20
1 2 3 4 5 6 7 
Еликсир на убавина и здравје од цитрон и мед

Еликсир на убавина и здравје од цитрон и мед

пред 2 дена - Живот

Цитронот (грејпфрут) е познат како антиоксиданс со силни антибактериски својства . Богат е со витамин Ц, А, Б, Д, Е, како и калциум, фосфор, магнезиум, цинк, бакар, железо.

Со вежба и опуштање до сигурен оргазам

Со вежба и опуштање до сигурен оргазам

пред 2 дена - Љубов

Оргазмот е ослободување на насобраната сексуална тензија и енергија, кое предизвикува неверојатно задоволство. Некои го опишуваат како нежно штипкање, а други како експлозивно чувство по целото тело.

Значењето на Марс  Венера и Меркур во астрологијата

Значењето на Марс, Венера и Меркур во астрологијата

пред 3 дена - Забава

МАРС – планетата на витална енергија Управува – Овен Самоуправува – Шкорпија Егзалтација ( Возвишува )- Јарец Заточение –...

Посни рецепти  Паштета од грав и рен

Посни рецепти: Паштета од грав и рен

пред 3 дена - Живот

И да не постите, дозволете си по еден здрав оброк во текот на денот. Потребно : 2 чаши варен црвен грав 1 чешне ситко сечкан...

Мачките гледаат зли духови во домот   еве како тогаш се однесуваат

Мачките гледаат зли духови во домот – еве како тогаш се однесуваат!

пред 3 дена - Живот

Тие се познати истерувачи на зли духови од домот. Кога мачка некому му се плетка околу нозе, тогаш со него ја споделува својата позитивна енергија, всушност, ја пренесува врз него.

4 практики за полесно и побрзо заспивање

4 практики за полесно и побрзо заспивање

пред 4 дена - Здравје

Долгиот и цврст сон значи добар имунитет и доволно енергија за целиот ден. Но, што кога не можете веднаш да заспиете иако...

Дали да се смирите со бившиот

Дали да се смирите со бившиот?

пред 4 дена - Љубов

Според мислењата на експертите, доколку постои шанса да се смирите со бившиот дечко, добро би било и да го направите тоа, но пожелно би било да следите неколку совети.

Мусака со леб и модар патлиџан

Мусака со леб и модар патлиџан

пред 4 дена - Живот

Одморете од месото и згответе ја оваа превкусна вегетаријанска варијанта на мусака. Потребно за 4 лица: еден голем модар патлиџан пола векна леб две главици кромид едно/две чешниња лук 500 мл.

Метода за чиста кожа  Парење на лицето

Метода за чиста кожа: Парење на лицето

пред 4 дена - Здравје

Кожата на лицето е невозможно совршено да ја исчистите со препаратите за чистење и нега, но затоа тука е парење на лицето, престара метода за нега која ние скоро целосно сме ја заборавиле.

Доминос Пица со нова промотивна кампања  потрага по Златен купон во една од кутиите во нарачката

Доминос Пица со нова промотивна кампања: потрага по Златен купон во една од кутиите во нарачката

пред 4 дена - Забава

Овој викенд Доминос Пица започнува нова промотивна кампања која ке вклучи потрага по Златен купон во една од кутиите во нарачката.

Домашен лек за воспалени синуси

Домашен лек за воспалени синуси

пред 4 дена - Забава

Ако дишете тешко, носот ви е најчесто затнат и имате чести главоболки, можно е да патите од синуси. Состојбата се влошува особено во постудените денови.

Зошто не напредувате во кариерата

Зошто не напредувате во кариерата?!

пред 4 дена - Живот

Доколку работите во компанија или институција и се уште чекате унапредување, прочитајте кои причини ве спречуваат да напредувате.

Напивка од 17 растенија за слабеење

Напивка од 17 растенија за слабеење

пред 5 дена - Здравје

Преку правилно употребување на овај рецепт телесната тежина паѓа од 7 до 8 килограми за месец. Ова се случува без мачење организмот, без да се гладува, без вонредни физички оптоварувања.

Ова е познатнароден лек   ставете го ова во папокот и спасете го вашето здравје

Ова е познатнароден лек – ставете го ова во папокот и спасете го вашето здравје

пред 5 дена - Здравје

Ова е веројатно еден од најделотворните начини во народната медицина кога се работи за отстранување на болките. Тоа е супер едноставен трик и не бара никакви посебни напори.

Погледнете интересен социјален експеримент  Кој ќе прифати секс за 1000 евра

Погледнете интересен социјален експеримент: Кој ќе прифати секс за 1000 евра

пред 5 дена - Живот

Погледнете интересен социјален експеримент. Кој ќе прифати секс за 1000 евра?

1 2 3 4 5 6 7