге Ивано и до лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, Никола Груевски и Зоран Заев, ја изразува загриженоста за иднината на Македонија.

Фатени 15 мигранти во возило на автопатот Гевгелија Скопје

Фатени 15 мигранти во возило на автопатот Гевгелија-Скопје

пред 8 часа - Македонија

При контрола на патничко возило на автопатот Гевгелија-Скопје во близина на село Удово, вчера полицијата открила група од 15 мигранти, меѓу кои седум лица и едно дете од Ирак, пет лица и едно дете од Сирија и едно лице од Пакистан.

1 2 3 4 5 6 7