20
1 2 3 4 5 6 7 
Eminem ќе настапи на MTV Europe Music Awards

Eminem ќе настапи на MTV Europe Music Awards

пред еден месец - Сцена

Само еден ден по објавувањето на новиот сингл “Walk On Water” на Eminem во соработка со Beyonce, објавено е дека раперот ќе се приклучи кон изведувачите на MTV Europe Music Awards кои ќе се одржат на 12 ноември во Лондон.

U2   MTV EMA Глобални икони

U2 – MTV EMA Глобални икони

пред еден месец - Сцена

Добитници на наградата “Глобална икона” за 2017 која ќе се додели во рамките на MTV европските музички награди се ирските рок легенди U2.

David Guetta на MTV EMA

David Guetta на MTV EMA

пред еден месец - Сцена

Големото финале на MTV музичката недела во рамките на MTV Европските музички награди ќе биде засилено со францускиот суперстар диџеј и продуцент David Guetta кој ќе одржи едночасовен сет на лондонскиот плоштад Трафалгар во сабота, на 11 ноември.

U2   MTV EMA Глобални икони

U2 – MTV EMA Глобални икони

пред еден месец - Сцена

Добитници на наградата “Глобална икона” за 2017 која ќе се додели во рамките на MTV европските музички награди се ирските рок легенди U2.

Liam Payne  Clean Bandit настапуваат на MTV европските музички награди

Liam Payne, Clean Bandit настапуваат на MTV европските музички награди

пред еден месец - Сцена

Листата со изведувачи за претстојните MTV европски музички награди стана побогата за уште четири имиња. Членот на One Direction,...

Killers  Shawn Mendes и Camila Cabello на MTV EMA

Killers, Shawn Mendes и Camila Cabello на MTV EMA

пред еден месец - Сцена

MTV објави петмина изведувачи кои ќе настапат на претстојното доделување на MTV европските музички награди. Тоа се: познатиот рок состав The Killers, поп ѕвездите Demi Lovato, Shawn Mendes, Kesha, Camila Cabello и популарниот рапер Stormzy.

Објавени номинациите за MTV Europe Music Awards

Објавени номинациите за MTV Europe Music Awards

пред еден месец - Сцена

MTV ги објави номинациите за MTV европските музички награди 2017. Светската поп икона Taylor Swift е номинирана за дури шест награди, вклучувајќи ги наградите за Спот на годината (за “Look What You Made Me Do”) и за Најдобар изведувач.

ИФА Лисабон  Трендови кај апарати за домаќинство

ИФА Лисабон: Трендови кај апарати за домаќинство

пред 7 месеци - Сцена

На ИФА глобалната прес конференција која се одржа во Лисабон од 20 до 23 април е најавен најголемиот европски саем на потрошувачка електроника и апарати за домаќинство, кој ќе се одржи од 1 до 6 септември во Берлин, Германија.

ИФА Лисабон  Трендови кај потрошувачка електроника

ИФА Лисабон: Трендови кај потрошувачка електроника

пред 7 месеци - Сцена

На ИФА глобалната прес конференција која се одржа во Лисабон од 20 до 23 април е најавен најголемиот европски саем на потрошувачка електроника и апарати за домаќинство, кој ќе се одржи од 1 до 6 септември во Берлин, Германија.

ИФА Глобална прес конференција во Лисабон

ИФА Глобална прес конференција во Лисабон

пред 7 месеци - Сцена

Од 20 до 23 април во Лисабон, Португалија, се одржа годинешната ИФА глобална прес конференција на која е најавен саемот ИФА...

Katy Perry ќе настапи на Brit Awards

Katy Perry ќе настапи на Brit Awards

пред 10 месеци - Сцена

Американската ѕвезда Katy Perry се приклучи кон листата изведувачи на претстојните Британски музички награди. Тоа ќе биде нејзин прв настап во живо на британските ТВ екрани после три години.

 La La Land  победи на британските БАФТА награди

“La La Land” победи на британските БАФТА награди

пред 10 месеци - Сцена

Филмскиот мјузикл “La La Land” е големиот победник на британските филмски награди БАФТА кои се одржаа на 12 февруари во Лондон.

Доделени Греми наградите

Доделени Греми наградите

пред 10 месеци - Сцена

Британската ѕвезда Adele триумфираше на доделувањето на 59. Греми музички награди во Лос Анџелес, освојувајќи ги сите пет категории во кои беше номинирана.

Нови водители на Brit Awards

Нови водители на Brit Awards

пред 10 месеци - Сцена

Британските ТВ ѕвезди Dermot O'Leary и Emma Willis ќе бидат водители на Британските музички награди, објавија организаторите по повлекувањето на Michael Buble.

 La La Land  со 14 Оскар номинации

“La La Land” со 14 Оскар номинации

пред 11 месеци - Сцена

Американската академија за филмска уметност и наука го награди мјузиклот “La La Land” со 14 номинации – израмнувајќи го рекордот на “Titanic” и “All About Eve”.

1 2 3 4 5 6 7