20
1 2 3 4 5 6 7 
Кога еден дел од политичарите не ја штитат државата само народот може да ја одбрани

Кога еден дел од политичарите не ја штитат државата, само народот може да ја одбрани

пред еден час - Македонија

-Главната причина за целата оваа операција што ни се случува од некои надворешни центри е промена на името на Република Македонија и на идентитетот на Македонија и тоа е целата цел што се слушуваше во изминатите 2-3 години.

СДСМ Сорос продуцираат лажни вести

СДСМ/Сорос продуцираат лажни вести

пред еден час - Македонија

Соросовите медиуми се мајстори за fake news/ лажни вести!  Последен пат во Приштина сум бил во 2014 година. Соросовите медиуми се мајстори за fake news/ лажни вести!  Последен пат во Приштина сум бил во 2014 година.

Заев нека удри по мене само нека ја остави државата

Заев нека удри по мене, само нека ја остави државата

пред еден час - Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски му нуди на лидерот на СДСМ Зоран Заев малцинска влада и поддршка од ВМРО-ДПМНЕ доколку се откаже од платформата на албанските партии и уривање на националните интереси.

Груевски Имаме стратегија

Груевски: Имаме стратегија

пред 2 часа - Македонија

Груевски: Имаме стратегија -Ние секако имаме стратегија, секојдневно дебатираме и ја разглобуваме таа стратегија. Имаме различни...

Груевски Загрозена е унитарноста на државата

Груевски: Загрозена е унитарноста на државата

пред 3 часа - Македонија

Апсолутно дека е загрозена унитарноста на државата. Се соочуваме во ситуација во која таа унитарност е нападната, а со тоа и државата.

Јас верувам во мојот народ и на крај ќе победи Македонија

Јас верувам во мојот народ и на крај ќе победи Македонија!

пред 3 часа - Македонија

Во Македонија освен партии има и народ. Чесниот народ, Македонците, Албанците, Турците, Ромите, Власите, Србите, Бошњаците не се согласуваат со ваквото сценарио.

Груевски до Заев Суди го раководството ВМРО ќе ти ја поддржи Владата само откажи се од албанската платформа

Груевски до Заев: Суди го раководството, ВМРО ќе ти ја поддржи Владата, само откажи се од албанската платформа!

пред 3 часа - Македонија

Ќе поддржиме малцинска влада, доколку СДСМ се откаже од Законот за јазици, платформата и редефинирањето и урнисувањето на државата, му порача вечерва лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на првиот човек на СДСМ, Зоран Заев.

Никола Груевски Прифаќам да ме уапсат затворат и малтретираат Заев нека удри по мене само нека се откаже од удирање по темелите на државата

Никола Груевски: Прифаќам да ме уапсат, затворат и малтретираат-Заев нека удри по мене, само нека се откаже од удирање по темелите на државата!

пред 3 часа - Македонија

Ако толку по секоја цена сака Заев да биде премиер, нека не удира по државните и националните интереси. Нека ја спроведува програмата од изборите без редефинирањето.

Власите се кренаа на нозе Треба да се бориме за да ја зачуваме оваа татковината

Власите се кренаа на нозе: Треба да се бориме за да ја зачуваме оваа татковината

пред 3 часа - Македонија

Претседателот на Партијата на Власите од Македонија, Мите Костов Папули на социјалната мрежа Фејсбук пишува дека и Рајко Жинзифов и Питу Гули биле Власи и се бореле за оваа татковина да биде независна како денес.

Државата е нападната ние и народот ќе ја браниме и ќе победиме

Државата е нападната, ние и народот ќе ја браниме и ќе победиме

пред 3 часа - Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во својот Фејсбук статус пипува дека ако народот не биде доволно активен и доволно...

Србите гневни Заев поради власт сака Србите да ги прогласи за геноциден народ

Србите гневни: Заев поради власт сака Србите да ги прогласи за геноциден народ

пред 3 часа - Македонија

„Заев бара Србија да биде обвинета за наводен геноцид над Албанците во Македонија!“, „Заев поради власт сака Србите да ги...

Груевски Ќе поддржиме малцинска влада доколку СДСМ се откаже од Законот за јазици платформата и редефинирањето и урнисувањето на државата

Груевски: Ќе поддржиме малцинска влада, доколку СДСМ се откаже од Законот за јазици, платформата и редефинирањето и урнисувањето на државата

пред 4 часа - Македонија

Ќе поддржиме малцинска влада, доколку СДСМ се откаже од Законот за јазици, платформата и редефинирањето и урнисувањето на државата, му порача вечерва лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на првиот човек на СДСМ, Зоран Заев.

Заев да ја запознае јавноста со деталите од прифаќањето на точките од албанската платформа

Заев да ја запознае јавноста со деталите од прифаќањето на точките од албанската платформа

пред 4 часа - Македонија

Демократската партија на Србите во Македонија веднаш реагираше на информациите кои се појавија во јавноста околу можноста за прогласување на геноцид над Албанците за што обвинети би биле само Србите како народ.

Фудбалер и доктор во исто време

Фудбалер и доктор во исто време!

пред 4 часа - Живот

Мечот во чешкото првенство можеше да заврши трагично откако голманот на домашниот тим Мартин  Берковец „не стана од тревата“ откако се судри со соиграчот.

Берат Бајрам Деновиве сме сведоци на остварување на самоубиствено сценарио за нашата татковина Република Македонија

Берат Бајрам: Деновиве сме сведоци на остварување на самоубиствено сценарио за нашата татковина Република Македонија

пред 4 часа - Македонија

Драги сограѓани, деновиве сме сведоци на остварување на самоубиствено сценарио за нашата татковина Република Македонија. Оваа држава Република Македонија е држава на сите граѓани.

1 2 3 4 5 6 7