20
1 2 3 4 5 6 7 
Прада го искористува Балканот За 240 е плата се прават во Тузла а еден пар чевли е 1500 евра

Прада го искористува Балканот: За 240 е плата се прават во Тузла, а еден пар чевли е 1500 евра

пред 12 часа - Балкан

Во близина на Тузла се произведуваат светски познатите ,,Прада,, чевли. Фирмата “Bosit Industrija” веќе 7 година соработува со Прада.

Колку можете да возите на резерва  Ова мора да го знае секој возач

Колку можете да возите на резерва – Ова мора да го знае секој возач

пред 13 часа - Без катеторија

Колку километри можете да возите со гориво на резерва. Постојат два вида на возачи. Оние кои уредно ги полнат резервоарите на своите автомобили, штом ги испразнат повеќе од половината и оние кои речиси секогаш возат на резерва.

Заштедете со сонцето  Направете соларен шпорет од картон бојлер

Заштедете со сонцето – Направете соларен шпорет од картон, бојлер..

пред 13 часа - Без катеторија

Kако на неколку лесни и креативни начини да се искористи сончевата енергија. Идејата е да се покажи дека тоа може да се направи без трошење на пари или само со искористување на предмети кои се наоѓааат подома.

Сметки Колку се плаќа струја парно во Чикаго  а колку кај нас

Сметки: Колку се плаќа струја,парно во Чикаго – а колку кај нас

пред 13 часа - Македонија

Овие фотографии се од сметките за струја и парно на иселеници кои живеат во Чикаго, а се по потекло од Бугарија. Во станот живее 4 члено семејство и ова се нивните сметки за декември – јануари.

Жирант  плаќач на туѓ долг Жирантска треска ја тресе Македонија и Балканот

Жирант – плаќач на туѓ долг: Жирантска треска ја тресе Македонија и Балканот

пред 13 часа - Македонија

Само еден потпис е доволен за животот да ви стане пекол и да враќате туѓи долгови. Илјадници граѓани во земјава минуваат низ голгота бидејќи станале жиранти на туѓ кредит, а сакале само да направат добро на некој.

Била сираче  случајно седнала до најбогатиот бизнисмен  сега не знае колку пари има

Била сираче – случајно седнала до најбогатиот бизнисмен – сега не знае колку пари има

пред 13 часа - Свет

Ја нарекуваат руската „кралица “. Taa случајно седнува во авионот до еден од најбогатите бизнисмени во светот и сега ja предводи неговата компанија.

Се докажало Пластиката предизвикува рак на црниот дроб

Се докажало: Пластиката предизвикува рак на црниот дроб!

пред 13 часа - Свет

Супстанцијата бисфенол е една од основните состојки на пластичната амбалажа и за која се докажа дека предизвикува појава на рак на црниот дроб, тврдат научниците од Универзитетот во Мичиген.

Со години си ја продавал спермата Се шокирал кога дознал колку деца има

Со години си ја продавал спермата: Се шокирал кога дознал колку деца има!

пред 13 часа - Свет

Еден маж од Лондон многу често ја продавал својата сперма бидејќи му требале пари. Пред 3 години, одлучил да ги провери податоците и останал вчудоневиден кога открил колку деца биле родени благодарение на неговите донации.

Сведоштво на спонзоруша Еве како се сакаат милионерите

Сведоштво на спонзоруша: Еве како се сакаат милионерите

пред 13 часа - Живот

Дали би можеле да спиете со човек само затоа што тој има длабок џеб? Дали би се изложиле на строга диета или би вградиле...

Скопјанец ќе се удавел во Охридско се бори за живот на КАРИЛ

Скопјанец ќе се удавел во Охридско- се бори за живот на КАРИЛ

пред 13 часа - Хроника

Како што соопшти МВР, на плажа во охридското село Пештани вчера околу 14 часот од водите на Охридското Езеро со знаци на живот бил изваден К.

Едно момче загина друго се бори за живот по страшна сообраќајка во Македонија

Едно момче загина, друго се бори за живот по страшна сообраќајка во Македонија

пред 4 дена - Хроника

Деветнаесет годишно момче од село Турново загина, а негов врсник се здобил со тешки телесни повреди откако излетале од коловозот во речното корит на реката Струмешница, на излез од селото Дабиле.

Турист почина во комплексот Св Наум во Охрид

Турист почина во комплексот „Св.Наум“ во Охрид

пред 4 дена - Хроника

Вчера во 15 часот во Полициска станица Охрид, од екипа на Итна медицинска помош било пријавено дека во комплексот „Св.Наум“ во Охрид починал Р.

Објавувал експлицитни фотографии од поранешната љубовница а го уценувал и нејзиниот сопруг

Објавувал експлицитни фотографии од поранешната љубовница, а го уценувал и нејзиниот сопруг

пред 4 дена - Хроника

Триесет и две годишен маж од село Житоиште објавувал експлицитни фотографии од поранешната љубовница на профилите на социјалните мрежи на нејзиниот брат и зет, а потоа го уценувал и нејзиниот сопруг дека доколку не му даде 1.

Јанева Наредната седмица нови обвинителни акти на СЈО

Јанева: Наредната седмица нови обвинителни акти на СЈО

пред 4 дена - Македонија

Повеќето од истрагите што се веќе спроведени од СЈО очекувам да завршат со обвиненија, за кои лица тоа е мошне важно прашање.

Сопственичката на куќата каде е роден Хитлер ја тужи државата

Сопственичката на куќата каде е роден Хитлер ја тужи државата

пред 4 дена - Свет

Одлуката на Владата на Австрија за експропријација на куќата каде е роден Адолф Хитлер е неуставна и постојат други начини да се спречи за местото да биде атракција за неонацистите, наведе адвокатот на поранешната сопственичка на таа куќа.

1 2 3 4 5 6 7