20
1 2 3 4 5 6 7 
Внуката на Оливер Ивановиќ се збогува од вујкото со емотивни зборови а еден датум посебно ги врзува

Внуката на Оливер Ивановиќ се збогува од вујкото со емотивни зборови, а еден датум посебно ги врзува

пред 5 часа - Балкан

По убиството на Оливер Ивановиќ, семејството и пријателите се во голем шок. Неговата внука, Невена Илиќ, ќерка на сестрата на Оливер, се збогува од својот вујко со емотивен статус на друштвените мрежи.

Песков изнесе детали за здравјето на Путин Некој ќе биде разочаран од резултатите

Песков изнесе детали за здравјето на Путин: Некој ќе биде разочаран од резултатите

пред 5 часа - Свет

– Има да чекаат, изјави денеска портпаролот на рускиот претседател Владимир Путин – Дмитриј Песков. Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков денеска негираше извештаi на странски медиуми дека рускиот претседател, Владимиr Путин сериозно е болен.

Лекарот на Трамп соопшти Претседателот е здрав но сепак постои еден проблем

Лекарот на Трамп соопшти: Претседателот е здрав, но сепак постои еден проблем

пред 5 часа - Свет

Претседателот е во одлична здравствена состојба, изјави лекарот на Белата куќа д-р Рони Џексон по првиот медицински преглед на Доналд Трамп по преземањето на функцијата пред речиси една година.

Тачи одговори на барањето на Вучиќ Приштина е подготвена за соработка во истрагата за убиството на Ивановиќ

Тачи одговори на барањето на Вучиќ: Приштина е подготвена за соработка во истрагата за убиството на Ивановиќ

пред 5 часа - Балкан

Хашим Тачи вечерва соопшти дека во телефонски разговор со претседателот на Србија, Александар Вучиќ пружил уверување дека...

Милан Станковиќ заврши во болница

Милан Станковиќ заврши во болница

пред 6 часа - Живот

Популарниот пејач Милан Станковиќ објави лоши вести на својот Инстаграм профил. Објавувајќи видео од себе на инфузија ги загрижи своите фанови.

Паднаа маските Сега е јасно кому би можело да му одговара убиството на Оливер Ивановиќ

Паднаа маските: Сега е јасно кому би можело да му одговара убиството на Оливер Ивановиќ

пред 6 часа - Балкан

Поанешниот амбасадор на Холандија во јужната српска покраина, Роберт Бош изјави дека полицијата во Косово е подготвена да...

Познатиот пејач наскоро ќе стане татко  вереницата го откри полот на детето

Познатиот пејач наскоро ќе стане татко - вереницата го откри полот на детето

пред 6 часа - Забава

Познатиот пејач Милан Динчиќ Динча наскоро ќе се оствари во улога на татко. Убавата вест со своите пријатели на друштвените мрежи ја сподели неговата вереница Јелена Секуловиќ.

Утре е строг пост се празнува Водокрст  обичаи поврзани за овој ден што се треба да направите

Утре е строг пост, се празнува Водокрст - обичаи поврзани за овој ден, што се треба да направите

пред 6 часа - Македонија

На 18 јануари се слави празникот Водокрст.  Во Светата Црква се воспева силата и моќта на Крстот. Се врши крштевање на водата и таа со силата на Светиот Дух добива лековита моќ.

Бомбашки напад во Шведска Фрлена рачна бомба врз полицијата во Малме

Бомбашки напад во Шведска: Фрлена рачна бомба врз полицијата во Малме

пред 6 часа - Свет

Во полициската станица во шведскиот град Малме се чула силна експлозија предизвикана од рачна бомба. -Местото е затворено и експертите за експлозивни средства се на пат - јавил потпаролот на полицијата Ана Горансон Афтонбладет.

Премиерот Зоран Заев ја поддржа кампањата #СегаКажувам

Премиерот Зоран Заев ја поддржа кампањата #СегаКажувам

пред 6 часа - Македонија

Македонскиот премиер, Зоран Заев на својот Фејсбук профил упати поддршка за кампањата #СегаКажувам, каде корисници на социјалните мрежи ги споделуваат своите приказни за сексуално злоставување.

Вонредна временска прогноза Македонија под снежна покривка  забрана за камиони на Стража

Вонредна временска прогноза: Македонија под снежна покривка - забрана за камиони на Стража

пред 6 часа - Македонија

Поради врнежи од снег, од 21:45 часот на планинскиот премин Стража се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила.

Утре славиме Крстовден  обичаи поврзани за овој ден што се треба да направите

Утре славиме Крстовден - обичаи поврзани за овој ден, што се треба да направите

пред 7 часа - Македонија

Воздвижение на Чесниот крст (Крстовден) Празник на Чесниот Господов крст Именден празнуваат: Крсте, Крстинка, Крстана, Кристина, Христина, Кристијан.

Обвинителството се откажа од гонење на Павле Богоевски

Обвинителството се откажа од гонење на Павле Богоевски

пред 7 часа - Македонија

Обвинителството се откажа од кривичен прогон на пратеникот Павле Богоевски од „шарената револуција“, објави адвокатското друштво Давидовиќ и Јанковиќ.

Тачи и Вучиќ разговараа првпат по убиството  Србија сака да учествува во истрагата на случајот Ивановиќ

Тачи и Вучиќ разговараа првпат по убиството - Србија сака да учествува во истрагата на случајот Ивановиќ

пред 7 часа - Балкан

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска побара од косовскиот претседател Хашим Тачи да прифати учество на српските државни истражни институции во убиството на Оливер Ивановиќ.

Сител во Њујорк  Нимиц даде нов предлог за името

Сител во Њујорк - Нимиц даде нов предлог за името

пред 8 часа - Македонија

Во Њујорк предмалку заврши средбата на преговарачите и медијаторот Метју Нимиц.

1 2 3 4 5 6 7