20
1 2 3 4 5 6 7 
ТРАМП ПОТПИША УКАЗ САД се повлекуваат од Транспацифичкото партнерство

ТРАМП ПОТПИША УКАЗ: САД се повлекуваат од Транспацифичкото партнерство

пред 58 минути - Свет

Американскиот претседател, Доналд Трамп, денеска потпиша указ за повлекување на САД од Транспацифичкото партнерство за слободна трговија, кое беше договорено за време на администрацијата на Барак Обама.

ЧАДОР КАКОВ ШТО СЕКОЈ ПОСАКУВА Кажува да го земете со себе кога ќе врне и речиси е невозможно да го загубите

ЧАДОР КАКОВ ШТО СЕКОЈ ПОСАКУВА: Кажува да го земете со себе кога ќе врне и речиси е невозможно да го загубите

пред еден час - Без катеторија

Ви го претставуваме „Оомбрела“. Станува збор за паметен чадор кој има функција да ви „каже“ кога ќе треба да го понесете со себе, доколку надвор постои можност за дожд.

И НЕГО ГО СТИГНАЛЕ ГОДИНИТЕ Еве како денес изгледа Даниел возачот од култниот филм Такси

И НЕГО ГО СТИГНАЛЕ ГОДИНИТЕ: Еве како денес изгледа Даниел, возачот од култниот филм „Такси“

пред еден час - Забава

Минаа цели 18 години од првото прикажување на филмот „Такси“, кој стана еден од најпопуларните француски филмови во последните неколку децении.

ДРСКО И ПАЛАВО Се појави во јавност без градник а она што го направила со брадавиците ги шокираше стилистите ФОТО ВИДЕО

ДРСКО И ПАЛАВО: Се појави во јавност без градник, а она што го направила со брадавиците ги шокираше стилистите (ФОТО/ВИДЕО)

пред 2 часа - Сцена

Немирната манекенка Кендал Џенер, популарната полусестра на старлетата Ким Кардашијан, како и сите од нејзиното семејство,...

СМЕНЕТ ШЕФОТ НА ФОРМУЛА 1 Берни заминува во историја

СМЕНЕТ ШЕФОТ НА ФОРМУЛА 1:Берни заминува во историја

пред 3 часа - Авто

Веста дека Англичанецот е во пензија, ја објави германскиот магазин „Ауто мотор унд спорт“, за која „Берни“ изјави дека смената на челото на Ф1 се случила денеска.

Еврозоната ја деблокира помошта за Грција

Еврозоната ја деблокира помошта за Грција

пред 3 часа - Балкан

Еврозоната денеска објави дека го деблокира олеснувањето на грчкиот долг, откако беше привремено блокирано под притисок на Германија.

Одвоени билатерални средби на вицепремиерот Адеми со Штир и Масикас

Одвоени билатерални средби на вицепремиерот Адеми со Штир и Масикас

пред 3 часа - Македонија

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Арбр Адеми, денеска, за време на неформалниот состанок на...

НОВА ТЕНИСКА НАДЕЖ Ивановски го освои Зимското отворено првенство

НОВА ТЕНИСКА НАДЕЖ:Ивановски го освои Зимското отворено првенство

пред 4 часа - Тенис

Талентираниот македонски тенисер, Калин Ивановски, е победик на „Зимскиот опен“ одржан во Скопје. Ивановски (13) за кратко време освојува втор турнирот.

ЈА ЗАГУБИ БОРБАТА ВО РИНГОТ Бесен ММА борец по поразот направи нешто што ја шокираше целата сала

ЈА ЗАГУБИ БОРБАТА ВО РИНГОТ: Бесен ММА борец по поразот направи нешто што ја шокираше целата сала

пред 4 часа - Забава

ММА борецот кој ќе имате можност да го видите во следното видео е познат под прекарот „ѕвер“, а ќе имате можност да се уверите и зошто го добил ваквиот прекар.

ТАЛИБАНЦИТЕ СО МОЛБА ДО ТРАМП Повлечете ги американските трупи од Авганистан

ТАЛИБАНЦИТЕ СО МОЛБА ДО ТРАМП: Повлечете ги американските трупи од Авганистан

пред 4 часа - Свет

Талибанците го замолија новиот претседател на САД, Доналд Трамп, да ги повлече вооружените сили на САД од „мочуриштето“ Авганистан, наведувајќи оти ништо не е постигнато во последните 15 години освен крвопролевање и уништување.

ПОЧНА СМЕНА НА ГЕНЕРАЦИИТЕ Македонија и со новите момци меѓу најдобрите 16

ПОЧНА СМЕНА НА ГЕНЕРАЦИИТЕ: Македонија и со новите момци меѓу најдобрите 16

пред 4 часа - Ракомет

Македонија одработи уште еден ракометен Мундијал, а овој пат финиширањето беше на 15. место. За некого неуспех бидејќи ракометарите...

ОСЛОБОДЕН ИСТОЧНИОТ ДЕЛ НА МОСУЛ Ирачките сили воспоставија целосна контрола

ОСЛОБОДЕН ИСТОЧНИОТ ДЕЛ НА МОСУЛ: Ирачките сили воспоставија целосна контрола

пред 5 часа - Свет

Ирачките сили во целост ја презедоа контролата над источниот дел на Мосул, протерувајќи ги и од последните „заостанати џебови“ екстремистите на ИСИЛ, соопшти денеска Министерството за одбрана на Багдад.

БЕБЕТО ГЛАВЕЧКИ ГО ПОТОПИ ВО ВОДА Кога овој поп крштева е вистински хаос во црквата Света Троица

БЕБЕТО ГЛАВЕЧКИ ГО ПОТОПИ ВО ВОДА: Кога овој поп крштева е вистински хаос во црквата Света Троица

пред 5 часа - Забава

Голем број на родители во Тбилиси, главниот град на Грузија, минатиот четврток ги крстеле своите деца во православниот храм посветен на Света Троица.

СМЕ ЖИВЕЕЛЕ ВО ЗАБЛУДА Еве зошто служи фиоката во вашиот шпорет не е за чување на прибор за готвење

СМЕ ЖИВЕЕЛЕ ВО ЗАБЛУДА: Еве зошто служи фиоката во вашиот шпорет, не е за чување на прибор за готвење

пред 6 часа - Без катеторија

Секој шпорет за готвење има фиока, а многу домаќинки истата ја користат за чување на хартија за печење, фолија, крпи и друг прибор за готвење.

РУСКИ ВОЗДУШНИ НАПАДИ Воени авиони нападнаа позиции на ИСИЛ во источна Сирија

РУСКИ ВОЗДУШНИ НАПАДИ: Воени авиони нападнаа позиции на ИСИЛ во источна Сирија

пред 6 часа - Свет

Шест руски воени авиони „Ту-22М3“ извршија напади врз позиции на „Исламска држава“ во источна Сирија, соопшти руското Министерство за одбрана.

1 2 3 4 5 6 7