20
1 2 3 4 5 6 7 
Како жените ги оправдуваат изневерувањата кон партнерот

Како жените ги оправдуваат изневерувањата кон партнерот

пред еден ден - Живот

Во последно време сепак статистиката покажува кон растот на женските изневерувања. Истражувачите од Велика Британија се обидоа да ја објаснат причината за таквото однесување од страна на понежниот пол.

Како да го израдувате дечкото

Како да го израдувате дечкото?

пред еден ден - Љубов

Како девојките, така и момчињата сакаат изненадувања и тој би се радувал на секој еден романтичен гест. Ако ги сакате односите со дечко ви да се развиваат се подобро, убаво е од време на време да правите неколку работи за партнерот.

Како да направите чоколадна торта за една минута

Како да направите чоколадна торта за една минута

пред еден ден - Забава

Како би реагирале ако ви кажеме дека е можно да се направи вкусна чоколадна торта само за една минута? Да, сосема сериозно! Наидовме на оваа техника во американскиот сајт Chocolatecoveredkatie.

Погледнете ја оваа преголема радост на едно куче  откако ја виде газдарицата по долга разделба

Погледнете ја оваа преголема радост на едно куче, откако ја виде газдарицата по долга разделба

пред еден ден - Забава

Мудрите луѓе рекле дека најдобар пријател на човекот е кучето. Видеото, кое ќе ви го покажеме денес, ја докажува оваа апсолутна...

Што да НЕ облекувате на интервју за работа

Што да НЕ облекувате на интервју за работа

пред еден ден - Живот

Дали ќе ја добиеш позицијата зависи најмногу од квалитетите и начинот на кој ќе се справиш на интервјуто. Но не заборавај дека облеката исто така игра важна улога.

Која е најраспространетата инфекција што се пренесува по полов пат

Која е најраспространетата инфекција што се пренесува по полов пат

пред 2 дена - Живот

Гонореја, сифилис, или пак можеби кламидија? Всушност ниту едно од овие заболувања. Се чини дека на чело на сексуално преносливите болести застанува една дијагноза за која многумина од вас можеби не ни ја слушнале.

Колку траат врските на хороскопските знаци  бикот не сака да остава  а рибите се најверни

Колку траат врските на хороскопските знаци: бикот не сака да остава, а рибите се најверни

пред 2 дена - Љубов

Ако се прашувате колку долго ќе трае вашата врска или зошто со години не можете да се врзете за еден човек, хороскопот ќе ви даде точен и прецизен одговор.

Драган Таневски  Ама ти сепак  насмеј ја брат  Дека секогаш ќе се најде некој да ја расплаче

Драган Таневски: Ама ти сепак, насмеј ја брат! Дека секогаш ќе се најде некој да ја расплаче…

пред 2 дена - Љубов

Автор: Драган Таневски Погледни ја кога ќе се насмее од срце, брат. Онака, да се закикоти од петици. И да знаеш дека ти си ја насмеал така слатко.

Да го сакате или да го оставите

Да го сакате или да го оставите?

пред 2 дена - Живот

Многу жени стигнуваат до одреден момент од врската, во кој се преиспитуваат работите и прашуваат дали треба да останат со мажот до себе или да ја побараат љубовта на друго место.

Оптичка илузија  Кој стои напред   девојката или момчето

Оптичка илузија: Кој стои напред – девојката или момчето?

пред 2 дена - Живот

Сите се обидуваат да дознаат кој од двајцата – девојката или момчето стои напред и кој позади. На сликата е речиси невозможно да се спознае чии нозе каде се наоѓаат.

Еве како секогаш треба да перете

Еве како секогаш треба да перете!

пред 3 дена - Здравје

Перењето на 40 степени може да не е штетно за животната средина, и да не ги убива повеќето бактерии, тврди ново истражување.

Како да ја одложите појавата на брчки под очите

Како да ја одложите појавата на брчки под очите

пред 3 дена - Здравје

Непријатните траги на годините на нашата кожа се исклучително непријатен процес кој, за жал, нема како да го спречиме целосно.

Додадете неколку сантиметри кон својот раст

Додадете неколку сантиметри кон својот раст

пред 3 дена - Живот

Растот е една од работите што ги малтретира најмногу жените, а нема како да го промениме, колку и да се обидуваме. Морковите, витамините и скоковите не помагаат, а дури и да ја наградат упорната работа, тоа нема да биде со повеќе од сантиметар-два.

Предностите на долгата коса

Предностите на долгата коса

пред 3 дена - Мода

Долгата коса од многу одамнешни години е симбол на женственоста, сексапилот и убавината. За среќа, сепак, долгата коса и нејзините несомнени предности од практична и естетска гледна точка, никогаш не излегуваат од мода.

Како човек ја наоѓа вистинската љубов

Како човек ја наоѓа вистинската љубов?

пред 3 дена - Љубов

Начинот на кој работи умот е дека сè што сакате со целото свое срце, го има за вас. Тоа значи дека имате поделен ум: дел од вас го сака, друг дел – не.

1 2 3 4 5 6 7