20
1 2 3 4 5 6 7 
Деца предизвикале трагедија  маж се бори за живот на скопските клиники

Деца предизвикале трагедија - маж се бори за живот на скопските клиники

пред еден час - Без катеторија

Маж се бори за живот откако се обидел да спречи поголема трагедија во кумановската населба Карпош, кога деца во движење ставиле камион.

Денес сончево и топло од утре врнежи и голем пад на температурите

Денес сончево и топло, од утре врнежи и голем пад на температурите

пред 8 часа - Без катеторија

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од западен и северозападен правец, а кон крајот на денот ќе го промени правецот од југозападен правец.

Прегазено шест годишно девојче се бори за живот на скопските клиники

Прегазено шест годишно девојче се бори за живот на скопските клиники

пред 8 часа - Без катеторија

Шест годишно девојче е тешко повредено откако во истото удрило автомобил „Рено“. Несреќата се случила вчера околу 8 часот и 45 минути во Штип на крстосницата со улиците „Черења“ и „Косовска“.

УХМР со предупредување Наредната недела обилни врнежи од дожд и снег

УХМР со предупредување: Наредната недела обилни врнежи од дожд и снег

пред 8 часа - Без катеторија

Под влијание на влажен и студен воздушен бран од понеделник ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд кои повремено ќе бидат пообилни.

Градскиот трговски центар e изграден на темелите на црква

Градскиот трговски центар e изграден на темелите на црква?

пред 8 часа - Без катеторија

Денешниот Градски трговски центар и некогашната црква „Св. Константин и Елена“ на спонтан начин, засекогаш се споија во едно.

Странец брутално претепан на Кеј во Скопје  итно пренесен во болница

Странец брутално претепан на Кеј во Скопје - итно пренесен во болница

пред 8 часа - Без катеторија

Во петокот вечерта во два часот по полноќ, во полициска станица во Скопје било пријавено дека десет непознати лица, брутално претепале државјанин од Република Турција, со привремено сместување во Скопје, пишува во соопштение од полицијата.

Државата спроведува двојни аршини Сопственикот на ФК Шкендија употребува флешери без проблем

Државата спроведува двојни аршини: Сопственикот на ФК Шкендија употребува флешери без проблем

пред 8 часа - Без катеторија

Додека поранешниот градоначалник на Аеродром, Ивица Коневски, доби прекршочна пријава во врска со т.н. „флешери“ кои ги имаше поставено на неговиот авотмобил, сопственикот на ФК Шкендија истите ги употребува без никаков проблем.

Костовски Ќе спроведеме 80 проекти кои ќе го изменат животот во Бутел

Костовски: Ќе спроведеме 80 проекти кои ќе го изменат животот во Бутел

пред 20 часа - Скопје

Гласајќи за бројот 13 гласате за нова модерна патека над Љубанци која ќе биде планинска пешачка патека која ќе може да се користи и за рекреирање и за спортување.

Владата ќе го продолжи проектот  Eвтини летови за македонските граѓани

Владата ќе го продолжи проектот “ Eвтини летови за македонските граѓани”

пред еден ден - Без катеторија

Владата ќе го продолжи проектот “ Eвтини летови за македонските граѓани”. Која авиокомпанија ќе биде избрана за нов нискобуџетен оператор ќе се знае следната година.

Тепачка заради реновирање  две лица завршиле во болница

Тепачка заради реновирање – две лица завршиле во болница

пред еден ден - Без катеторија

Вчера околу 23 часот во Единицата за информации и команда Скопје било пријавено дека на ул. „Христо Татарчев“ бил нарушен јавниот ред и мир со тепачка помеѓу 39-годишниот М.

Не треба да им стануваме на пензионерите во автобус

Не треба да им стануваме на пензионерите во автобус?!

пред еден ден - Без катеторија

Истражување  спроведено од British Medical Journal тврди дека не треба да им стануваме на постарите во автобус. Според нив, на постарите лица им е потребна поголема физичка активност, па поради тоа е добро тие да стојат во автобус.

Како паркира мангуп низ Скопје

Како паркира „мангуп“ низ Скопје?

пред еден ден - Без катеторија

Ова не е за парична казна, туку за одземање на возачка и тест од тим на психолози.

Наредната недела без струја корисници од повеќе општини во Скопје

Наредната недела без струја корисници од повеќе општини во Скопје

пред еден ден - Скопје

Од „ЕВН Македонија“ АД е добиено известување дека, на ден 24.10.2017 год. (вторник), заради закажани технички зафати, без електрична енергија ќе останат: во периодот од 08:30 до 15:00 часот корисниците од дел од ул.

Исчезна момче од аеродромот во Скопје

Исчезна момче од аеродромот во Скопје

пред еден ден - Без катеторија

Дваесетидеветогодишно момче од Тетово изчезнало од аеродромот во Скопје без никаква трага. Според полицијата, синоќа во 23 часот и 50 минути во Полициската станица Тетово, 57- годишниот А.

Некогаш најбарана терористка во светот денес живее во Скопје

Некогаш најбарана терористка во светот, денес живее во Скопје

пред еден ден - Без катеторија

Зилке Маер-Вит, некогашна членка на терористичката организација „Фракција на Црвената армија“ (РАФ), која изврши серија напади и убиства во Германија меѓу 1973 и 1995 година, денес живее и работи во Скопје, објави телевизија Алфа.

1 2 3 4 5 6 7