20
1 2 3 4 5 6 7 
Како да бидете поодговорна личност

Како да бидете поодговорна личност

пред 13 часа - Економија

Фото: Pexels Одговорноста е вештина на која може и мора да работите и се стекнува со тек на време. Вие го креирате својот карактер со своите акции.

Половина од деловните субјекти барем еднаш организирале контуниурана професионална обука

Половина од деловните субјекти барем еднаш организирале контуниурана професионална обука

пред 14 часа - Македонија

Фото: Pixabay Во 2015 година, 2.515 деловни субјекти, т.е. 45,9% од деловните субјекти имаат организирано барем еден од видовите на континуирана професионална обука, покажуваат податоците на Државниот завод за статистика.

БЕГ  Грејната сезона заврши со нови 2 300 потрошувачи

БЕГ: Грејната сезона заврши со нови 2.300 потрошувачи

пред 14 часа - Македонија

Балкан енерџи груп (БЕГ) годинашната грејна сезона ќе ја заврши со нови 2.300 потрошувачи, од кои речиси половината се потрошувачи кои во минатото се исклучиле од системот, јавува Миа.

Папагал  продава  осигурување за домашни миленици

Папагал “продава“ осигурување за домашни миленици

пред 15 часа - Економија

Фото: Youtube Талентираниот африкански сив папагал по име Карл продава осигурување за домашни миленици на најголемата осигурителна компанија во Чешка, Ceska Pojistovna.

Културата на дланка заедно со Еуролинк Осигурување

Културата на дланка заедно со Еуролинк Осигурување

пред 15 часа - Македонија

Eуролинк осигурување, во рамки на платформата за Корпоративно општествени одговорности, Еуролинк – вашата врска со вистинските...

Trashpresso   иновативна платформа што отпадот го трансформира во плочки

Trashpresso – иновативна платформа што отпадот го трансформира во плочки

пред 16 часа - Свет

Фото: Miniwiz Тајванското архитектонско студио Miniwiz создаде иновативна и мобилна постројка, Trashpresso, којашто отпадот го трансформира во плочки, пишува Inhabitat .

Добивка од 2 2 милиони денари за Кланица со ладилник во првото тримесечје

Добивка од 2,2 милиони денари за Кланица со ладилник во првото тримесечје

пред 16 часа - Економија

Кланица со ладилник од Струмица, во првото тримесечје од оваа година, евидентираше вкупна сеопфатна добивка од 2.266.000 денари, покажува билансот на успех објавен на Македонска берза.

NASA Space Apps Challenge по петти пат во Македонија

NASA Space Apps Challenge по петти пат во Македонија

пред 17 часа - Македонија

Светскиот натпревар NASA Space Apps Challenge ќе се одржи по петти пат во Македонија, во партнерство со Амбасадата на САД во Република Македонија и телекомуникацискиот оператор Вип, а под Покровителство на Претседателот на Република Македонија Н.

Трет FMCG Summit во Македонија

Трет FMCG Summit во Македонија

пред 17 часа - Македонија

Магазинот InStore, кој веќе шест години континуирано информира и едуцира во рамките на FMCG-секторот во Македонија и во регионот, годинава по трет пат ќе го организира FMCG Summit Скопје 2017.

Вабтек МЗТ за три месеци прокнижи добивка од 7 2 милиони денари

Вабтек МЗТ за три месеци прокнижи добивка од 7,2 милиони денари

пред 18 часа - Економија

Компанијата Вабтек МЗТ од Скопје во првите три месеци од оваа година оствари вкупна сеопфатна добивка од 7.292.000 денари, покажува билансот на успех објавен на Македонска берза.

НБРМ  Се очекува инфлација од 0  во следните 12 месеци

НБРМ: Се очекува инфлација од 0% во следните 12 месеци

пред 18 часа - Економија

Стапката на инфлација се очекува да биде 0% во следниот 12-месечен период, покажуваат податоците од Анкетата за инфлациските очекувања на Народната банка на Република Македонија (НБРМ).

Платформа за бесплатни лекции за IT  маркетинг  дизајн и бизнис

Платформа за бесплатни лекции за IT, маркетинг, дизајн и бизнис

пред 19 часа - Македонија

Стигни до твојата кариера од соништата, стекни се со нови знаења и напредувај на професионално поле без ниту еден потрошен денар.

Louis Vuitton го купува Christian Dior за 6 5 милијарди евра

Louis Vuitton го купува Christian Dior за 6,5 милијарди евра

пред 19 часа - Економија

Фото: Facebook Францускиот милијардер Бернар Арно ќе го комбинира модниот бренд Christian Dior со неговата империја Louis Vuitton (LVMH), како дел од потегот вреден 12 милијарди евра за поедноставување на неговите бизнис интереси, пишува Reuters .

Алкалоид  Комерцијална банка и НЛБ Банка најтранспарентни компании на берзата

Алкалоид, Комерцијална банка и НЛБ Банка најтранспарентни компании на берзата

пред 20 часа - Економија

Фото: Македонска берза Македонска берза, во рамки на 18-тата годишна конференција , ја додели наградата Кристално ѕвоно на трите најтранспарентни котирани акционерски друштва за 2016 година.

Dawood   дрвени очила изработени во БиХ

Dawood – дрвени очила изработени во БиХ

пред 20 часа - Балкан

Фото: Facebook Dawood е бренд на дрвени очила што ги изработува Дамир Бајрактаревиќ од Босна и Херцеговина, пишува Source.

1 2 3 4 5 6 7