20
1 2 3 4 5 6 7 
Врховниот суд му дозволи на Трамп да ја примени забраната за патување во САД

Врховниот суд му дозволи на Трамп да ја примени забраната за патување во САД

пред 7 часа - Забава

Врховниот суд ќе и дозволи на администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп да ја применува забраната за патување во САД на патниците од шест поголеми муслимански земји, со што се поништени сите одлуки на пониските инстанци.

Демир ВМРО ДПМНЕ е единствена партија која направи најмногу за Ромите

Демир: ВМРО-ДПМНЕ е единствена партија која направи најмногу за Ромите

пред 7 часа - Економија

Последната деценија наназад Република Македонија беше симбол за меѓу етнички соживот и толеранција благодарејќи на ВМРО-ДПМНЕ...

Теловска ВМРО ДПМНЕ сака секој граѓанин без разлика на националноста да биде горд пред македонското знаме

Теловска: ВМРО-ДПМНЕ сака секој граѓанин без разлика на националноста да биде горд пред македонското знаме

пред 7 часа - Економија

За нас како партија, и ние тоа сме го докажале и во пракса, важни се сите граѓани на Македонија. За нас зборот нација, терминот нација соодветствува на државата и тука се вклучени сите граѓани кои живеат во Македонија.

Средба Хан  Груевски ВМРО ДПМНЕ ќе ги поддржи сите реформи од интерес за граѓаните

Средба Хан – Груевски: ВМРО-ДПМНЕ ќе ги поддржи сите реформи од интерес за граѓаните

пред 7 часа - Економија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски со членовите на Извршниот комитет на партијата Никола Тодоров и Антонијо Милошоски...

Над 50 000 демонстранти побараа затворање на нуклеарните реактори во Белгија

Над 50.000 демонстранти побараа затворање на нуклеарните реактори во Белгија

пред 7 часа - Економија

Околу педесет илјади луѓе, загрижени поради безбедноста, протестираа со барање Белгија веднаш да престане со експлоатацијата на две нуклеарни централи поради загриженоста за безбедноста, јави ДПА.

Исмајлоска ВМРО ДПМНЕ aктивно работеше на промовирањето на мултикултурализмот и еднаквоста меѓу националностите

Исмајлоска: ВМРО-ДПМНЕ aктивно работеше на промовирањето на мултикултурализмот и еднаквоста меѓу националностите

пред 7 часа - Економија

Во денешната панел дискусија во организација на ВМРО-ДПМНЕ на тема, Единствени во почитувањето на мултикултурализмот и заедништвото”,...

Рамчиловиќ За ВМРО ДПМНЕ во интерес на Македонија е да ги развива правата на помалите етнички заедници

Рамчиловиќ: За ВМРО-ДПМНЕ во интерес на Македонија е да ги развива правата на помалите етнички заедници

пред 7 часа - Економија

Пратеникот Зекир Рамчилович од редовите на Коалицијата за подобра Македонија на панел дискусијата ,,Единствени во почитувањето на мултикултурализмот и заедништвото’’ најпрвин го честита празникот на сите припадници од исламска вероисповест.

Костовски СДСМ е спремна на целосна партизација во државата

Костовски: СДСМ е спремна на целосна партизација во државата

пред 7 часа - Економија

Скандалозна е изјавата на СДСМ со која посочуваат дека законите нема да важат за оние што имаат членска книшка на СДСМ, а ќе важат за сите останати, изјави на денешната прес-конференција Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ.

Ристовски СДС сака да инсталира партиски кадри за апсолутна контрола на судството

Ристовски: СДС сака да инсталира партиски кадри за апсолутна контрола на судството

пред 7 часа - Економија

СДС креира страв кај судиите, а ќе работи на промена на персоналниот состав на судскиот совет. СДС сака да инсталира партиски...

ВМРО ДПМНЕ смета дека со зголемувањето на даноците СДСМ удира по џебот на граѓаните

ВМРО-ДПМНЕ смета дека со зголемувањето на даноците СДСМ удира по џебот на граѓаните

пред 8 часа - Економија

ВМРО-ДПМНЕ смета дека со зголемувањето на даноците СДСМ удира по џебот на граѓаните и има намера да ги избрка странските инвеститори, но исто така да влијае неповолно на домашните инвеститори.

Трамп ја прекина традицијата на ифтар во Белата куќа

Трамп ја прекина традицијата на ифтар во Белата куќа

пред 12 часа - Забава

Претседателот на САД, Доналд Трамп не одржа ифтар вечера по завршувањето на Рамазан и на тој начин ја прекина долгогодишната муслиманска традиција во Белата куќа.

ИНФОГРАФИК Империјата Безос

ИНФОГРАФИК: Империјата Безос

пред 12 часа - Економија

Еве преглед на бизнис империјата на оснивачот на Амазон, Џеф Безос.

Нов земјотрес ја стресе Македонија

Нов земјотрес ја стресе Македонија

пред 12 часа - Забава

Епицентарот на Земјотресот е 5 километри од Ресен. Нов земјотрес со јачина од 3.7 степени попладнево ја стресе Македонија, објави ЕМСЦ.

Фејсбук ќе продуцира серија за љубовни врски  наречена Странци

Фејсбук ќе продуцира серија за љубовни врски – наречена “Странци”

пред 12 часа - Забава

По Нетфликс и Амазон, и Фејсбук се вклучува во продукција на серии, но и на квизови. Како што јави Вол Стрит Џурнал, компанијата...

Њујорк Тајмс објави цела страница со сите досегашни лаги на Трамп

Њујорк Тајмс објави цела страница со сите досегашни лаги на Трамп

пред 12 часа - Забава

Њујорк Тајмс објави цела страница во весникот со сите досегашни јавни лаги на Трамп, откако стана претседател пред пет месеци.

1 2 3 4 5 6 7