20
1 2 3 4 5 6 7 
Груевски за косовски Експрес  Мојот став за Албанците и улогата на Сорос во Македонија

Груевски за косовски „Експрес“: Мојот став за Албанците и улогата на Сорос во Македонија

пред 19 часа - Македонија

Ова е интервју на најмоќниот политички лидер во Македонија, Никола Груевски, дадено за албански медиум, пишува Леонард Керкуќи,...

Антонио Тајани  голем пријател и силен поддржувач на Македонија

Антонио Тајани – голем пријател и силен поддржувач на Македонија

пред 4 дена - Македонија

Италијанскиот десничар Антонио Тајани синоќа е избран за нов претседател на Европскиот парламент, соопшти претседателот во заминување, Мартин Шулц.

Биолошката мајка на Захара ќерката на Џоли Те молам дозволи ми да разговарам со ќерка ми

Биолошката мајка на Захара, ќерката на Џоли: Те молам, дозволи ми да разговарам со ќерка ми!

пред 4 дена - Живот

Дванаесет години откако Анџелина Џоли го посвои девојчето Захара, нејзината биолошка мајка Ментеваб Давит Лебисо повторно сака да се поврзе со ќерката.

Оливија Њутн Џон по борбата со ракот Болеста ме научи на сочувство

Оливија Њутн Џон по борбата со ракот: Болеста ме научи на сочувство!

пред 4 дена - Живот

Пред повеќе од две децении Оливија Њутн Џон имаше рак на градите. Помина низ мастектомија и хемотерапија. Денеска вели дека е благодарна за искуството кое ја научило да има сочувство за сите луѓе со проблеми.

Прогласена епидемија на овчи сипаници во Кочани Берово и Пехчево

Прогласена епидемија на овчи сипаници во Кочани, Берово и Пехчево

пред 4 дена - Македонија

На удар на варичелата најмногу се децата од градинките и училиштата, односно речиси половина од заболените се на возраст до шест години.

Вечерва е Богојавленска ноќ На полноќ отворете го прозорецот и замислете јасна и недвосмислена желба

Вечерва е Богојавленска ноќ: На полноќ отворете го прозорецот и замислете јасна и недвосмислена желба

пред 4 дена - Македонија

18 јануари е Крстовден, голем христијански празник и првиот ден по Божик кога се пости. Во минатото се подразбирало на овој ден да се прават голем број ритуали и обичаи, но денес најголем дел од обичаите се поместени на Богојавление.

СЈО го амнестираше Заев по втор пат

СЈО го амнестираше Заев по втор пат

пред 4 дена - Македонија

Како и што се очекуваше, Катица Јанева продолжи со скандалозното и срамно однесување кое нема врска со право и правда и го повлече обвинението за предметот Пуч во кое еден од обвинетите е лидерот на СДСМ Зоран Заев.

Формирано е граѓанското движење Стоп Операција Сорос  сите граѓани можат да се приклучат

Формирано е граѓанското движење „Стоп Операција Сорос“, сите граѓани можат да се приклучат

пред 5 дена - Македонија

Водени од максимата „Не прашувај што државата направила за тебе туку што ти си направил за државата“, со Иницијативен одбор е формирано на граѓанското движење „Стоп Операција Сорос“.

Димовски Десоросоизацијата е враќање на демократијата на граѓаните

Димовски: Десоросоизацијата е враќање на демократијата на граѓаните

пред 5 дена - Македонија

Десоросоизација е враќање на демократијата на граѓаните… напиша на својот ФБ профил пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски.

Милошоски Она што го направи Рама е личен политички маркетинг претставувајќи се како покровител на Албанците од регионот

Милошоски: Она што го направи Рама е личен политички маркетинг, претставувајќи се како покровител на Албанците од регионот

пред 5 дена - Македонија

Албанската платформа е предизборен маркетинг на албанскиот премиер Рама, изјави Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ, истакнувајќи...

Миноски на Euromoney  Над 35 од македонскиот извоз се произведува во ТИРЗ

Миноски на „Euromoney“: Над 35% од македонскиот извоз се произведува во ТИРЗ

пред 5 дена - Македонија

Ако порано учествувале со само 5%, денес третина од македонскиот извоз се машини и транспортни уреди – софистицирани производи.

Холанѓаните вљубени во Македонија Агенцијата за туризам на саем за туризам во Холандија

Холанѓаните вљубени во Македонија- Агенцијата за туризам на саем за туризам во Холандија

пред 5 дена - Македонија

Саемското претставување на туризмот на Република Македонија за 2017-та година почна со саемот за туризам во Утрехт, Холандија,...

ПОДГОТВЕТЕ СЕ Утре и во четврток најмногу врнежи од снег

ПОДГОТВЕТЕ СЕ: Утре и во четврток најмногу врнежи од снег

пред 5 дена - Македонија

Времето денес ќе биде облачно со повремени снежни врнежи, само на пониските места на југоисток врнежите ќе бидат од дожд и снег.

Градежништвото ќе ѕида нов раст на БДП

Градежништвото ќе ѕида нов раст на БДП

пред 5 дена - Економија

Градежништвото и во 2017 година ќе биде главен двигател на македонската економија. Овој сектор се очекува да оствари раст од 5,2 процента, како резултат на планираните инфраструктурни проекти, пишува Лидер.

Напаѓачот во ноќниот клуб во Истанбул ја призна вината

Напаѓачот во ноќниот клуб во Истанбул ја призна вината

пред 5 дена - Свет

Турскиот премиер Бинали Јилдирим денеска го потврди приведувањето на напаѓачот кој го изведе крвавиот пир за Нова Година во ноќниот клуб во Истанбул, пренесуваат американските медиуми.

1 2 3 4 5 6 7