20
1 2 3 4 5 6 7 

ФК Шкендија е подготвена за утрешниот предизвик Дачија од Молдавија

пред 6 месеци - Фудбал

Очекуваме полни трибини иако не играме на домашен терен, подготвени сме за предизвикот ја респектираме Дачија, но и веруваме исто така во квалитетот на нашиот тим.

ФК Шкендија е подготвена за утрешниот предизвик Дачија од Молдавија

пред 6 месеци - Фудбал

Очекуваме полни трибини иако не играме на домашен терен, подготвени сме за предизвикот ја респектираме Дачија, но и веруваме исто така во квалитетот на нашиот тим.

Богоевски: Груевски во март потрошил 184.000 денари од парите на граѓаните за роаминг

пред 8 месеци - Македонија

Пратеникот од коалицијата на СДСМ, Павле Богоевски, на денешната конститутивната седница на Собранието рече дека  лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, се уште го користи премиерскиот телефон, иако повеќе од една година не е премиер.

Фридом Хаус: Македонија има најниско ниво на демократија во регионот

пред 8 месеци - Македонија

Во извештајот на „Фридом Хаус“, насловен како „Земји во транзиција“, Македонија се наоѓа во групата земји со хибриден режим.

СЈО: Во тек се проверки поврзани со финансиски истраги за поголем број физички и правни лица

пред 8 месеци - Македонија

Специјалното јавно обвинителство денеска соопшти дека се водат повеќе предистражни  постапки поврзани со истраги против голем број на правни и физички лица.

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ со испечатени реплики

пред 9 месеци - Македонија

Објективот на „ Фокус “ улови една од пратеничките на ВМРО-ДПМНЕ со спремна реплика испечатена на лист. На ваков начин пратениците...

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ си реплицират сами со себе

пред 9 месеци - Македонија

Во тензија со реплики и контрареплики од страна на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ, најмногу кон таканаречената тиранска платформа, се одвиваше денешната конститутивната седница на Собранието.

Собранието денеска ќе ја продолжи конститутивната седница

пред 9 месеци - Македонија

За денеска во 12 часот е закажано продолжението на конститутивната седница во Собранието, на која на дневен ред се преостанатите две точки изгласување на комисијата за избори и именувања и нов претседател на Собранието.

Прекината координацијата на партиите, средбата продолжува утре

пред 9 месеци - Македонија

Координативната средба на партиите кај екс претседателот на Собранието е прекината, а нејзиното продолжение е закажано за утре во 12:00 часот.

Горивата поевтинуваат за два денари

пред 9 месеци - Економија

Бензините и дизелот од полноќ поевтинуваат за два денари, одлучи Регулаторната комисија за енергетика.  ЕУРОСУПЕР БС-95  ќе изнесува 65 денари, а ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе чини  67 денари за литар.

Утре почнува пролетта

пред 9 месеци - Македонија

Пролетта на северната хемисфера почнува утре во 11:20 часот. Во исто време на јужната хемисфера ќе настапи есента. Првиот пролетен ден во Македонија ќе трае 12 часа и 5 минути.

СДСМ поднесе иницијатива за продолжување на конститутивната седница

пред 9 месеци - Македонија

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија денеска поднесе во Собранието на Република Македонија иницијатива за продолжување...

СЈО денеска ќе поднесе извештај за работењето

пред 9 месеци - Македонија

Специјалното јавно обвинителство денеска треба да го објави новиот шестмесечен извештај за својата работа. Извештајот на СЈО треба да се достави до Собранието и до Советот на јавни обвинители.

Горивата поскапуваат од полноќ

пред 9 месеци - Економија

Нови цени на горивата. Регулаторната комисија за енергетика одлучи, бензините поскапуваат за половина денар. Еуросуперот 95 од полноќ ќе се продава за 67 денари, 98-цата за 69 денари.

Централното претседателство на ДУИ во Мала Речица

пред 10 месеци - Македонија

Претседателството на ДУИ денеска ќе одржи средба во Мала Речица каде ќе се дискутира за последната средба на Ахмети со лидерот...

1 2 3 4 5 6 7