20
1 2 3 4 5 6 7 
Фрчкоски Заев е премиер Мурињо веројатно доаѓа во Скопје и третиот комплет е Груевски во Шутка

Фрчкоски: Заев е премиер, Мурињо веројатно доаѓа во Скопје и третиот комплет е Груевски во Шутка

пред 2 часа - Македонија

Ви ја пренесуваме изјавата на професорот Љубомир Д. Фрчкоски за Макфакс . На прашањето дали ќе има промени во раководствата на политичките партии, Фрчковски вели дека за него е важно правдата да биде задоволена.

Велешанец ја пријавил сопругата за исчезната а таа го оставила

Велешанец ја пријавил сопругата за исчезната, а таа го оставила

пред 5 часа - Хроника

Настан со „исчезнато лице“ се појави во билтен на МВР од 19/20.05.2017 година, каде од страна на М.Б. била пријавена за исчезната неговата сопруга Б.

Заев по средбата со БЕСА До недела ќе ги привршиме разговорите наредната недела Македонија да ја добие новата Влада

Заев по средбата со БЕСА: До недела ќе ги привршиме разговорите, наредната недела Македонија да ја добие новата Влада!

пред 7 часа - Македонија

Изјава за медиуми, Зоран Заев претседател на СДСМ Денеска направивме средби со сите потенцијални партнери за во Владата....

Заев Важно е за сите Владата ден поскоро да биде готова и предложена до Собранието

Заев: Важно е за сите, Владата ден поскоро да биде готова и предложена до Собранието!

пред 8 часа - Македонија

Одговори на новинарски прашања, Зоран Заев претседател на СДСМ П1: Господине Заев ќе поднесете ли денеска предлог? Не, не верувам дека денеска ќе стигнеме.

Спасовски Ќе ги заштитиме работничките права решенијата ќе се носат преку дијалог

Спасовски: Ќе ги заштитиме работничките права, решенијата ќе се носат преку дијалог

пред 9 часа - Македонија

Денеска е значаен ден заради тоа што на повик на неколку синдикати сме тука за да поразговараме околу идните ставови на новата...

Заев Нема да има влада пред понеделник

Заев: Нема да има влада пред понеделник

пред 10 часа - Македонија

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во моментов е на средба со лидерот на БЕСА, Биљал Касами во Собранието на Македонија со кој разговара околу формирањето на новата влада.

Макрон го совлада Трамп и сите зборуваат за тоа

Макрон го совлада Трамп и сите зборуваат за тоа

пред 13 часа - Без катеторија

Американскиот претседател Доналд Трамп кој е познат по тоа што се ракува цврсто, наиде во Брисел на конкурент кој го прави истото, а тоа е францускиот претседател, Емануел Макрон.

Дојде и снегот на Шар планина

Дојде и снегот на Шар планина

пред 14 часа - Македонија

Нумеричките модели 100% успешни во поглед на прогнозите, во текот на изминатата ноќ на највисоките планини (околу и над 2000 метри) врнежите од дожд поминаа во врнежи од снег со што дојде до формирање и на тенка снежна покривка.

Сеад Кочан на распит во СЈО

Сеад Кочан на распит во СЈО

пред 14 часа - Македонија

Сеад Кочан утрово се појави на распит во Специјалното јавно обвинителство. Во придружба на неговиот адвокат, Никола Додевски, првосомничениот во случајот „Труст“ за прв пат се појави во СЈО, јавува ТВ 24.

Заеви Не знаевме дека имаме 35 годишна ќерка во Русија

Заеви: Не знаевме дека имаме 35-годишна ќерка во Русија

пред 14 часа - Македонија

До пред неколку дена не знаевме дека имаме 35 – годишна ќерка во Русија, еве сега од социјалните мрежи дознавме – вака во...

Со помош на свеќа проверете дали во вашата соба владее добра или лоша енергија

Со помош на свеќа проверете дали во вашата соба владее добра или лоша енергија

пред 15 часа - Забава

Фенг шуи тест ќе ви помогне да откриете дали во вашиот дом владее позитивна или негативна енергија, а се прави со помош на пламен од свеќа.

80 годишна бабичка ја замолила својата внука да ја среди Сега никој не може да поверува како изгледа браво

80-годишна бабичка ја замолила својата внука да ја среди-Сега никој не може да поверува како изгледа, браво!

пред 15 часа - Забава

Ливија е 80-годишна бабичка на која и било потребно освежување во животот. Затоа одлучила да ја праша својата внука дали има време да ја среди и стилизира, меѓутоа не очекувала дека ќе стане вистинска сензација на интернет, пишува Македонија денес.

Нова снимка како докторот Сашо Василевски ги отвора собраниските врати на крвавиот четврток

Нова снимка како докторот Сашо Василевски ги отвора собраниските врати на крвавиот четврток

пред 16 часа - Македонија

На социјалните мрежи се појави уште едно видео, на кое уште појасно може да се види како докторот Сашо Василевски , актуелен пратеник од ВМРО-ДПМНЕ ги отвора собраниските врати, за да влезе толпата народ внатре во Законодавниот дом.

Колинда го бркаше Трамп низ седиштето на НАТО

Колинда го бркаше Трамп низ седиштето на НАТО

пред 16 часа - Свет

Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ на својата земја и приреди непријатна ситуација. Китаровиќ го бркаше Доналд Трамп низ седиштето на НАТО.

ТВ 24 Македонските безбедносни служби биле известени истиот момент кога српскиот разузнувач бил во Собранието

ТВ 24:Македонските безбедносни служби биле известени истиот момент кога српскиот разузнувач бил во Собранието

пред 16 часа - Македонија

Висок функционер на македонските безбедносни служби бил известен од српските колеги дека советникот од амбасадата на Република...

1 2 3 4 5 6 7