20
1 2 3 4 5 6 7 
Доколку ја добиеме поддршката ќе донесеме 30 инвестиции во Кисела Вода Гази Баба и Бутел

Доколку ја добиеме поддршката, ќе донесеме 30 инвестиции во Кисела Вода, Гази Баба и Бутел

пред 8 часа - Скопје

Освен враќање кон традиционалниот идентитет, остануваме верни на она што е наш препознатлив лик – работа и само работа. Во Скопје учествуваме во изборите во три општини, Кисела Вода, Гази Баба и Бутел.

Заев е донесен на власт заради промена на идентитетот на Македонците и на Македонија

Заев е донесен на власт заради промена на идентитетот на Македонците и на Македонија

пред 8 часа - Македонија

Груевски со сигурност тврди дека ова што се случува е со цел да се уништи ВМРО-ДПМНЕ, а тоа пак, за да се уништи секој кој си ја сака државата.

Карлеуша во ново ексцентрично издание На себе носи 16 000 евра а скоро е гола

Карлеуша во ново ексцентрично издание: На себе носи 16.000 евра, а скоро е гола

пред 9 часа - Живот

Гостински член на жирито во новата епизода на шоуто „Твоето лице звучи познато“ ќе биде ни помалку ни повеќе туку Јелена Карлеуша, која веќе на самото снимање вети луда забава.

Груевски до Заев Нема да го скршиш духот на Македонецот

Груевски до Заев: Нема да го скршиш духот на Македонецот!

пред 9 часа - Македонија

Тргнат е да ослободува лица кои убиле деца, има иницијативи Смилковско езеро беше дел од договорот на Тиранската платформа.

Груевски Нека ме уапсат мене и целото раководство само нека ги остават на мира граѓаните од 27 април

Груевски: Нека ме уапсат мене и целото раководство, само нека ги остават на мира граѓаните од 27 април

пред 9 часа - Македонија

Ако сакаат да се пресметуваат со ВМРО-ДПМНЕ, ние сме тука. Мене нека ме уапсат, колку сакаат нека ми дадат години, доживотен...

Крајната цел е да се стиши секој слободномислечки Македонец со што сакањето на државата треба да стане демоде

Крајната цел е да се стиши секој слободномислечки Македонец, со што сакањето на државата треба да стане демоде

пред 9 часа - Македонија

Крајна цел на сето ова не е само ВМРО, не сум само јас, крајна цел е да се сузбие секој слободномислечки Македонец, кој се...

Некому му требаше на овие избори СДСМ да излезе победник ДИК замижа пред нерегуларностите ОБСЕ и ОДИХР не беа дојдени за да ја видат реалната слика

Некому му требаше на овие избори СДСМ да излезе победник: ДИК замижа пред нерегуларностите, ОБСЕ и ОДИХР не беа дојдени за да ја видат реалната слика

пред 9 часа - Македонија

Кандидатие за градоначалници беа постојано следени, открива Груевски во „Седмица“ на ТВ Алфа, и додава дека овој начин на заплашување се уште се спроведува врз кандидатите во оштините во кои ќе се одржи и втор круг на изборите.

Груевски Го осудија старецот на четири години затвор за кубење коса а осудени криминалци и дилери на дрога се на слобода

Груевски: Го осудија старецот на четири години затвор за кубење коса, а осудени криминалци и дилери на дрога се на слобода

пред 9 часа - Македонија

Денеска гостин во емисијата „Седмица“ на ТВ Алфа беше лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски. Тој говореше и за немилите...

23 години ја носела истата фризура Кога се вратила од фризер сите се зачудиле

23 години ја носела истата фризура: Кога се вратила од фризер сите се зачудиле

пред 9 часа - Живот

По целосната трансформација на нејзината мајка не можеше да им верува на своите очи. Џен 23 години носела во пунџа крената коса.

Ги имаме обвинителствата внимавајте што правите Груевски открива со какви закани и застрашувања биле пасивизирани активистите и кандидатите на ВМРО ДПМНЕ пред изборите

Ги имаме обвинителствата, внимавајте што правите: Груевски открива со какви закани и застрашувања биле пасивизирани активистите и кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ пред изборите

пред 10 часа - Македонија

Зборувајќи за масовното поткупување на гласачите за време на изборите, Груевски се осврна и на бугарскиот воз, односно користење...

Фатаморгана на Камп ноу  Меси и на терен и на трибини

Фатаморгана на „Камп ноу“: Меси и на терен и на трибини

пред 10 часа - Спорт

Мал дел од навивачите на „Камп ноу“ вечерва беа зачудени откако на една од трибините можеше да се забележи Лионел Меси во дрес на Барселона… и тоа додека Аргентинецот ја носеше „десетката“ на грбот на теренот на дуелот со Малага.

СДСМ вршеше поткуп и во Центар Гази Баба Карпош  Груевски открива колку чинеле гласовите на скопјани

СДСМ вршеше поткуп и во Центар, Гази Баба, Карпош – Груевски открива колку чинеле гласовите на скопјани

пред 10 часа - Скопје

Анализирајќи го првиот криг од локалните избори во гостувањето во ТВ Алфа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ стави акцент на масовното поткупување глассачи, какво што не забележано досега во Македонија.

Каталонија ќе прогласи независност на 23 октомври

Каталонија ќе прогласи независност на 23 октомври

пред 10 часа - Свет

Претседателот на каталонската регионална Влада, Карлес Пуџдемон на 23 октомври ќе прогласи независност на Катлонија, објави весникот „Конфиденсиал“.

Масовна тепачка 10 туристи од Турција се степале за скопјанка

Масовна тепачка: 10 туристи од Турција се степале за скопјанка

пред 10 часа - Без катеторија

Десет непознати лица, државјани на Република Турција, физички го нападнале Р.Џ.Ј. (25) исто така турски државјанин со привремено сместување во Скопје.

ВМРО ДПМНЕ се враќа на својот традиционален идентитет зашто ВМРО ѝ е потребна на Македонија

ВМРО-ДПМНЕ се враќа на својот традиционален идентитет, зашто ВМРО ѝ е потребна на Македонија

пред 10 часа - Македонија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, кој вечерва гостуваше во „Седмица“ на ТВ Алфа, потенцира дека нјаважно за неговата партија е да го зачува идентитетот, зашто ВМРО е важна за Македонија, за зачувувањето на националните и државните интереси на Македонија.

1 2 3 4 5 6 7