20
1 2 3 4 5 6 7 
Дениз Абдула

Дениз Абдула:

пред 21 часа - Мода

Кога некој ќе спомене „Фчерашни новости“ првата асоцијација веројатно ви е Ланчо Пашазотов. Добро, можеби сепак втора,  прва е Бранко Огњановски, но она во што сите ќе се согласиме дека овој лик бргу се издвои и стана омилен кај публиката.

Наш музички талент вреден за внимание

Наш музички талент вреден за внимание

пред еден ден - Мода

Петнаесетгодишната Славица Ангелова од Струмица е музички талент вреден за внимание. Во рамките на регионалното музичко шоу...

Вера Мештеровиќ препорачува  Педикир сет за комплетна нега на вашите стапала

Вера Мештеровиќ препорачува: Педикир сет за комплетна нега на вашите стапала

пред еден ден - Мода

Драги дами, Во секојдневната нега, жената не смее да ги занемари и нозете. Редовниот педикир е исклучително важен во комплетната нега и хигиена и токму затоа секогаш треба да се имаат во предвид квалитетни производи за таа намена.

Виолетов четврток

Виолетов четврток

пред еден ден - Мода

Пред нас е продолжен викенд, па оваа работна недела ја завршуваме во розово-виолетови нијанси. Комбинираме широки панталони со романтична транспарентна кошула во пастелно виолетова боја.

Кардула ќе изложува во Рим

Кардула ќе изложува во Рим

пред 2 дена - Мода

Во чест на еден од најголемите европски интелектуалци Предраг Матвејевиќ, на 2-ри февруари 2018 за првпат во Италија се организира изложба со композиции кои отсликуваат културата на југо-источна Европа.

Урбан микс на стилови на улиците во Милано

Урбан микс на стилови на улиците во Милано

пред 2 дена - Мода

Милано секако го носи приматот на една од „најдотераните" модни метрополи, но за време на тамошните модни недели, уличниот стил е во полн ек.

Алаја   непреболената модна икона и ѕвезда

Алаја - непреболената модна икона и ѕвезда

пред 2 дена - Мода

На 25-ти август 2001 година светот се збогуваше со една од најголемите ар-ен-би ѕвезди Алаја. Таа загина во авионска несреќа, за која се резултатите од испитувањата покажаат дека е виновен пилотот, кој во себе имал трагови од кокаин и алкохол.

Резиме на проектот  Градење на интернационална конкурентност на текстилните компании во пограничниот регион Мк Бг

Резиме на проектот „Градење на интернационална конкурентност на текстилните компании во пограничниот регион Мк-Бг“

пред 2 дена - Мода

Во насока на споделување на искуства од соседните земји кои се главни конкуренти на македонските текстилни компании, но и...

Среда во кафени нијанси

Среда во кафени нијанси

пред 2 дена - Мода

Нашиот денешен предлог е во кафени тонови. Кожата како ткаенина уште минатата сезона се наметна како актуелен тренд, а оваа уште повеќе доминира.

Викторија Бекам ангажираше премногу слаб модел   наиде на сериозни критики

Викторија Бекам ангажираше премногу слаб модел – наиде на сериозни критики

пред 2 дена - Мода

Британската модна дизајнерка Викторија Бекам е мета на сериозни критики во јавноста. Во својата нова кампања за очила, таа ангажираше манекенка која според критиките на јавноста изгледа нездраво слабо.

Ким и Канје станаа родители по трет пат

Ким и Канје станаа родители по трет пат!

пред 2 дена - Мода

Познатата двојка Ким и Канје Вест вчера станаа родители по трет пат. Со сурогат мајка тие добија ќеркичка, чие име сè уште не е познато.

#Сегакажувам   кампања за гласно НЕ против молчењето и сексуалното злоставување

#Сегакажувам - кампања за гласно НЕ против молчењето и сексуалното злоставување

пред 3 дена - Мода

На социјалните мрежи денеска се рашири кампања со ознаките #сегакажувам и #TaniTregoj, иницирана од независни активистки.

Пијанистичкиот виртуоз Даниел Харитонов настапува со Македонската филхармонија

Пијанистичкиот виртуоз Даниел Харитонов настапува со Македонската филхармонија

пред 3 дена - Мода

„Лауреати" е насловот на првиот концерт на Македонската филхармонија во новата 2018 година, кој ќе се одржи овој четврток (18 јануари) во 20 часот.

Сите лица на белата кошула

Сите лица на белата кошула

пред 3 дена - Мода

Стилскиот потенцијал на белата кошула е бесконечен. Тоа што ова парче важи за безвременско е дополнителна причина да не се двоумите да инвестирате во квалитетна бела кошула, што ќе може да ја комбинирате во секоја прилика.

Вторник во портокалови нијанси

Вторник во портокалови нијанси

пред 3 дена - Мода

Вторников го боиме во портокалови нијанси. Со оглед на тоа дека надвор е тмурно и студено, ние се одлучивме за топли бои.

1 2 3 4 5 6 7