20
1 2 3 4 5 6 7 
ИФА Лисабон  Трендови кај апарати за домаќинство

ИФА Лисабон: Трендови кај апарати за домаќинство

пред 6 месеци - Сцена

На ИФА глобалната прес конференција која се одржа во Лисабон од 20 до 23 април е најавен најголемиот европски саем на потрошувачка електроника и апарати за домаќинство, кој ќе се одржи од 1 до 6 септември во Берлин, Германија.

ИФА Лисабон  Трендови кај потрошувачка електроника

ИФА Лисабон: Трендови кај потрошувачка електроника

пред 6 месеци - Сцена

На ИФА глобалната прес конференција која се одржа во Лисабон од 20 до 23 април е најавен најголемиот европски саем на потрошувачка електроника и апарати за домаќинство, кој ќе се одржи од 1 до 6 септември во Берлин, Германија.

ИФА Глобална прес конференција во Лисабон

ИФА Глобална прес конференција во Лисабон

пред 6 месеци - Сцена

Од 20 до 23 април во Лисабон, Португалија, се одржа годинешната ИФА глобална прес конференција на која е најавен саемот ИФА...

Katy Perry ќе настапи на Brit Awards

Katy Perry ќе настапи на Brit Awards

пред 8 месеци - Сцена

Американската ѕвезда Katy Perry се приклучи кон листата изведувачи на претстојните Британски музички награди. Тоа ќе биде нејзин прв настап во живо на британските ТВ екрани после три години.

 La La Land  победи на британските БАФТА награди

“La La Land” победи на британските БАФТА награди

пред 8 месеци - Сцена

Филмскиот мјузикл “La La Land” е големиот победник на британските филмски награди БАФТА кои се одржаа на 12 февруари во Лондон.

Доделени Греми наградите

Доделени Греми наградите

пред 8 месеци - Сцена

Британската ѕвезда Adele триумфираше на доделувањето на 59. Греми музички награди во Лос Анџелес, освојувајќи ги сите пет категории во кои беше номинирана.

Нови водители на Brit Awards

Нови водители на Brit Awards

пред 9 месеци - Сцена

Британските ТВ ѕвезди Dermot O'Leary и Emma Willis ќе бидат водители на Британските музички награди, објавија организаторите по повлекувањето на Michael Buble.

 La La Land  со 14 Оскар номинации

“La La Land” со 14 Оскар номинации

пред 9 месеци - Сцена

Американската академија за филмска уметност и наука го награди мјузиклот “La La Land” со 14 номинации – израмнувајќи го рекордот на “Titanic” и “All About Eve”.

Robbie Williams ќе пее на Brit Awards

Robbie Williams ќе пее на Brit Awards

пред 9 месеци - Сцена

Британската поп ѕвезда Robbie Williams се приклучи кон листата изведувачи на претстојните Британски музички награди, заедно со Little Mix, Emeli Sande и The 1975.

Објавени се номинациите за Brit Awards

Објавени се номинациите за Brit Awards

пред 9 месеци - Сцена

Објавени се номинациите за претстојните Британски музички награди. Минатата година при објавувањето на истите, Brit Awards...

Топ 100 на Антена 5 за 2016

Топ 100 на Антена 5 за 2016

пред 10 месеци - Сцена

Изведувач Песна 1. Calvin Harris My Way 2. Lukas Graham You Are Not There 3. Drake feat Wizkid & Kyla One Dance 4. The Weeknd feat Daft Punk Starboy 5.

Објавени номинациите за Златен Глобус 2017

Објавени номинациите за Златен Глобус 2017

пред 10 месеци - Сцена

Денес, 12 декември, Anna Kendrick, Laura Dern и Don Cheadle ги објавија номинациите за Златен Глобус 2017. Мјузиклот La La Land со Ryan Gosling и Emma Stone во главните улоги ја предводи листата на номинации.

Bruno Mars на светска турнеја следната година

Bruno Mars на светска турнеја следната година

пред 11 месеци - Сцена

Bruno Mars ќе одржи 85 концерти како дел од неговата светска турнеја на која ќе го промовира новиот албум 24K Magic. Билетите ќе бидат пуштени во продажба на 21 ноември, а фановите може порано да добијат билети преку неговата веб страна.

Fergie со нов албум

Fergie со нов албум

пред 11 месеци - Сцена

Американската пејачка Fergie објави дека долгоочекуваниот студиски албум, Double Dutchess, ќе го објави овој петок, 11 ноември.

The Weeknd ќе настапи со Starboy на MTV Europe Music Awards 2016

The Weeknd ќе настапи со Starboy на MTV Europe Music Awards 2016

пред 12 месеци - Сцена

Мултиплатинестиот канадски изведувач, The Weeknd, ќе настапи во недела, 6 ноември, на MTV Europe Music Awards во Ротердам.

1 2 3 4 5 6 7