20
1 2 3 4 5 6 7 
Груевски Третата фаза од изградбата на булеварот Борис Трајковски во завршна фаза

Груевски: Третата фаза од изградбата на булеварот „Борис Трајковски“ во завршна фаза

пред 9 часа - Скопје

Активно се работи на третата фаза од изградбата на булеварот Борис Трајковски, кој е во завршна фаза, напиша на својот Фејсбук профил, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски.

Секоја недела старите скопјани оделе на излет денот го почнувале и завшувале со песни и ора

Секоја недела старите скопјани оделе на излет, денот го почнувале и завшувале со песни и ора

пред 9 часа - Без катеторија

Покрај саботните посети на соседите и роднините по домовите, во текот на летниот период редовно се организирале излети по селата, манастирите, во околината на Скопје.

Пет лица се затруле во позната скопска кафеана

Пет лица се затруле во позната скопска кафеана

пред 9 часа - Скопје

Пет лица со знаци на акутно труење од храна побарале лекарска помош на Клиниката за инфективни болести откако консумирале...

Освежувачка јогурт салата

Освежувачка јогурт салата

пред 9 часа - Храна

Состојки: 500 гр тестенини 150 гр кашкавал 200 гр шунка Пекабеско 2-3 обварени моркови 15 кисели краставички 1 кисела црвена...

Авто УВ заштита во Автокоманда

Авто УВ-заштита во Автокоманда

пред 9 часа - Без катеторија

Не треба многу да се зборува, доволно е да ја погледнете приложената фотографија, која беше објавена на Ѕидот на сообраќајниот...

Се извлекува автобусот од несреќата кај Велес  сликата уште сведочи за трагедијата

Се извлекува автобусот од несреќата кај Велес - сликата уште сведочи за трагедијата

пред 15 часа - Без катеторија

Автобусот кај патарината во Велес и понатаму говори за трагедијата која ја потресе Македонија, кога среќата по враќањето од Грција се претвори во хорор.

На предното стакло задолжително со црвени букви TAXI Еден патник до возачот труба и специјален паркинг

На предното стакло задолжително со црвени букви TAXI: Еден патник до возачот, труба и специјален паркинг

пред 15 часа - Без катеторија

Таксито во Скопје датира од 1924 година. Покрај горенаведената станица, таксистите стоеле и на плоштадот “Крал Петар”, на улицата кај Кејот “13 Октомври” и кај Споменикот на паднатите борци.

Аеродром во моето срце Ти одлучуваш дали во Аеродром ќе има мигрантски кампови

Аеродром во моето срце: Ти одлучуваш дали во Аеродром ќе има мигрантски кампови

пред 15 часа - Скопје

На Фејсбук страницата Аеродром во моето срце објави дека утре од 11 до 19 часот ќе се собираат потписи за иницијатива против населување на мигранти и создавање мигрантски кампови во општина Аеродром.

Регионот зборува за младенците од Македонија Инсистирале гостите за подарок да им донесат играчки и сликовници

Регионот зборува за младенците од Македонија: Инсистирале гостите за подарок да им донесат играчки и сликовници

пред 15 часа - Без катеторија

Прекрасно е чувството кога радоста и среќата ќе се споделат со некој друг велат младенците Ана и Игор Стојанов кои ги изненадиле...

Скопјанец улови милион од инстант лозот ЗЛАТНА РИПКА на Државна лотарија на Македонија

Скопјанец улови милион од инстант лозот ЗЛАТНА РИПКА на Државна лотарија на Македонија

пред 15 часа - Скопје

Во просториите на Државна лотарија на Македонија пристигна уште еден милионер од инстант лозот Златна Рипка. По првиот милионер од првата серија на овој инстант лоз, кој пристигна од Крива Паланка, вториот милионер е од Скопје.

Еве колку чинат билетите за натпреварот Фенербахче Вардар

Еве колку чинат билетите за натпреварот Фенербахче-Вардар

пред 15 часа - Спорт

Билетите за историскиот меч на Вардар против Фенербахче веќе се во продажба, а цената за место на стадионот „Шукру Сарачоглу” во Истанбул се движи од 500 денари до 100 евра.

Неделна агедна на Summer Club Central park

Неделна агедна на Summer Club Central park

пред 15 часа - Забава

Неделна агедна на Summer Club Central park:

Трајковски со отчет Во општина Гази Баба се реализираа стотици проекти кои ги подобрија условите за живот на граѓаните

Трајковски со отчет: Во општина Гази Баба се реализираа стотици проекти кои ги подобрија условите за живот на граѓаните

пред 15 часа - Скопје

Нашата препознатливост е одговорно, транспарентно, домаќинско и отчетно работење. Изминативе четири години работев заедно...

Граѓански сектор Предизборните програми да предвидат заштита на жени и девојчиња жртви на насилство

Граѓански сектор: Предизборните програми да предвидат заштита на жени и девојчиња жртви на насилство

пред 15 часа - Без катеторија

Националната мрежа против насилство врз жени и семејно насилство испратила барање до кандидатите за градоначалници на локалните...

Скопјанец моли за помош Му побегнала младата сопруга со едногодишно бебе

Скопјанец моли за помош: Му побегнала младата сопруга со едногодишно бебе

пред 15 часа - Скопје

На скопјанец му е потребана помош. Вчера во ПО-Петровец, Б.Д. (22) од с.Петровец- скопско, пријавил дека на 19.08.2017 година од домот во непознат правец се оддалечила неговата невенчана сопруга А.

1 2 3 4 5 6 7