20
1 2 3 4 5 6 7 
10 години Илирика во Македонија  Продолжување на трендот на отворање на можностите

10 години Илирика во Македонија: Продолжување на трендот на отворање на можностите

пред 11 часа - Економија

Илирика како врвна финансиска институција која нуди високо ниво на инвестициски услуги во Македонија прослави два јубилеја, 10 години во Македонија и 25 години од основањето во Словенија.

Жито Лукс ги наградува своите верни потрошувачи од Скопје

Жито Лукс ги наградува своите верни потрошувачи од Скопје

пред 5 дена - Економија

„Секое утро – нова награда“ е големата наградна игра што ја организира, најголемиот производител на леб Жито Лукс за сите свои потрошувачи во град Скопје.

Маслото од канабис oд Македонија со врвен квалитет и пониска цена

Маслото од канабис oд Македонија со врвен квалитет и пониска цена

пред 5 дена - Економија

Во Македонија во моментов е дозволена употребата на маслото од канабис во медицински цели за лечење на четири болести и затоа...

Нормализирана испораката на топлинска енергија за дел од потрошувачите во Општина Центар

Нормализирана испораката на топлинска енергија за дел од потрошувачите во Општина Центар

пред 5 дена - Без катеторија

Испораката на топлинска енергија за дел од потрошувачите во општината Центар е целосно нормализирана откако екипите на Дистрибуција...

Витаминка со саемското претставување на Ануга 2017 ќе работи на нови пласмани на странски пазари

Витаминка со саемското претставување на Ануга 2017 ќе работи на нови пласмани на странски пазари

пред 5 дена - Економија

Со непосредна презентација на квалитетот, производите на Витаминка се претставија на најголемиот саем за храна и пијалаци, Ануга 2017 којшто се одржува во Келн, Германија.

Сообраќајна лекција за основците од Карпош

Сообраќајна лекција за основците од Карпош

пред една недела - Без катеторија

Општина Карпош во соработка со Републичкиот совет за безбедност во сообраќајот на патиштата (РСБСП), започна едукативна кампања кај основците, за безбедноста во сообраќајот.

Македонски студентки со стипендија од ОКТА и Хеленик Петролеум за постдипломски студии во Грција

Македонски студентки со стипендија од ОКТА и Хеленик Петролеум за постдипломски студии во Грција

пред една недела - Економија

Стефанија Таневска и Ангелина Славески се двете добитнички на стипендиите запостдипломски студии на конкурсот што беше објавен од страна на компанијата ОКТА во мајгодинава.

Потрошувачите  куќните совети и управителите да проверат дали зградите се подготвени за грејната сезона

Потрошувачите, куќните совети и управителите да проверат дали зградите се подготвени за грејната сезона

пред една недела - Без катеторија

За да може грејната сезона насекаде да стартува навремено, потребно е станарите да гизавршат интервенциите кај внатрешната...

1 ГОДИНА УСПЕШНА И НАПОРНА РАБОТА МУ ЈА ДОНЕСЕ НА ПАРК ХОТЕЛ И СПА НАГРАДАТА БРЕНД ЛИДЕР ЗА 2017 ГОДИНА

1 ГОДИНА УСПЕШНА И НАПОРНА РАБОТА МУ ЈА ДОНЕСЕ НА ПАРК ХОТЕЛ И СПА НАГРАДАТА БРЕНД ЛИДЕР ЗА 2017 ГОДИНА

пред една недела - Економија

Пред само една година, во септември 2016 беше отворен Парк Хотел и Спа, ултра модерен хотел со 5 звезди кој на своите гости нуди посебно и уникатно искуство за време на нивниот престој.

Вина на Тиквеш освоија награди на два престижни вински натпревара во Австрија и во Азија

Вина на Тиквеш освоија награди на два престижни вински натпревара во Австрија и во Азија.

пред една недела - Економија

Вината на „Тиквеш” донесоа нови успеси од два светски натпревари. Трите вина на Винарската визба „Тиквеш” кои учествуваа на реномираниот вински натпревар во Австрија – Austria Wine Challenge – Vienna 2017, освоија медали.

Кулинарски дуели на познатите личности во големото Веро шоу

Кулинарски дуели на познатите личности во големото Веро шоу

пред една недела - Живот

Познати личности од земјава ќе ги демонстрираат своите кулинарски вештини и ќе се натпреваруваат во готвење во големото тридневно Веро шоу кое ќе се одржува во петок, сабота и недела во Веро центар.

Со новата LTE напредна технологија  Неотел овозможува поквалитетен и побрз интернет

Со новата LTE напредна технологија, Неотел овозможува поквалитетен и побрз интернет

пред 2 недели - Економија

Со последните инвестиции во сопствената инфраструктура, Неотел ја воведе LTE напредната технологија од последната генерација и со тоа на корисниците им овозможи многу поквалитетен и побрз интернет.

Заедничка акција за пример  Собран отпадот од брегот и водите на езерото Матка

Заедничка акција за пример: Собран отпадот од брегот и водите на езерото Матка

пред 2 недели - Живот

Продолжува волонтерската еко-акција „Рециклирате ли?“ иницирана од Пивара Скопје Свесни за огромното значење на чистата и...

ТУТУНСКИ КОМБИНАТ ПРИЛЕП СЕ РАЗВИВА ВО ВИСТИНСКИ ПРАВЕЦ

ТУТУНСКИ КОМБИНАТ ПРИЛЕП СЕ РАЗВИВА ВО ВИСТИНСКИ ПРАВЕЦ

пред 2 недели - Економија

Реновирање на фабриката на Тутунски Комбинат Прилеп Тутунски Комбинат Прилеп продолжува со процесот на модернизација и обновување на своите производствени капацитети.

Волонтери од ЕВН го осветлија Титов врв

Волонтери од ЕВН го осветлија Титов врв

пред 3 недели - Живот

Тим на ЕВН волонтирајќи се искачија на Титов врв (2747 м) за да постават соларни панели за потребите на планинарите. Оваа активност е во рамките на проектот “ЕВН волонтира”, во кој вработените предлагаат и реализираат општествено одговорни задачи.

1 2 3 4 5 6 7