20
1 2 3 4 5 6 7 
СОНЧЕВО И ТОПЛО ВРЕМЕ Попладне локален дожд и грмежи

СОНЧЕВО И ТОПЛО ВРЕМЕ: Попладне локален дожд и грмежи

ново - Македонија

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло, со услови за краткотраен пороен дожд и грмежи во попладневните часови, а тоа особено се однесува на источните и јужните делови.

ДОЈДЕ И ПРИБЕ Со Османи и Димитров ќе ги договараат итните реформски приоритети

ДОЈДЕ И ПРИБЕ: Со Османи и Димитров ќе ги договараат итните реформски приоритети

пред 60 минути - Македонија

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи и министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска во Министерството...

ПРВ ПАТ КАКО ПРЕМИЕР На Заев денеска ќе му се суди за Поткуп

ПРВ ПАТ КАКО ПРЕМИЕР: На Заев денеска ќе му се суди за „Поткуп“

пред еден час - Македонија

Денеска ќе се одржи ново рочиште за случајот „Поткуп“, во кој на лидерот на СДСМ и сегашен премиер Зоран Заев му се суди...

ХАН СО ПОРАКА Сите одговорни актери да се посветат на задачите што претстојат

ХАН СО ПОРАКА: Сите одговорни актери да се посветат на задачите што претстојат

пред 13 часа - Македонија

После сите настани што ги посведочив во оваа земја, драго ми е што можам да видам една нова динамика на настани насочени кон подобрување на животот на сите граѓани во земјата .

НЕСКРОТЛИВА И ДИВА ФИКЦИЈА Страст и хируршки прецизно раскажување во романите на Томе Тасевски

НЕСКРОТЛИВА И ДИВА ФИКЦИЈА: Страст и хируршки прецизно раскажување во романите на Томе Тасевски

пред еден ден - Култура

Кратки по бројот на страниците, но исполнети со интензивни сцени, раскажани од прво лице се двата романи на Томе Тасевски, „Дива привлечност“ и „Нескротлива дивост“ .

ПРЕД ДОАЃАЊЕТО НА ХАН Владата подготвува реформи кои ќе бидат презентирани пред комесарот

ПРЕД ДОАЃАЊЕТО НА ХАН: Владата подготвува реформи кои ќе бидат презентирани пред комесарот

пред 4 дена - Македонија

Во Владата на Република Македонија денеска ќе бидат одржани тематски консултации за областите кои се битни во процесот на креирање политики согласно Итните реформски приоритети.

СЕ ОДРЖА ПРВИОТ BIKE DAY Промоција на здравите стилови на живеење

СЕ ОДРЖА ПРВИОТ BIKE DAY: Промоција на здравите стилови на живеење

пред 5 дена - Без катеторија

Првиот „UZBikeDay“ во организација на магазинот „Убавина и здравје“, и „Орифлеим“, Македонија, помина со дружење, забава и подароци во прекрасниот амбиент на „Кафе Централ Парк“ во Градскиот Парк.

ВМРО ДПМНЕ Заев да каже што договорил во Софија

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да каже што договорил во Софија

пред 5 дена - Македонија

Зоран Заев станува сериозен ризик по македонските национални интереси и најомилената фигура меѓу сите националисти кои се натпреваруваат во анти-македонските ставови, наведува ВМРО-ДПМНЕ во денешното соопштение до медиумите.

СОБРАНИЕ Пратениците ќе расправаат за избор на заменици министри и за продолжување на породолното отсуство

СОБРАНИЕ: Пратениците ќе расправаат за избор на заменици-министри и за продолжување на породолното отсуство

пред 5 дена - Македонија

Собранието на Република Македонија денеска треба да ја продолжи петтата седница на која точка на дневен ред е изборот на заменици ­ министри на Владата.

МОГЕРИНИ  Мој приоритет е приближување на западниот Балкан кон ЕУ

МОГЕРИНИ: Мој приоритет е приближување на западниот Балкан кон ЕУ

пред 5 дена - Балкан

Приближувањето на земјите од западен Балкан кон Европската Унија ќе биде еден од моите два приоритети за работа во наредниот период, заедно со зацврстување на безбедноста и одбраната на Унијата.

ХИТЛЕР СЕ ЈАВИ ЖИВ И ЗДРАВ Има 128 години и живее во Аргентина

ХИТЛЕР СЕ ЈАВИ ЖИВ И ЗДРАВ: Има 128 години и живее во Аргентина

пред 5 дена - Свет

Херман Гутенберг ја заинтересира светската јавност иако на малкумина ова имe нешто им значи.Но ако се спомне дека тој всушност е Адлоф Хитлер тогаш приказната добива друг тек.

ГРУЕВСКИ Македонија да почне да преговара за членство во ЕУ а не да се говори за одмрзнување на препораки

ГРУЕВСКИ: Македонија да почне да преговара за членство во ЕУ, а не да се говори за одмрзнување на препораки

пред 5 дена - Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски со партиска делегација денеска пристигна во тридневна работна посета на Брисел,...

ПУБЛИКАТА ОТКАЧИ Делириум концерт на Тивери корпорејшн

ПУБЛИКАТА ОТКАЧИ: Делириум концерт на „Тивери корпорејшн“

пред 6 дена - Без катеторија

ДАВИТКОВ ЌЕ ПРОЗИВА ВЕЧЕРВА На списокот се и Антиќ и Мекејлеб

ДАВИТКОВ ЌЕ ПРОЗИВА ВЕЧЕРВА: На списокот се и Антиќ и Мекејлеб

пред 6 дена - Кошарка

Машката сениорска кошаркарска репрезентација на Македонија денеска во 19 часот ќе го има првиот собир и почнува со подготовките за претквалификациите за Светското првенство.

ПОЕН НА СЕЗОНАТА Доминик Тим и Мартерер префрлаа преку мрежата како на видео игра

ПОЕН НА СЕЗОНАТА: Доминик Тим и Мартерер префрлаа преку мрежата како на видео игра

пред 6 дена - Забава

Новата ѕвезда на светскиот тенис Доминик Тим и Мак Мартнер го одиграа најдобриот поен оваа сезона.Тоа се случи на турниот во Хале.

1 2 3 4 5 6 7