20
1 2 3 4 5 6 7 
Според хороскопот овие момци се вечни ергени

Според хороскопот овие момци се вечни ергени

пред 6 часа - Живот

Зодијакот вели дека хороскопот може да има големо влијание врз размислувањето и одлуките или гледањето на брачниот живот кај секој индивидуалец.

Со нив нема шега Најладнокрвниот хороскопски знак

Со нив нема шега: Најладнокрвниот хороскопски знак

пред 6 часа - Живот

Ако се прашувавте кој е хороскопскиот знак кој воопшто нема да се замисли дали да ве откачи штом го изнервирате тоа е Водолијата.

 Лошото момче на француската книжевност Фредерик Бегбеде е во Скопје

„Лошото момче“ на француската книжевност Фредерик Бегбеде е во Скопје

пред 6 часа - Култура

Писателот Фредерик Бегбеде, еден од најпопуларните претставници на француската и европска книжевна сцена, автор на романите...

Еве како за Прв мај да имате најдобра скара

Еве како за Прв мај да имате најдобра скара

пред 7 часа - Живот

Готвачот Марин Медок и неговиот ресторан „ Rougemarin“ надалеку се познати по бургерите, а бидејќи сезоната на скари почнува, тој реши да ги открие тајните на совршено приготвена скара.

Кој го скрои невестинскиот фустан на Милена Антовска

Кој го скрои невестинскиот фустан на Милена Антовска?

пред 7 часа - Живот

Ова е најубавиот период во мојот живот, слатки маки. Црквата е на 29 април во Бигорски, а свадбата е на петти мај. Има многу работа, ама со добра организација, се средува брзо.

Давор Стојановски писател Вреди да се пишува за секој читател

Давор Стојановски, писател: Вреди да се пишува за секој читател

пред 7 часа - Без катеторија

Се­кој ви­стин­ски пи­са­тел е на стра­на­та на прав­да­та и на ви­сти­на­та и тре­ба да се из­бо­ри за нив. Но, за жал, ре­тко кој го слу­ша нив­ни­от глас.

Насилството не смее да се оправда и да се повтори

Насилството не смее да се оправда и да се повтори

пред 7 часа - Македонија

Ова што беше демонстрирано беше едно политичко насилие и насилничка процедура онака како што некој размислува дека може да...

Некој се обидува ВМРО ДПМНЕ да ја прогласи за антиалбанска партија што не е точно

Некој се обидува ВМРО ДПМНЕ да ја прогласи за антиалбанска партија, што не е точно

пред 7 часа - Македонија

Никола Тодоров, член на извршниот одбор на ВМРО ДПМНЕ вечерва гостуваше на „Телевизија Нова“ и оттаму порача дека партијата нема антиалбански ставови.

Ако не постоеше оваа криза ќе имавме повеќе инвестиции во здравството и образованието

Ако не постоеше оваа криза, ќе имавме повеќе инвестиции во здравството и образованието

пред 8 часа - Македонија

Тој потенцираше и дека треба сериозно да се размислува и делува за менување на оваа криза. Според Тодоров прво треба да се разговара и да се најдат разумни решенија за намалување на тензиите и да се врати Македонија во нормален колосек.

Д р Витановска На стари години нема здрав човек

Д-р Витановска: На стари години нема здрав човек

пред 8 часа - Здравје

Старите луѓе се специфични. Кај нив е намален слухот, ориентацијата во време и во простор, намалено им е движењето, координацијата на движењата е забавена, лесно може да испуштат некој предмет од раце.

Се омажи Милена Антовска од Канал 5

Се омажи Милена Антовска од Канал 5

пред 8 часа - Живот

Македонската водителка Милена Антовска која веќе подолго време е во врска со нејзниот вереник Гордан Станковски, денес стапија во брак.

Случувањата во Собрание се смислено сценарио за да предизивика судир кој требаше да го засени нелегалниот избор на претседател на Собрание

Случувањата во Собрание се смислено сценарио за да предизивика судир кој требаше да го засени нелегалниот избор на претседател на Собрание

пред 8 часа - Македонија

Од оваа временска дистанца можеме да направиме анализа за се што се случуваше и се плашам дека ова е смислено сценарио, смислен...

Тодоров За СДСМ ова е битка за власт за нас ова е битка за Македонија

Тодоров: За СДСМ ова е битка за власт, за нас ова е битка за Македонија

пред 9 часа - Македонија

За СДСМ ова е битка за власт, а за нас, ВМРО-ДПМНЕ ова е битка за државата, истакна меѓу другото Никола Тодоров во своето вечерашно гостување на Нова Тв.

Насловна на српски Информер Војна Америка на Заев и на Албанците на сила им ја дава Македонија

Насловна на српски Информер: Војна? Америка на Заев и на Албанците на сила им ја дава Македонија

пред 9 часа - Балкан

Македонија по настаните од четвртокот е во центарот на вниманието на балканските медиуми, а денешното издание на спрпскиот ведник Информер повторно ги пласира проблемите во нашата држава на својата насловна страна.

Вељановски Тој ден пречувствував дека одредени работи ќе се случат особено по најавите на Заев

Вељановски: Тој ден пречувствував дека одредени работи ќе се случат, особено по најавите на Заев

пред 9 часа - Македонија

Изразувам големо жалење за она што се случи во четвртокот после завршувањето на седницата, во тој момент јас бев во мојот...

1 2 3 4 5 6 7