20
1 2 3 4 5 6 7 
Македонија  БиХ и Црна Гора ќе бараат авиокомпанија за линија Сараево Подгорица Скопје

Македонија, БиХ и Црна Гора ќе бараат авиокомпанија за линија Сараево-Подгорица-Скопје

пред 3 часа - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, во рамки на дводневната работна посета на Сараево, попладнето се сретна со претседавачот со Советот на министри на БИХ, Денис Звиздиќ.

Меси добивал 200 илјади долари за настап на пријателски натпревари

Меси добивал 200 илјади долари за настап на пријателски натпревари

пред 4 часа - Спорт

Аргентинскиот бизнисмен и поренешен директор на организацијата која договора пријателски фудбалски натпревари Алехандро Бурзако...

Руското МНР предупредува на евентуални терористички напади

Руското МНР предупредува на евентуални терористички напади

пред 4 часа - Свет

Министерството за надворешни работи на Русија предупреди на можни терористички напади во големите европски и американски градови за време на новогодишните и божиќните празници.

 Само вистина    Груби  Владата е стабилна и без учеството на Села ВИДЕО

„Само вистина“ - Груби: Владата е стабилна и без учеството на Села ВИДЕО

пред 4 часа - Култура

Владата е стабилна и без учеството на Села. ДУИ, пак, сега е далеку позначајна отколку во времето на ВМРО-ДПМНЕ, кога со 63 пратеници не им требавме.

Владата донесе одлуки за прераспределба на средства меѓу буџетските корисници

Владата донесе одлуки за прераспределба на средства меѓу буџетските корисници

пред 4 часа - Македонија

Владата на денешната 39-тата седница ја разгледа и ја усвои предлог–одлуката за прераспределба на средства помеѓу буџетските корисници на централната власт и помеѓу фондовите.

Димитров не очекува нов предлог за името на средбата во Брисел

Димитров не очекува нов предлог за името на средбата во Брисел

пред 4 часа - Македонија

Министерот за надворешни работи Никола Димитров во пресрет на продолжувањето на разговорите за прашањето на името меѓу Македонија и Грција оценува дека процесот од наша страна ќе заврши со мудроста на граѓаните.

Русија почна да гради заштитна ограда меѓу Крим и Украина

Русија почна да гради заштитна ограда меѓу Крим и Украина

пред 6 часа - Свет

Русија почна со изградба на ограда на границата помеѓу Крим и Украина. Предвидено е оградата да е висока два метра и долга 50 километри, а ќе биде завршебна во првата половина од 2018 година.

Русија гради Почна изградбата на заштитна ограда меѓу Крим и Украина

Русија гради Почна изградбата на заштитна ограда меѓу Крим и Украина

пред 7 часа - Свет

Русија почна со изградба на ограда на границата помеѓу Крим и Украина. Предвидено е оградата да е висока два метра и долга 50 километри, а ќе биде завршебна во првата половина од 2018 година.

 Едно сонце за сите деца  утре во Чифте амам

„Едно сонце за сите деца“ утре во Чифте амам

пред 7 часа - Македонија

Националната галерија на Македонија во соработка со амбасадата на Република Бугарија во Македонија и Здружението на граѓани...

Магла на превојот Стража

Магла на превојот Стража

пред 7 часа - Култура

На планинскиот превој Стража поради магла има намалена видливост, од 20 до 30 метри, поради што се препорачува внимателно управување со возилата, соопшти Автомотосојузот на Македонија (АМСМ) во вечерниот извештај за состојбата на патиштата.

Екс разузнавачот Александар Диневски вратен во затворот Идризово

Екс разузнавачот Александар Диневски вратен во затворот Идризово

пред 7 часа - Македонија

Александар Диневски, еден од обвинетите во случајот „Шпион“ денеска со полициска придружба бил спроведен во затворот „Идризво“, каде што треба да одлежи четири ипол годишна затворска казна, објави „Фокус“ .

Дербито Вардар   Пелистер во знакот на  Комити

Дербито Вардар – Пелистер во знакот на „Комити“

пред 7 часа - Спорт

И официјално дерби натпреварот од 16. коло помеѓу Вардар и Пелистер е закажан за в недела во Националната Арена „Филип Втори“ со почеток во 18 часот, а ќе помине во знакот на навивачите на „црвено-црните“ Комити кои слават 30 години постоење.

Девет жртви во сообраќајна несреќа во Бугарија

Девет жртви во сообраќајна несреќа во Бугарија

пред 8 часа - Свет

Девет лица загинаа, а 19 се повредени во судар на минибус и камион на автопат во Централна Бугарија, соопшти денеска бугарското Министерство за внатрешни работи.

Учениците на Маја Стојановиќ Крстиќ отсвиреа концерт за топол дом на бездомните животни

Учениците на Маја Стојановиќ Крстиќ отсвиреа концерт за топол дом на бездомните животни

пред 8 часа - Култура

Концерт по пијано на учениците на Маја Стојановиќ Крстиќ се одржа вчеравечер, кои дадоа сè од себе и преку нотите на клавирот ја будеа публиката да се сети на бездомните животинчиња во Скопје.

Анѓушев  По драматичната криза  важно е медиумите да се слободни

Анѓушев: По драматичната криза, важно е медиумите да се слободни

пред 8 часа - Економија

Транспарентноста и слободните медиуми се клучни за здраво општество, истакнува македонскиот вицепремиер за економски прашања во разговор за Гласот на Америка во кој коментира за транспарентноста и слободните медиуми - клучни за здраво општество.

1 2 3 4 5 6 7