20
1 2 3 4 5 6 7 
Хит реакција Надал го јавна Федерер по драматичниот триумф на Швајцарецот против Кирјос

Хит реакција: Надал го „јавна“ Федерер по драматичниот триумф на Швајцарецот против Кирјос

пред 8 минути - Тенис

Првиот ревијален „Лејвер“ куп замина во рацете на тенисерите кои го претставуваа тимот на Европа откако Рожер Федерер го...

Во пресрет на новата НБА сезона Потсетување на најдобрите ТОП 10 потези од изминатата сезона

Во пресрет на новата НБА сезона: Потсетување на најдобрите ТОП 10 потези од изминатата сезона

пред 13 минути - Кошарка

Наближува новата НБА сезона и новите блескави моменти на НБА ѕвездите. Изминатата сезона ја одбележаа Голден Стејт Вориорс со нивната брза кошарка ,,run and gun” и дојдоа до шампионската титула.

Десет играчи за кои се заборавиле дека го носеле дресот на Барселона

Десет играчи за кои се „заборавиле“ дека го носеле дресот на Барселона

пред 23 минути - Фудбал

Барселона е еден од најважните, најголемите и најтрофејните светски клубови во кој низ историјата минале голем број на играчи,...

Навивачите на Интер не го забораваат Овации и аплаузи за Гранде Пандев на отворена сцена

Навивачите на Интер не го забораваат: Овации и аплаузи за Гранде Пандев на отворена сцена

пред 38 минути - Фудбал

Интер со доста мака дојде до трите бода на средбата со Џенова на „Џузепе Меаца“, средба на која последните 20 минути ги одигра нашиот репрезентативец Горан Пандев.

Македонецот во извонредна форма Симоновски го постигна и 13 погодок за Лахти

Македонецот во извонредна форма: Симоновски го постигна и 13. погодок за Лахти

пред 53 минути - Фудбал

Марко Симоновски има извонредна сезона во дресот на финскиот прволигаш Лахти каде дојде и до 13. сезонски погодок. Овој пат Македонецот стрелаше пред своите гледачи на средбата против Ропс која заврши без победник 1-1.

Волејот на Гигс ги запали фановите на индиската футсал лига

Волејот на Гигс ги запали фановите на индиската футсал лига

пред 9 часа - Фудбал

Рајан Гигс е дел од индиската футсал лига каде учествуваат повеќе прославени фудбалски имиња меѓу кои и Роналдињо, импресионирајќи ги фановите со својата умешност и потези.

Циркус на колото во Примера Тренерот на Валенсија се повреди славејќи го голот вреден победа на Ѕаѕа

Циркус на колото во Примера: Тренерот на Валенсија се повреди славејќи го голот вреден победа на Ѕаѕа

пред 9 часа - Фудбал

Валенсија успеа да слави со 2:3 во исклучително возбудливиот натпревар со Реал Сосиедад кој се одигра на „Аноета“, пресметка на која покрај постигнатите пет гола, видовме и една навистина необична и комична ситуација.

Аталанта во последната минута ја неутрализираше бомбата на Киеза

Аталанта во последната минута ја неутрализираше „бомбата“ на Киеза

пред 9 часа - Фудбал

Федерико Киеза постигна навистина атрактивен гол уште во 12. минута на дуелот меѓу Фиорентина и Аталанта, но истиот не беше доволен за победа на неговата екипа на последниот натпревар од 6.

Мората испрати порака до ривалите на Челси во Премиер лигата

Мората испрати порака до ривалите на Челси во Премиер лигата

пред 10 часа - Фудбал

Алваро Мората постигна хет-трик за Челси во вчерашната победа од 4:0 над Стоук и по мечот испрати порака до ривалите во Премиер лигата.

Фердинанд со директна сугестија до Клоп Двајца стартери на Ливерпул не се доволно добри

Фердинанд со директна сугестија до Клоп: Двајца стартери на Ливерпул не се доволно добри

пред 10 часа - Фудбал

Рио Фердинанд перфектно си ги вршеше работите во одбранбените задачи додека беше член на Манчестер Јунајтед, па неговите...

Јунајтед се уште не одлучил дали Погба ќе оди на операција

Јунајтед се уште не одлучил дали Погба ќе оди на операција

пред 10 часа - Фудбал

Манчестер Јунајтед нареднава недела ќе мора да донесе конечна одлука за начинот на рехабилитација на Пол Погба, откако Французинот заработи незгодна повреда на дуелот со Базел од Лигата на шампионите.

Холандска бравура Голмански перформанс на годината со четири рефлексни одбрани во шест секунди

Холандска бравура: Голмански перформанс на годината со четири рефлексни одбрани во шест секунди

пред 11 часа - Фудбал

Спарта Ротердам загуби со минимални 1:0 на вчерашното гостување кај Адо Ден Хаг, пораз кој сигурно ќе беше изразен со уште поголем резултат ако на голот го немаше фантастичниот Рој Хордсмит.

Сусо Има само два клуба на кои не можеш да им кажеш не

Сусо: Има само два клуба на кои не можеш да им кажеш не

пред 11 часа - Фудбал

Хесус Хоакин Фернандез Саез де ла Торе, попознат како Сусо, е едно октровенијата во Серија А. На 23 години, шпанскиот играч игра одлично во Милан и тоа го привлече вниманието на многу клубови.

Милан нема трпение веќе е остварен контакт со потенцијалниот наследник на Монтела

Милан нема трпение, веќе е остварен контакт со потенцијалниот наследник на Монтела

пред 11 часа - Фудбал

Марко Фасоне бил бесен на фудбалерите на Милан поради нивниот однос на теренот во поразот од Сампдорија, а тоа им го соопштил и во соблекувалната во Џенова.

Димитријевиќ на посакувано ниво Хувентуд изненаден во Лигата на шампионите

Димитријевиќ на посакувано ниво, Хувентуд изненаден во Лигата на шампионите

пред 11 часа - Кошарка

Шпанскиот клуб Хувентуд доживеа неочекуван пораз од финскиот претставник Катаја на домашен терен и сега ќе мора да брка гостинска победа доколку сака да продолжи во елиминациската фаза на Лигата на шампионите на ФИБА.

1 2 3 4 5 6 7