20
1 2 3 4 5 6 7 
Најсилната невладина организација за спорт и спортски живот одбележа 5 години постоење

Најсилната невладина организација за спорт и спортски живот одбележа 5 години постоење

пред 3 часа - Спорт

Вчера во ВИП Арената „Борис Трајковски“ се одржа свеченост на која се одбележаа пет години постоење на Центарот за едукација и менаџмент во спортот – ЦЕМС.

Објавени уште 10 744 документи за убиството на Кенеди

Објавени уште 10.744 документи за убиството на Кенеди

пред 5 часа - Свет

Националниот архив на САД објави денеска уште 10.477 документи на Федералното истражно биро (ФБИ) поврзани со убиството на некогашниот американски претседател Џон Фицџералд Кенеди, во 1963 година.

Затруени над 60 средношколци во село во Голо Брдо

Затруени над 60 средношколци во село во Голо Брдо

пред 6 часа - Македонија

Најмалку 60 ученици од средното училиште во селото Шупензи во албанската област Голо Брдо, денеска се затруле со јаглерод диоксид.

БЕСА и Алијанса обвинуваат  Оливер Спасовски вршел притисок за советници во Гостивар да сменат страна

БЕСА и Алијанса обвинуваат: Оливер Спасовски вршел притисок за советници во Гостивар да сменат страна

пред 6 часа - Македонија

Советниците од коалицијата Алијанса за Албанците и Движењето БЕСА обвинуваат дека го изгубиле мнозинството во Советот на oпштина Гостивар затоа што министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, ургирал советници да ја променат страната.

Над 20 луѓе загинаа при напад на ИД во Сирија

Над 20 луѓе загинаа при напад на ИД во Сирија

пред 6 часа - Свет

Припадници на екстремистичката организација Исламска држава денеска извршија напад со автомобил-бомба во сирискиот град Деир ез Зур, при што загинаа над 20 лица, а триесетина се повредени.

СДСМ призна  Стопиле 340 милиони евра од државните резерви

СДСМ призна: Стопиле 340 милиони евра од државните резерви

пред 6 часа - Македонија

Неодговорното трошење на државните пари веќе не може да се сокрие. Во Фискалната стратегија за ‎2018-2020 година од Министерството...

Никол Шерцингер тотално го смени својот изглед

Никол Шерцингер тотално го смени својот изглед

пред 7 часа - Сцена

Една од најсексапилните пејачки во светот Никол Шерцингер го промени изгледот, а со тоа и ги остави без здив своите следбеници на социјалните мрежи.

ВМРО ДПМНЕ  Кој е вистинскиот убиец на Јанушев и кој му овозможи да ја напушти државата

ВМРО-ДПМНЕ: Кој е вистинскиот убиец на Јанушев и кој му овозможи да ја напушти државата?

пред 7 часа - Македонија

15 дена убиецот кој ладнокрвно го ликвидираше младиот Мартин Јанушев е на слобода. Никој не знае ни каде се наоѓа, ни кој му помогнал да избега.

Со солзи во очите познатиот водител говореше за смртта на својата мајка

Со солзи во очите познатиот водител говореше за смртта на својата мајка

пред 8 часа - Сцена

Најпознатиот водител на светот, Џими Фалон, ја загуби својата мајка и тоа со многу емоции го сподели со својата публика. Мајка му починала на 4-ти ноември 2017 година.

Македонски Телеком организира возбудлива потрага по новиот iPhone X

Македонски Телеком организира возбудлива потрага по новиот iPhone X

пред 8 часа - Без катеторија

▪ Започнува регистрација за највозбудливата потрага во Македонија – потрагата по новиот iPhone X ▪ Потрагата е закажана за 26.

ВМРО ДПМНЕ  Заев и Тевдовски ја киднапираа државата владата на СДС за 6 месеци ја задолжи Македонија за 611 милиони евра

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Тевдовски ја киднапираа државата,владата на СДС за 6 месеци ја задолжи Македонија за 611 милиони евра

пред 8 часа - Македонија

Од ВМРО-ДПМНЕ денес преку соопштение велат дека е нејасно е зошто има пари за зголемени патни трошоци за пратениците, а нема пари за капитални инвестиции.

Костовски  СДС воведува нефункционална двојазичност во цела држава спротивно на Уставот

Костовски: СДС воведува нефункционална двојазичност во цела држава спротивно на Уставот

пред 8 часа - Македонија

СДС воведува нефункционална двојазичност во цела држава спротивно на Уставот. ВМРО-ДПМНЕ таков закон не поддржува, ова на денешната прес-конференција го истакна Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ.

Шокантно сведоштво на на Мерил Стрип   Глумев мртва за да престане да ме тепа

Шокантно сведоштво на на Мерил Стрип: „Глумев мртва за да престане да ме тепа“

пред 9 часа - Сцена

Мерил Стрип вели дека двата случаи во нејзиниот живот кога се справила со насилство, биле толку длабоки што ја промениле на „клеточно ниво“.

Зоран Заев ги направи Делчев и Сандански бугарски херои

Зоран Заев ги направи Делчев и Сандански бугарски херои

пред 9 часа - Македонија

Зоран Заев во интервју за Бугарската национална телевизија – БТВ истакна дека македонските херои Гоце Делчев и Јане Сандански се подеднакво и бугарски.

На крајот на годината овие хороскопски знаци ќе имаат најмногу пари

На крајот на годината овие хороскопски знаци ќе имаат најмногу пари

пред 9 часа - Забава

Како што се ближи крајот на годината така се ставаат на кантар направените, очекуваните и незавршените работи. На некои хороскопски...

1 2 3 4 5 6 7