20
1 2 3 4 5 6 7 
Како може да ги исклучите Facebook Live Video нотификациите

Како може да ги исклучите Facebook Live Video нотификациите?

пред еден час - Техно

Очигледно Facebook смета дека најдобриот начин на промовирање на опцијата Live Video е постојано да им праќа известувања на корисниците за истата.

Рецензија  Galaxy A3 и A5  2017   премиум телефони за одлична цена

Рецензија: Galaxy A3 и A5 (2017), премиум телефони за одлична цена!

пред 6 часа - Техно

На почетокот на годината беа претставени новите членови на A серијата на Samsung. Да погледнеме што ни нудат и дали вредат за парите:.

5 начини за повеќе лајкови на фотките на Instagram

5 начини за повеќе лајкови на фотките на Instagram!

пред 7 часа - Техно

Популарната социјална мрежа за обработка и споделување на фотографии, Instagram, направи анализа како фотографиите што ги објавуваат корисниците да добиваат повеќе лајкови.

Започна производството на Galaxy S9 и S9 Plus

Започна производството на Galaxy S9 и S9 Plus!

пред 8 часа - Техно

Корејскиот медиум The Bell изјави дека започна производството на следбеникот на S8, познат под името Star и Star 2.. Покрај...

Прво видео од iPhone 8

Прво видео од iPhone 8?

пред 11 часа - Техно

Дизајнерот и информатор Benjamin Geskin, сподели 10 секундно видео од уред кој би требало да е iPhone 8!. На видеото може да се забележи сјајно тело и вертикално поставен дуален систем камери, како што беше шпекулирано.

Facebook исклучи 14 000 профили поради сексуално вознемирување

Facebook исклучи 14.000 профили поради сексуално вознемирување

пред еден ден - Техно

Социјалната мрежа Facebook за помалку од еден месец исклучи 14.000 кориснички профили поради порнографија и сексуално вознемирување, од кои 33 случаи се однесувале на сексуално вознемирување деца.

Прва продажба на прекрасниот Xiaomi Mi 6 со керамички дизајн

Прва продажба на прекрасниот Xiaomi Mi 6 со керамички дизајн!

пред еден ден - Техно

Откако ја доби својата прва продажба на 23 мај, Xiaomi Mi 6 Ceramic Edition е новиот популарен уред во Кина за љубителите на технологијата и дизајнот на уредите на компанијата.

Тестирајте го квалитетот на спермата со вашиот смартфон

Тестирајте го квалитетот на спермата со вашиот смартфон

пред еден ден - Техно

Смартфоните денес се надоградени така што може да направат многу работи за вас, но сигурно не сте знаеле дека сега со мобилниот телефон може да ја тестирате и подвижноста на сперматозоидите.

Најдобар телефон за фотографии на ниска светлина  Galaxy S8 vs Google Pixel vs LG G6 vs iPhone 7

Најдобар телефон за фотографии на ниска светлина: Galaxy S8 vs Google Pixel vs LG G6 vs iPhone 7

пред еден ден - Техно

Без разлика дали станува збор за спонтана фотка, или сакате да фатите некое убаво зајдисонце, правењето слики со денешните смартфони е полесно и подобро од било кога.

Meizu M5c  Евтин телефон со одлична батерија

Meizu M5c: Евтин телефон со одлична батерија!

пред еден ден - Техно

Иако Meizu не е познато име во Америка и Европа, оваа компанија нуди евтини телефони со достојни спецификации, а пред само некое време го најави својот нов уред, Meizu M5c.

15 пози со кои секогаш ќе изгледате добро на фотографии

15 пози со кои секогаш ќе изгледате добро на фотографии!

пред 2 дена - Техно

Некои пози прават луѓето да излезат најдобро на фотографиите, без разлика дали оние кои позирааат се модели или не. Овие пози се познати на професионалните фотографи, но добро е секој од нас да ги знае ако сака да изгледа добро на фотографија.

Snapdragon 660 со речиси исти резултати како Snapdragon 835 на Benchmark тестовите

Snapdragon 660 со речиси исти резултати како Snapdragon 835 на Benchmark тестовите!

пред 2 дена - Техно

Benchmark тестовите на новиот Snapdragon 660 позитивно изненадија!. На тестирањето, Snapdragon 660 постигна 5,455 поени на multi-core тестовите.

Колку често треба ги гасите компјутерите

Колку често треба ги гасите компјутерите?

пред 2 дена - Техно

Многу луѓе ги оставаат компјутерите вклучени по цела ноќ, а некои од нив тоа го прават намерно, бидејќи сметаат дека постојаното вклучување и гасење може да предизвика проблеми.

5 најскапи Fidget Spinners  Fidget Spinner од 600 долари

5 најскапи Fidget Spinners: Fidget Spinner од 600 долари?

пред 2 дена - Техно

Fidget Spinners гаџетите се новата атракција меѓу децата. Но покрај нив, овие чудни уреди го привлекоа вниманието и на повозрасните, а некои од нив би дале неверојатно големи суми пари за нив.

Фото од Samsung Galaxy J7  2017   Интересен дизајн и изглед

Фото од Samsung Galaxy J7 (2017): Интересен дизајн и изглед!

пред 2 дена - Техно

Во последно време, Samsung произведе голем број визуелно привлечни смартфони од средната класа. Доколку сликите се реални, и Galaxy J7 (2017) ќе биде еден од нив!.

1 2 3 4 5 6 7