20
1 2 3 4 5 6 7 
Стигна одговорот од СДСМ Еве што му одговори на ВМРО ДПМНЕ

Стигна одговорот од СДСМ: Еве што му одговори на ВМРО-ДПМНЕ

пред 9 минути - Економија

Граѓанска и единствена Македонија чекори кон подобра иднина за сите, и ниту една лага на Никола Груевски тоа нема да го спречи.

Груевски со порака до Заев Еве што му порача

Груевски со порака до Заев: Еве што му порача

пред 49 минути - Економија

Ќе поддржиме малцинска влада, доколку СДСМ се откаже од Законот за јазици, платформата и редефинирањето и урнисувањето на државата, му порача вечерва лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на првиот човек на СДСМ, Зоран Заев.

Се огласи еврокомесарот Хан Еве што побара од претседателот Иванов

Се огласи еврокомесарот Хан: Еве што побара од претседателот Иванов

пред еден ден - Економија

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан очекува претседателот Ѓорге Иванов да му го даде мандатот на „кандидатот од партиите што имаат мнозинство во Собранието, согласно Уставот“, објави Радио Слободна Европа .

Демолиран штаб на СДСМ

Демолиран штаб на СДСМ

пред еден ден - Економија

На 23/24.02.2017 година во Скопје на ул.„Јустинијан Први“ после автобуската спирка бр.5, од страна на непознат сторител скршени се стаклата од објект во кој е сместен штаб на ПП-СДСМ.

ВМРО ДПМНЕ Отстапката на СДСМ може да предизвика тензии и нестабилност

ВМРО-ДПМНЕ: Отстапката на СДСМ може да предизвика тензии и нестабилност

пред еден ден - Економија

ВМРО-ДПМНЕ целосно се спротиставува на обидите да се игнорира и изигра волјата на мнозинството македонци, но и волјата на припадниците на останатите етнички заедници кои својот глас го дадоа за Коалицијата „За подобра Македонија“.

Погледнете како го пречекаа Зоран Заев во Централниот одбор на СДСМ

Погледнете како го пречекаа Зоран Заев во Централниот одбор на СДСМ

пред еден ден - Економија

Централниот одбор на СДСМ на денешната седница едногласно го утврди претседателот на СДСМ за манадатар за состав на новата Влада на Република Македонија.

ВМРО ДПМНЕ предупредува Еве што посочија во врска идната македонска Влада

ВМРО ДПМНЕ предупредува: Еве што посочија во врска идната македонска Влада

пред еден ден - Економија

Од Демократската партија за интеграција (ДУИ) во моментов зависи каква ќе биде идната македонска влада и предупредија на...

ДУИ синоќа ги даде потписите Заев е новиот мандатар на новата Влада

ДУИ синоќа ги даде потписите: Заев е новиот мандатар на новата Влада

пред еден ден - Економија

ДУИ на Али Ахмети по долги договарања внатре во партијата, вечерва одлучи да ги даде 10-те потписи на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, со што Владата во формирање предводена од СДСМ сега има мнозинство од 67 пратеници.

Ахмети Нема договор со Заев

Ахмети: Нема договор со Заев

пред 2 дена - Економија

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети пред почетокот на Централното претседателство рече дека е мала можноста да има договор денеска.

ВМРО ДПМНЕ со итно соопштение до своите членови Еве што порачуваат

ВМРО-ДПМНЕ со итно соопштение до своите членови! Еве што порачуваат

пред 2 дена - Економија

ВМРО-ДПМНЕ свикува итни седници на Општинските Комитети на партијата низ Македонија. На провладините портали се објавува смс порака испратена синоќа до комитетите.

ДУИ Еве кога ќе се знае конечната одлука за формирање Влада

ДУИ: Еве кога ќе се знае конечната одлука за формирање Влада

пред 2 дена - Економија

Во моментов се одлучува дали да се влезе во новото владино мнозинство или да се поддржи малцинска влада, рече портпаролот на ДУИ, Бујар Османи.

 Беса излезе со изјава до МПЦ еве што им порача

„Беса“ излезе со изјава до МПЦ: еве што им порача

пред 2 дена - Економија

Движењето „Беса“ денеска реагираше на вчерашната изјава на МПЦ. – МПЦ во вчерашната изјава, меѓу другото, апелираше до политичките...

Внимателно по патиштата Се враќа снегот во Македонија

Внимателно по патиштата: Се враќа снегот во Македонија

пред 2 дена - Економија

Времето утре ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини во северозападните делови од снег.

Град Скопје бара улични музичари и артисти

Град Скопје бара улични музичари и артисти

пред 2 дена - Економија

Конгресниот центар „Александар Македонски“-Скопје објавува оглас за пријавување на соло музичари, музички групи и улични артисти кои би имале свои изведби на отворено во централното градско подрачје.

И банкнотите и монетите ќе бидат на албански

И банкнотите и монетите ќе бидат на албански

пред 2 дена - Економија

„Со Заев договоривме албанскиот јазик да го има на парите“, изјави за емисијата „Патот кон“ на Алсат- М телевизија портпаролот на ДУИ, Бујар Османи.

1 2 3 4 5 6 7