20
1 2 3 4 5 6 7 
Први фотографии од свадбата на Каролина и Михаил

Први фотографии од свадбата на Каролина и Михаил

пред еден ден - Мода

Нашата поп ѕвезда Каролина Гочева и уметникот Михаил Корубин, денеска ја официјализираа својата врска и стапија во брак....

Павле од  Моделс ИН  заштитно лице на козметички бренд

Павле од „Моделс ИН“ заштитно лице на козметички бренд

пред еден ден - Мода

Според последните модни истражувања се потврдува фактот дека мажите во последните десет години многу повеќе се негуваат и купуваат козметички препарати.

Сабота во костум со флорален дезен

Сабота во костум со флорален дезен

пред еден ден - Мода

Оваа сабота изборот на нашиот предлог стајлинг се сведува на нешто помеѓу деловен аутфит и шик естетика. Затоа одбравме дводелна комбинација на одело со сако со цветен дезен и класични панталони во пудресто розова боја.

Џани ова е за тебе   Спектакуларната ревија на Версаче ги обедини супер моделите од 90 те

Џани ова е за тебе – Спектакуларната ревија на Версаче ги обедини супер моделите од 90-те!

пред еден ден - Мода

Шоу со историски размери, а веројатно и најепскиот момент на актуелната Модна недела во Милано, беше вчера одржаната ревија на Донатела Версаче посветена на нејзиниот брат, легендата на модниот дизајн, Џани Версаче.

Што носат четири модни уреднички за време на актуелните модни недели

Што носат четири модни уреднички за време на актуелните модни недели

пред 3 дена - Мода

Четири модни уреднички од тимот на popsugar.com овој месец се во трка со времето да стигнат на сите ревии на престижните модни недели во четирите модни метрополи, впрочем како и сите нивни колеги од етаблираните модни медиуми.

 All I see is you    Блејк Лајвли во нејзината најмрачна улога досега

„All I see is you“ – Блејк Лајвли во нејзината најмрачна улога досега

пред 3 дена - Мода

Неодамна беше објавен тизерот за новиот филм на режисерот Марк Фостер „All I see is you" во кој главните улоги ги толкуваат Џејсон Кларк (Џејмс) и Блејк Лајвли (Џина), за која можеби ова е најмрачната улога која досега ја играла на големото платно.

83 фотографии за 83 от роденден на Софија Лорен

83 фотографии за 83-от роденден на Софија Лорен

пред 3 дена - Мода

Прекрасната Софија Лорен неодамна го прослави 83-от роденден. Секој пат кога ќе ја удостои јавноста со својата појава, иако тоа е сè поретко, сè уште остава впечаток на елегантна дама со став.

До сите демо бендови  Отворен е конкурсот за годинешниот Лузер Фест

До сите демо бендови: Отворен е конкурсот за годинешниот Лузер Фест!

пред 3 дена - Мода

Таксират го подготвува своето 19-то издание кое кон крајот на годинава ќе се одвива со бројни и различни музички настани...

Време е за гумени чизми

Време е за гумени чизми!

пред 3 дена - Мода

Веројатно меѓу најпопуларните есенски парчиња од гардероберот се гумените чизми. Ако порано беа синоним за фестивалите на отворено, веќе неколку сезони се „мејнстрим" без кој не поминува ниту една есенска сезона.

 Москино  и неговите цвеќиња

„Москино“ и неговите цвеќиња

пред 3 дена - Мода

Доколку вчера отворивте Инстаграм, сигурно забележавте дека речиси сите познати личности и модни магазини имаа објави поврзани со најновата колекција на „Москино“, претставена во рамки на актуелната модна недела во Милано.

Енергично караоке на  Foo Fighters  кај Џејмс Корден

Енергично караоке на „Foo Fighters“ кај Џејмс Корден

пред 3 дена - Мода

Рокерите „Foo Fighters" беа на гости кај Џејмс Корден во неговото „Carpool Karaoke" и направија одлично шоу! Одвојте 13 минути и погледнете го видеото кое гарантираме дека ќе ве расположи.

H M отпатува во Токио за новата есенска кампања

H&M отпатува во Токио за новата есенска кампања

пред 3 дена - Мода

Токио беше најсоодветната дестинација за снимањето на новата есенска кампања на H&M затоа што темпераментот на овој град е олицетворение на новата сезонска колекција на шведскиот гигант.

Кул петок

Кул петок

пред 3 дена - Мода

Последниот ден од работната недела и првиот од есента го резервираме за една опуштена и кул комбинација. Искинатиот џинс го комбинираме со блузичка со крагна, розова панделка и везени флорални апликации во предниот дел.

Новата Лара Крофт

Новата Лара Крофт

пред 4 дена - Мода

Warner Bros. на својот Јутјуб канал го објави трејлерот за новото продолжение од филмот "Tomb Raider"новата приказна за Лара Крофт.

Фестивал на виното во Македонско село

Фестивал на виното во Македонско село

пред 4 дена - Мода

ФЕСТИВАЛ НА ВИНОTO Инспирирани од вечната љубов кон виното и неговиот безвременски вкус, ја продолжуваме приказната која ја започнавме минатата година.

1 2 3 4 5 6 7