20
1 2 3 4 5 6 7 
Конечно национализмот е демоде

Конечно, национализмот е демоде!

пред 4 часа - Колумни

Опозиционерот Зоран Заев, пред зимските избори храбро и дословно изјави: ….. “Сакам граѓанинот Албанец, да ја сака оваа своја мајка Македонија, исто како што ја сакам јас.

Победникот и поразените кандидати за Неготино седнаа на заедничка маса по изборите

Победникот и поразените кандидати за Неготино седнаа на заедничка маса по изборите

пред 5 часа - Македонија

Тони Делков од СДСМ кој победи на локалните избори и е избран за нов градоначалник на Неготино, денеска на својот Фејсбук профил објави фотографија која изненади многумина.

Слободен печат Субвенции за сончогледи

Слободен печат: Субвенции за сончогледи

пред 5 часа - Македонија

Во новиот број на Слободен печат:

Истражување Транспарентност  црна и бела листа на општините

Истражување: Транспарентност – црна и бела листа на општините

пред 5 часа - Македонија

Томас Џеферсон: “Кога народот е добро информиран, може да му се довери сопственото управување“. Автори: Ива Андреевска и...

Како падна Кратово  бастионот на Социјалистичката партија на Ѕинго

Како падна Кратово – бастионот на Социјалистичката партија на Ѕинго?

пред 5 часа - Македонија

За првпат по независноста на Република Македонија, ВМРО- ДПМНЕ и коалицијата претрпеа неочекуван пораз во општина Кратово.

Ѕинго ја гаси Сител 3 телевизија

Ѕинго ја гаси Сител 3 телевизија

пред 5 часа - Македонија

На вработените во Сител 3 им било кажано дека ќе бидат распределени, дел во Сител а дел ќе останат без работа затоа што од Нова година телевизијата се гаси, објави Мактел .

Уапсени сите тројца кои се бараа од полицијата за упадот во Собранието на крвавиот четврток

Уапсени сите тројца кои се бараа од полицијата за упадот во Собранието на крвавиот четврток

пред 6 часа - Македонија

Сите три лица за кои МВР денеска објави фотографии и кои се бараа веќе се уапсени, извести ОЈО. „Јавното обвинителство на...

ЛИ2017  Бочварски Нема да дозволиме да се врши мобинг врз било кој вработен од јавните институции

ЛИ2017/ Бочварски: Нема да дозволиме да се врши мобинг врз било кој вработен од јавните институции!

пред 6 часа - Македонија

Кандидатот за градоначалник на Штип од СДСМ, Благој Бочварски, во пресрет на вториот круг од изборите се обрати до јавно...

360˚ Кржаловски Ослободувањето од притисоците причина за 120 те илјади гласови помалку за ВМРО ДПМНЕ

360˚ Кржаловски: Ослободувањето од притисоците причина за 120-те илјади гласови помалку за ВМРО-ДПМНЕ

пред 6 часа - Македонија

Во дебата на „ 360 Степени “, првиот извршен директор на МЦМС, Александар Кржаловски, зборуваше за 120-те илјади гласови помалку кои ВМРО-ДПМНЕ ги освои на локалните избори во споредба со минатогодишните парламентарни и причините за ова.

Вечерва уапсено уште едно лице за крвавиот четврток

Вечерва уапсено уште едно лице за крвавиот четврток

пред 6 часа - Македонија

Вечерва уште еден уапсен за собраниските настани од 27 април дознава Телевизија 24 од извори во истрагата. Станува збор едно од лицата за кое утринава МВР побара информации од јавноста – да се помогне во нивното пронаоѓање.

ДИК ВМРО ДПМНЕ поднесе 22 приговори за првиот круг од изборите

ДИК: ВМРО-ДПМНЕ поднесе 22 приговори за првиот круг од изборите

пред 6 часа - Македонија

До 19 часот вечерва поднесени се 24 пријави за сумирање на резултатите од изборите, потврди Државната изборна комисија (ДИК).

Сашо Ордановски Татјана Стојановска Иванова и Самоил Малчевски во 24 Анализа

Сашо Ордановски, Татјана Стојановска-Иванова и Самоил Малчевски во 24 Анализа

пред 6 часа - Македонија

Нови бои на политичката мапа. СДСМ извојува победа на локалните избори. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, вели „Изборите не се завршени“.

Реформаторите вторпат во Брисел Груевски е минато сега треба слободен Конгрес за избор на нов лидер

Реформаторите вторпат во Брисел: Груевски е минато, сега треба слободен Конгрес за избор на нов лидер

пред 6 часа - Македонија

Иницијаторите за реформи и демократизација за ВМРО-ДПМНЕ денеска се во посета на Брисел каде се сретнаа со членови на Европскиот парламент кои доаѓаат од Европската народна партија и со известувачите за Македонија.

Види вака Во текстилната индустрија две плати не ги покриваат месечните трошоци за живот

Види вака: Во текстилната индустрија две плати не ги покриваат месечните трошоци за живот

пред 6 часа - Македонија

Текстилците се работници на кои неретко им се кршат правата. Во текстилната индустрија две плати не ги покриваат месечните трошоци за живот.

Уапсениот осомничен за убиство во обид на Села Ацо Тошта заврши на Кардиологија

Уапсениот осомничен за убиство во обид на Села, Ацо „Тошта“ заврши на Кардиологија

пред 6 часа - Македонија

Скопјанецот Александар Јаневски (57), познат под прекарот „Тошта“, еден од петтемина кои денеска беа приведени поради постоење...

1 2 3 4 5 6 7