20
1 2 3 4 5 6 7 
Двајца со црни качулки ги издупчиле гумите на автомобилот на Саше Политико пред неговиот дом

Двајца со црни качулки ги издупчиле гумите на автомобилот на Саше Политико пред неговиот дом

пред 7 часа - Македонија

Маскирани напаѓачи вечерва ги издупчиле гумите на автомобилот на Саше Ивановски – Политико во Кисела Вода, на истото место каде пред две години тој беше нападнат од двајца маскирани напаѓачи со метални и гумени шипки и пендреци, објави „ Мактел “.

Мирка во Че Гевара фаза  лута е и на Караѓорѓе и на Груевски

Мирка во Че Гевара фаза – лута е и на „Караѓорѓе“ и на Груевски

пред 7 часа - Македонија

Ви пренесуваме дел од колумната на Мирка Велиновска за „Дневник“: Јас ќе ги прашам „нашите“ капитуланти: Уште ли ЕУ и НАТО...

Дачиќ Живаљевиќ требаше да извести дали во Собранието има српски државјани

Дачиќ: Живаљевиќ требаше да извести дали во Собранието има српски државјани

пред 7 часа - Македонија

Шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ, изјавил денеска дека службеникот на Амбасадата на Србија во Македонија и припадник...

Харадинај: Србија нема да постои на Косово кога ќе станам премиер

пред 7 часа - Свет

Поранешниот командант на ОВК и сегашен лидер на Алијансата за иднина на Косово, Рамуш Харадинај, кој е кандидат за премиер, изјави денеска дека „Србија нема да постои на Косово“ ако тој ќе стане претседател на владата.

Села Поддршка за владата на Заев без разлика дали ќе бидеме дел од неа

Села: Поддршка за владата на Заев без разлика дали ќе бидеме дел од неа

пред 9 часа - Македонија

Лидерот на ДР-ДПА и претставник на Алијансата на Албанците, Зијадин Села во вечерашното интервју за телевизијата Алсат, вели...

Две сценарија за новата влада

Две сценарија за новата влада

пред 10 часа - Македонија

Учеството на Беса во новата влада на СДСМ е под голем знак прашање, иако поддршката за реформските проекти ќе остане и во случај да не се постигне договор.

Конструктивна корупција

Конструктивна корупција

пред 10 часа - Колумни

Дискусијата за реалните или насетувани амбиции на кандидатите за министерски и други позиции во власта е побитна од која било друга дискусија преку која партиите и медиумите сакаат да ја заматкаат јавноста.

Посета кај ЕУ Трамп во пеколната дупка

Посета кај ЕУ: Трамп во „пеколната дупка“

пред 10 часа - Свет

Американскиот претседател го нарече Брисел „пеколна дупка, дувло“, поради големиот број муслимански доселеници кои живеат таму.

ВО ЖИВО Зијадин Села во Патот кон  на Алсат М

ВО ЖИВО: Зијадин Села во „Патот кон…“ на Алсат-М

пред 10 часа - Македонија

Следете го во живо вечерашното издание на емисијата „Патот кон…“ на Алсат-М каде гостува пратеникот Зијадин Села.

 Хонда џез за најсреќниот во првото полуфинале на играта 70 години Макпетрол

„Хонда џез“ за најсреќниот во првото полуфинале на играта „70 години Макпетрол“

пред 10 часа - Македонија

По повод 70 годишнината на Макпетрол АД и прославувањето на 70 години соработка со потрошувачите, компанијата креираше голема наградна игра која започна на 1 март и ќе трае до 15 декември.

Српската амбасадорка повикана во МНР да објасни што барал српски агент во Собранието на 27 април

Српската амбасадорка повикана во МНР да објасни што барал српски агент во Собранието на 27 април

пред 10 часа - Македонија

Амбасадорката на Србија Душанка Дивјак Томиќ денеска била повикана во Министерство за надворешни работи на Македонија за...

Новата влада ќе се прошири и со вонпарламентарни опозициски партии

Новата влада ќе се прошири и со вонпарламентарни опозициски партии

пред 10 часа - Македонија

По формирањето на владата со албанските парламентарни партии, лидерот на СДСМ Зоран Заев ќе започне преговори и со опозициски вонпарламентарни политички партии и коалиции, со цел да бидат вклучени на одредени нивоа во извршната власт.

Гошев Љубчо кажа дека во негово време не ги рекетирале фирмите На Благовестие ненадејно фирмите самите почнаа доброволно да ѝ префрлаат пари

Гошев: Љубчо кажа дека во негово време не ги рекетирале фирмите. На „Благовестие“ ненадејно, фирмите самите почнаа доброволно да ѝ префрлаат пари

пред 10 часа - Колумни

Ви пренесуваме дел од колумната на Петар Гошев напишана за порталот Плусинфо: Љубчо, онака „смело“ и „искрено“, во продолжение на разговорот со Чомовски, ни кажа дека тој (кога беше премиер) и неговите соработници, не ги рекетирале фирмите.

Ќе се урива Драмски тетар  новиот ќе се гради за 10 милиони евра

Ќе се урива Драмски тетар – новиот ќе се гради за 10 милиони евра

пред 11 часа - Македонија

Објектот во кој е сместен Драмски театар заминува во историјата. Ќе се срамни со земја за на нејзино место да се подигне ново модерно здание.

БЕСА со свои принципи како услов за учество во Владата

БЕСА со свои принципи како услов за учество во Владата

пред 11 часа - Македонија

Движењето БЕСА сеуште нема донесено одлука дали ќе стане дел од новата Влада. Велат дека тоа зависи од СДСМ. БЕСА испорачала...

1 2 3 4 5 6 7