20
1 2 3 4 5 6 7 
Тереза Меј утре и официјално ќе прогласи Брексит

Тереза Меј утре и официјално ќе прогласи Брексит

пред 5 минути - Свет

Британската премиерка Тереза Меј утре и официјално ќе го прогласи излегувањето на Велика Британија од Европската Унија, во согласност со членот 50 од Лисабонскиот договор.

Груевски го информирал Тобијас Зек за политиката ситуацијата во Македонија

Груевски го информирал Тобијас Зек за политиката ситуацијата во Македонија

пред 30 минути - Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ  Никола Груевски денеска на Малта имал средба со германскиот пратеник од редовите на ЦСУ Тобијас Зек, кој е потпретседател на ЕПП во Советот на Европа разговарал за политичката криза во Македонија.

Рибарев в д претседател на Кривичен со нов распоред на судии Заменичката ги отфрли т н бомби  Панчевски ќе води истраги по постапки на СЈО

Рибарев, в.д. претседател на Кривичен со нов распоред на судии: Заменичката ги отфрли т.н. бомби – Панчевски ќе води истраги по постапки на СЈО

пред 45 минути - Македонија

Новоименуваниот вршител на должноста претседател на Кривичниот суд, Стојанче Рибарев изготвил нов годишен распоред на судиите од овој суд, информира Алсат М.

Најголемите мистерии на вселената кои човекот се уште не ги одгатнал

Најголемите мистерии на вселената, кои човекот се уште не ги одгатнал

пред 55 минути - Техно

Веќе знаеме како ќе појдеме во вселената, но знаеме ли што можеме да најдеме таму? И најмоќните нтелескопи не можат да дадат одговор на безброј прашања, а научниците само шпекулираат со претпоставки за тајните на вселенатa.

Брегзит Колку Лондон ќе мора да плати за разводот од ЕУ

Брегзит: Колку Лондон ќе мора да плати за разводот од ЕУ?

пред еден час - Економија

Британската премиерка Тереза Меј утре (29.03) официјално ќе побара излегување од ЕУ. Веднаш почнуваат преговорите меѓу Лондон и Брисел за условите за напуштање на ЕУ.

Потврдено Westinghouse Electric банкротира

Потврдено: Westinghouse Electric банкротира

пред еден час - Економија

Американската компанија “Вестингхаус електрик” (Westinghouse Electric) има намера да поднесе документи за банкрот, објави Ројтерс, повикувајќи се на информирани извори од Тошиба (Toshiba), која го поседува поголемиот дел од американската компанија.

Беса Не сме прогласиле никого за знаменосец против криминалот

Беса: Не сме прогласиле никого за знаменосец против криминалот

пред еден час - Македонија

Поддршката која СДСМ му ја даде на Талат Џафери за претседателското место во Собранието го револтираше раководството на Движењето „Беса“.

Вучиќ одби да патува утре на Косово

Вучиќ одби да патува утре на Косово

пред 2 часа - Балкан

Српскиот премиер Александар Вучиќ изјави дека нема утре да отпатува во Косово, бидејќи не прифаќа уцени од Приштина, јави Танјуг.

Седницата за Комисијата за избори и именувања продолжува утре во 11 часот

Седницата за Комисијата за избори и именувања продолжува утре во 11 часот

пред 2 часа - Македонија

Конститутивната седница на Собранието на која се расправа за избор на претседател, заменик-претседател, членови и заменици членови на Комисијата за избори и именување ќе продолжи утре.

 ГАЛЕРИЈА  Расел Кроу се претвори во сланина

(ГАЛЕРИЈА) „Расел Кроу се претвори во сланина!„

пред 2 часа - Сцена

Тој ја започна ѕвездената кариера како лидер на банда скинхедси во филмот Romper Stomper. Тогаш неговото тело беше слабо и набилдано така што многу жени низ целиот свет го обожаваа.

Империјата се распаѓа Шкотска гласа за развод од Лондон

Империјата се распаѓа: Шкотска гласа за развод од Лондон

пред 2 часа - Свет

Парламентот на Шкотска гласа за организирање на нов референдум за независност и се спротивставија на предупредувањето на британскиот премиер Тереза ​​Меј дека “на предметното гласање не му е времето”.

На интернет мрежата се појави слика на непознат израелски тенк

На интернет мрежата се појави слика на непознат израелски тенк

пред 3 часа - Свет

На интернет мрежата се појави слика на непознат до сега лесен израелски тенк, кој бил развиен истовремено со основниот борбрн тенк на израелската армија – “Меркава Mk.

 ВИДЕО ФОТО Репортер од Вашингтон Од Сикрет сервис ми рекоа дека има атентаор со бомба

(ВИДЕО+ФОТО) Репортер од Вашингтон: Од “Сикрет сервис” ми рекоа дека има атентаор со бомба

пред 3 часа - Свет

Треј Jaнгст, репортер на One America News Network, изјави дека агент на “Сикрет сервис” му рекол дека причината за блокадата на Белата куќа бил маж кој се приближил до претседателската резиденција и изјавил дека со себе носи бомба.

СДСМ Миноски без потреба ги задолжи граѓаните за уште 6 56 милиони евра

СДСМ: Миноски без потреба ги задолжи граѓаните за уште 6,56 милиони евра

пред 3 часа - Македонија

„Министерството за финансии денеска ги задолжи граѓаните со нов нето-долг од 6,56 милиони евра. Техничкиот министер за финансии...

АХВ Засилени контролите на месото од Бразил нема основа за забрана за увоз

АХВ: Засилени контролите на месото од Бразил, нема основа за забрана за увоз

пред 3 часа - Економија

Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) ги засили инспекциските контроли за безбедност и квалитет на увозните пратки со...

1 2 3 4 5 6 7