20
1 2 3 4 5 6 7 
Никола Груевски гостин во Дневникот на Сител Нападната е унитарноста на државата

Никола Груевски гостин во Дневникот на Сител: Нападната е унитарноста на државата

пред еден час - Македонија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски гостуваше во централниот Дневник на Сител телевизија.

Груевски Кога еден дел од политичарите не ја штитат државата само народот може да ја одбрани

Груевски: Кога еден дел од политичарите не ја штитат државата, само народот може да ја одбрани

пред 2 часа - Македонија

-Главната причина за целата оваа операција што ни се случува од некои надворешни центри е промена на името на Република Македонија и на идентитетот на Македонија и тоа е целата цел што се слушуваше во изминатите 2-3 години.

Груевски На чекор сме до губење на работи кои нашите претци ги добиле со многу крв

Груевски: На чекор сме до губење на работи кои нашите претци ги добиле со многу крв

пред 2 часа - Македонија

Во своето денешно гостување во Дневникот на Сител, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски нагласи дека надворешните фактори, односно центри на моќ играат клучна улога во кризата во Македонија.

Груевски Секако дека имаме стратегија

Груевски: Секако дека имаме стратегија

пред 2 часа - Македонија

-Ние секако имаме стратегија, секојдневно дебатираме и ја разглобуваме таа стратегија. Имаме различни планови направено,...

Груевски Заев нека удри по мене само нека ја остави државата

Груевски: Заев нека удри по мене, само нека ја остави државата

пред 2 часа - Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски му нуди на лидерот на СДСМ Зоран Заев малцинска влада и поддршка од ВМРО-ДПМНЕ доколку се откаже од платформата на албанските партии и уривање на националните интереси.

Груевски Нападната е унитарноста на државата само народот може да ја одбрани

Груевски: Нападната е унитарноста на државата, само народот може да ја одбрани

пред 2 часа - Македонија

Апсолутно дека е загрозена унитарноста на државата. Се соочуваме во ситуација во која таа унитарност е нападната, а со тоа и државата.

Груевски Основната цел на целата операција е слабеење на државата со цел промена на името и идентитетот

Груевски: Основната цел на целата операција е слабеење на државата со цел промена на името и идентитетот

пред 2 часа - Македонија

Основната причина за целата операција за рушење на власта и носење на Зоран Заев е слабеење на државата со цел промена на името и идентитетот на Македонците.

Груевски Јас верувам во мојот народ и на крај ќе победи Македонија

Груевски: Јас верувам во мојот народ и на крај ќе победи Македонија!

пред 2 часа - Македонија

Во Македонија освен партии има и народ. Чесниот народ, Македонците, Албанците, Турците, Ромите, Власите, Србите, Бошњаците не се согласуваат со ваквото сценарио.

Груевски Ако народот не биде доволно активен и доволно упорен Република Македонија нема да е Република Македонија

Груевски: Ако народот не биде доволно активен и доволно упорен, Република Македонија нема да е Република Македонија

пред 2 часа - Македонија

Принципот на коалицирање “победник со победник” со овој потег на ДУИ е засекогаш уништен. Никој, па ни ВМРО-ДПНЕ во иднина нема да има таква обврска, напиша на својот ФБ профил лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.

Отворена понуда од Груевски до Заев Суди го раководството ВМРО ќе ти ја поддржи Владата само откажи се од албанската платформа

Отворена понуда од Груевски до Заев: Суди го раководството, ВМРО ќе ти ја поддржи Владата, само откажи се од албанската платформа!

пред 3 часа - Македонија

Ќе поддржиме малцинска влада, доколку СДСМ се откаже од Законот за јазици, платформата и редефинирањето и урнисувањето на државата, му порача вечерва лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на првиот човек на СДСМ, Зоран Заев.

Груевски Заев ако сака нека ме уапси затвори и малтретира само да не удри по темелите на државата

Груевски: Заев ако сака нека ме уапси, затвори и малтретира, само да не удри по темелите на државата

пред 4 часа - Македонија

Илир Кула Заев е во состојба да направи сунет за да ги излаже Албанците

Илир Кула: Заев е во состојба да направи сунет за да ги излаже Албанците

пред 5 часа - Македонија

Истакнатиот албански аналитичар и експерт за меѓународна политика Илир Кула на крајот од една негова колумна ја критикува ДУИ, откако партијата на Али Ахмети ги даде мандатите за формирање на влада со губитникот на изборите.

КУРИР Еве ги работите кои Заев и СДСМ ги прифатиле и после кои нема да постои граѓанска Македонија

КУРИР: Еве ги работите кои Заев и СДСМ ги прифатиле и после кои нема да постои граѓанска Македонија

пред 6 часа - Македонија

На седницата на Централниот одбор, лидерот на СДСМ Зоран Заев им ги соопштил  дел од работите кои биле договорени со ДУИ,...

КУРИР Заев договорил да разговара за промена на химната грбот и знамето на Македонија

КУРИР: Заев договорил да разговара за промена на химната, грбот и знамето на Македонија

пред 6 часа - Македонија

Практично, договорот на Заев е за идентитетска промена на Македонија со која се задираат основните постулати како јазикот, името, знамето, грбот и химната, пишува Курир.

КУРИР Заев договорил Србите да бидат обвинети за геноцид

КУРИР: Заев договорил Србите да бидат обвинети за геноцид

пред 6 часа - Македонија

Дел од коалицискиот договор помеѓу СДСМ и ДУИ бил и донесување на одлука со која ќе се прогласи сторен геноцид врз Албанците во Македонија, кој наводно се направил помеѓу двете светски војни, пишува Курир.

1 2 3 4 5 6 7