20
1 2 3 4 5 6 7 
Иванов ја отвори македонската Амбасада во Бразил

Иванов ја отвори македонската Амбасада во Бразил

пред 17 часа - Без катеторија

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов ја отвори македонската Амбасада во Бразил, што претставува прва македонска Амбасада во Латинска Америка.

СДСМ направи циркуз од судството На Заев му закажуваат рочишта во ист ден за да не губи време ниту за одложувањето

СДСМ направи циркуз од судството: На Заев му закажуваат рочишта во ист ден, за да не губи време ниту за одложувањето

пред 17 часа - Без катеторија

За понеделник, 25 декември, во 11.30 часот Апелациониот суд ја закажа јавната седница на која треба да одлучува по жалбата на адвокатите на премиерот Зоран Заев.

Грабеж во Шпаркасе Банка крадецот се заканувал со пиштол

Грабеж во Шпаркасе Банка, крадецот се заканувал со пиштол

пред 19 часа - Без катеторија

Во експозитура на „Шпаркасе Банка“ во Кичево на булевар „Ослободување“ вчера била извршена кражба. -Непознат сторител со закана со пиштол од вработената одзел околу 100.

Грчки медиуми Забрзано се бара решение за прашањето за името

Грчки медиуми: Забрзано се бара решение за прашањето за името

пред 19 часа - Без катеторија

По првичните позитивни реакции од вчерашната нова рунда разговори за името во Брисел, одржана по пауза од три години, денеска...

Хорор во Скопје Жена тепана и силувана од сопругот

Хорор во Скопје: Жена тепана и силувана од сопругот

пред 19 часа - Без катеторија

С.T.(43) од Скопје вчера околу 10:35 часот пријавила дека во неколку наврати претходниот и овој месец била физички малтретирана од страна на сопругот И.

Вулин Вучиќ беше во право Заев не стои на зборот

Вулин: Вучиќ беше во право, Заев не стои на зборот

пред 19 часа - Без катеторија

Српскиот министер за одбрана, Александар Вулин, како реакција на изјавата на премиерот Зоран Заев во Приштина за зачленувањето на Косово во УНЕСКО, изјави дека „македонскиот премиер Зоран Заев не го одржал зборот“.

Градоначалникот Георгиевски не предвиде средства во Буџетот за ветените проекти во Гази Баба советниците на ВМРО ДПМНЕ најавуваат амандмани

Градоначалникот Георгиевски не предвиде средства во Буџетот за ветените проекти во Гази Баба- советниците на ВМРО-ДПМНЕ најавуваат амандмани

пред 19 часа - Без катеторија

Нацрт – буџетот за 2018 година како и тековните програми кои се составен дел од буџетот, беа на дневниот ред од продолжението на третата седница на Советот на Општина Гази Баба .

ВМРО ДПМНЕ бара безусловно запирање на сите процеси на политички прогон денес во 18 часот ќе организира протест пред Министерството за правда

ВМРО-ДПМНЕ бара безусловно запирање на сите процеси на политички прогон, денес во 18 часот, ќе организира протест пред Министерството за правда

пред 20 часа - Без катеторија

Одлуката на судот со која се потврдуваат притворите за пратениците е срамна и доказ за политички прогон на политичките неистомисленици на власта.

Тилерсон САД се подготвени да почнат преговори со Северна Кореја без предуслови

Тилерсон: САД се подготвени да почнат преговори со Северна Кореја без предуслови

пред 20 часа - Без катеторија

САД изразија подготвеност за разговори со Северна Кореја „без предуслови“ иако остануваат одлучни на сите начини вклучително и со воена акција, да го убедат Пјонгјанг да се откаже од нуклеарната програма.

Оставките на членовите на ДИК пред Собранието

Оставките на членовите на ДИК пред Собранието

пред 20 часа - Без катеторија

Собранието на Република Македонија на првата наредна седница треба да ги констатира оставките на членовите на Државната изборна комисија.

Облачно и магловито време

Облачно и магловито време

пред 20 часа - Без катеторија

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно, по котлините магливо. Во вечерните и ноќните часови, во западните и северните делови ќе има врнежи од дожд.

Магла ја намали видливоста на дел од патиштата

Магла ја намали видливоста на дел од патиштата

пред 20 часа - Без катеторија

Намалена видливост од 100 до 150 метри поради магла има на патните правци Катланово-Велес, Удово-Гевгелија, Македонска Каменица-Делчево-Берово...

Втор ден во целосен прекин железничкиот сообраќај

Втор ден во целосен прекин железничкиот сообраќај

пред 20 часа - Без катеторија

Железничкиот товарен и патнички сообраќај втор ден е во целосен прекин поради протестот на вработени во МЖ ад Транаспорт кои бараат исплата на вториот дел од платата за октомври.

Турција го повика светот да го признае источен Ерусалим за палестински главен град

Турција го повика светот да го признае источен Ерусалим за палестински главен град

пред 20 часа - Без катеторија

Турскиот министер за надворешни работи Мевлут Чавушоглу денеска го повика светот да го признае источен Ерусалим за палестински главен град.

Одбиени жалбите на пратениците Димовски и Василевски

Одбиени жалбите на пратениците Димовски и Василевски

пред еден ден - Без катеторија

Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 донесе решение со кое ги одби жалбите за определување притвор за пратениците Љупчо Димовски и Сашо Василевски и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка.

1 2 3 4 5 6 7