20
1 2 3 4 5 6 7 
Неформална вечера на премерот Заев со првиот човек на НАТО Столтенберг

Неформална вечера на премерот Заев со првиот човек на НАТО, Столтенберг

пред 6 часа - Македонија

Веднаш по пристигнувањето во Македонија, генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг се сретна со премиерот Зоран Заев.

Фирмата на Анѓушев бара извинување од ВМРО ДПМНЕ

Фирмата на Анѓушев бара извинување од ВМРО-ДПМНЕ

пред 6 часа - Економија

омпанијата ЕДС ги повикува сите политички субјекти да се воздржат од какви било политички изјави за ЕДС како економски субјект...

ТВ 24 Претседателот Иванов стави вето на Законот за употреба на јазици

ТВ 24: Претседателот Иванов стави вето на Законот за употреба на јазици

пред 7 часа - Македонија

Еден ден пред истекот на рокот кој претседателот Ѓорге Иванов го имаше за одлучување, соопшти дека става вето на законот за Законот за употреба на јазиците.

Средба на владини претставници со откупувачи на јагнешко месо Градиме партнерски однос за унапредување на оваа стопанска гранка

Средба на владини претставници со откупувачи на јагнешко месо: Градиме партнерски однос за унапредување на оваа стопанска гранка

пред 12 часа - Македонија

Денеска во Владата на Република Македонија се одржа неформална средба помеѓу посебната советничка за земјоделство, шумарство...

Пратениците на ВМРО ДПМНЕ се враќаат во Собранието само за обраќањето на Столтенберг

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ се враќаат во Собранието само за обраќањето на Столтенберг

пред 12 часа - Македонија

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ утре ќе се вратат во собраниските клупи за да присуствуваат на обраќањето на генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг, кој денеска пристигнува во Македонија.

Мукоски останува во притвор Апелација ги одби жалбите

Мукоски останува во притвор, Апелација ги одби жалбите

пред 14 часа - Македонија

Апелацискиот суд Скопје ги одби како неосновани жалбите на пратеникот Крсто Мукоски и донесе одлука со која му го потврди притворот, информираат за МИА од Судот.

Столтенберг вечер во Скопје средбите утре

Столтенберг вечер во Скопје, средбите утре

пред 14 часа - Македонија

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг од вечер пристигнува во Скопје каде што ќе престојува во дводневна посета. Средбите со македонските политичари ги почнува утре.

Откупната цена на тутунот достигна 214 8 денари за килограм

Откупната цена на тутунот достигна 214,8 денари за килограм

пред 14 часа - Македонија

Откупот на тутун е во завршна фаза и се очекува да заврши до крајот на месецот, а просечната откупна цена на тутунот од реколтата 2017 достигна 214,8 денари за килограм, соопшти Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство (МЗШВ).

Потресна исповед на сопругата на Оливер Знам кој го изврши убиството но тука не е крајот

Потресна исповед на сопругата на Оливер: Знам кој го изврши убиството, но тука не е крајот

пред 20 часа - Без катеторија

Оливер и јас се и сешто проживеавме, а тие кои го направија ова мора да знаат дека ова нема да заврши туку така, порачала сопругата на Оливер Ивановиќ.

Со автомобил се забиле во вториот спрат на една зграда во Санта Ана

Со автомобил се забиле во вториот спрат на една зграда во Санта Ана

пред еден ден - Без катеторија

Властите во Санта Ана соопштија дека две лица избегнале сериозни повреди кога автомобилот во кој се возеле, полетал во воздух и се забил во вториот кат на стоматолошка ординација во Јужна Калифорнија.

Министерот Спасовски во посета на Интерпол

Министерот Спасовски во посета на Интерпол

пред еден ден - Македонија

Денес сум во посета на Интерпол, првиот работен состанок го започнувам со г. Јирген Сток, Генерален секретар на Интерпол.

До финалето трпение  спасение

До финалето, трпение – спасение!

пред еден ден - Без катеторија

ако и во ракометот, така и во политиката, Македонија деновиве остварува минимални, но значајни победи. И во ракометот и во политиката, одиме во „второто коло“, каде ништо не е загарантирано, но важно е дека движењето е нанапред.

Јавен повик на МОН за најбезбедно и најчисто училиште

Јавен повик на МОН за најбезбедно и најчисто училиште

пред еден ден - Македонија

Министерството за образование и наука распиша јавен повик за избор на „Најбезбедно и најчисто училиште”, на кој може да аплицираат сите основни и средни училишта на територијата на Република Македонија.

НОВИНИТЕ ВО ЗАКОНОТ ЗА УРБАНО ЗЕЛЕНИЛО Градежни парцели со најмалку 20  зеленило и воведување зелен катастар

НОВИНИТЕ ВО ЗАКОНОТ ЗА УРБАНО ЗЕЛЕНИЛО: Градежни парцели со најмалку 20 % зеленило и воведување зелен катастар

пред еден ден - Македонија

Собранието на РМ го донесе Законот за урбано зеленило, со кој се воведува целосен систем за планирање, проектирање, подигање,...

360˚ Која е вистината за печката за медицински отпад во Дрисла Дали и колку загадува

360˚ Која е вистината за печката за медицински отпад во Дрисла? Дали и колку загадува?

пред еден ден - Македонија

рисла е единствената депонија во земјава која исполнува минимум еколошки стандарди. Но, по проверките на надлежните, Дрисла стана асоцијација за загадувањето на воздухот во Скопје.

1 2 3 4 5 6 7