20
1 2 3 4 5 6 7 
АНКЕТА 56 5 отсто од Македонците го оправдуваат потегот на Иванов да не му додели мандат на Заев

АНКЕТА: 56.5 отсто од Македонците го оправдуваат потегот на Иванов да не му додели мандат на Заев

пред еден ден - Македонија

Дури 56.5 отсто од Македонците го оправдуваат ваквиот потег на Иванов, додека 29,8 отсто не го оправдуваат. Со не знам одговориле 13,7 отсто.

Силјановска Тиранската платформа е неуставна и води кон федерализација на државата

Силјановска: Тиранската платформа е неуставна и води кон федерализација на државата

пред еден ден - Македонија

Професорката Гордана Силјановска, смета дека многу делови од Платформата го кршат Уставот на Република Македонија. Таа овие свои ставови ги изнесе во гостувањето во емисијата Фактор 24.

Илија Димовски е избран за претседател на Комисијата за прашања на изборите и именувањата

Илија Димовски е избран за претседател на Комисијата за прашања на изборите и именувањата

пред еден ден - Македонија

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски ќе биде претседател на Комисијата за прашања на изборите и именувањата.

Анкета на ИПИС Мнозинството смета дека политичката ситуација се влошува граѓаните гледаат излез од кризата во нови предвремени избори

Анкета на ИПИС: Мнозинството смета дека политичката ситуација се влошува, граѓаните гледаат излез од кризата во нови предвремени избори

пред еден ден - Македонија

54,5 отсто од македонските граѓани сметаат дека политичката ситуација во Македонија дополнително се влошува. Ова го покажува...

Нов повик од Вашингтон да се испита работата на амбасадата во Скопје

Нов повик од Вашингтон да се испита работата на амбасадата во Скопје

пред еден ден - Македонија

Американци за даночни реформи (АТР), една од водечките конзервативни организации во САД, објави текст за истрагата која се врши за политичките злоупотреба на програмите за развој во Македонија.

 Miami Herald  Десетици илјади граѓани на протестите во Македонија

„Miami Herald“: Десетици илјади граѓани на протестите во Македонија

пред 3 дена - Македонија

Американскиот весник „Miami Herald“ известуваше за вечерашниот, најмасовен протест досега на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, посочувајќи дека десетици илјади луѓе излегоа на улиците на главниот град.

СДСМ почна физички да ги напаѓа граѓаните што ја бранат Македонија

СДСМ почна физички да ги напаѓа граѓаните што ја бранат Македонија

пред 3 дена - Македонија

Претседателот на ОО на СДСМ Куманово, во видно алкохолизирана состојба физички нападна учесници на маршот „За заедничка Македонија“.

Правда рс Иванов е државник за пример одби да се сретне со Хан и му упати јасна порака

Правда.рс: Иванов е државник за пример, одби да се сретне со Хан и му упати јасна порака

пред 3 дена - Македонија

– Нема време за губење. Патот на Скопје кон ЕУ е отворен по состанокот со Европскиот Совет. Но часовникот отчукува. Потребно е лидерство наместо тактики.

Српски Телеграф  100 000 граѓани на улиците во Скопје ексклузивни снимки од дрон

Српски „Телеграф“: 100.000 граѓани на улиците во Скопје (ексклузивни снимки од дрон)

пред 3 дена - Македонија

Бриселскиот еврокомесар Хан во Скопје е пречекан со паролите „ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА“ , додека на улиците во 43 градови низ целата држава излегоа над 250 илјади луѓе.

ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА НА НОЗЕ Над 250 000 граѓани низ македонските градови и села  ФОТО ГАЛЕРИЈА

ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА НА НОЗЕ: Над 250.000 граѓани низ македонските градови и села! (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

пред 3 дена - Македонија

Пробиени се рекордите на масовни протести низ цела Македонија. Над 250.000 граѓани, повеќе од очекувањата на организаторот денеска излегоа низ улиците во цела Македонија како поддршка за Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА.

ПОСЛЕ ПРОТЕСТИТЕ ДЕНЕСКА СÈ Е ЈАСНО Народот нема да дозволи никаква тиранска платформа ниту тиранска влада

ПОСЛЕ ПРОТЕСТИТЕ ДЕНЕСКА СÈ Е ЈАСНО: Народот нема да дозволи никаква тиранска платформа, ниту тиранска влада!

пред 3 дена - Македонија

Денеска е 23 ден од протестите на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Еден од главните организатори на протестите...

Над 100 000 граѓани во Скопје преполни улиците од Градска Болница до Палома Бјанка   СНИМКА ОД ДРОН

Над 100.000 граѓани во Скопје, преполни улиците од Градска Болница до Палома Бјанка!!! (СНИМКА ОД ДРОН)

пред 3 дена - Македонија

Над 100.000 граѓани ги преполнија скопските улици, од Градската Болница до Палома Бјанка, како што може да се види на снимките.

Илиевски до Хан На улиците има народ кој е повеќе од спремен да ви докаже дека тука живеат горди луѓе со високо крената глава и исправена кичма

Илиевски до Хан: На улиците има народ кој е повеќе од спремен да ви докаже дека тука живеат горди луѓе, со високо крената глава и исправена кичма

пред 3 дена - Македонија

Епа комесаре Хан, Македонија не е само Скопје, Македонија е и Битола, Охрид, Прилеп, Куманово и сите 43 други градови и места каде што вечерва има 200.

ФОТО ОД ДРОН Над 10 000 охриѓани на улиците ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

ФОТО ОД ДРОН: Над 10.000 охриѓани на улиците ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

пред 3 дена - Македонија

Во Охрид и попладнево се одржа масовен марш низ улиците на градот, како дел од собирите што се организираат низ земјата во рамки на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“.

Руската армија го најавува најголемиот носач на авиони досега

Руската армија го најавува најголемиот носач на авиони досега

пред 3 дена - Свет

Се повеќе напредува концепцијата за носачот на авиони „Шторм”, што ќе биде наменет не само за руската, туку и за воените морнарица на други земји, јави порталот „Русвесна“.

1 2 3 4 5 6 7