20
1 2 3 4 5 6 7 
Владата вечерва тргна во акција Следи нова серија на директорски измени

Владата вечерва тргна во акција! Следи нова серија на директорски измени

пред 10 часа - Економија

На дневниот ред на денешната седница на Владата, дадени се предлози за одредени кадровски и други прашања во интерес на граѓаните, информираат од владата.

По изборот за директор на Драмски театар се огласи Сашо Тасевски

По изборот за директор на Драмски театар се огласи Сашо Тасевски

пред 10 часа - Економија

По изборот за директор на Драмски театар, Сашо Тасевски на својот Facebook профил го објави следново: „По изборот за директор...

Апелација донела одлуки за Канческа Милевска и обвинетите во Тендери

Апелација донела одлуки за Канческа-Милевска и обвинетите во „Тендери“

пред 15 часа - Економија

Апелационите судии утрово донеле одлуки по жалбите на Специјалното јавно обвинителство и на обвинетите во случајот „Тендери“.

Општина Аеродром немаме потрошено ниту еден денар од Буџетот за рекламирање на својата работа и за реализација на проектите

Општина Аеродром: немаме потрошено ниту еден денар од Буџетот за рекламирање на својата работа и за реализација на проектите

пред 16 часа - Економија

Општина Аеродром реагираше на прес конференцијата на СДСМ и ја информира јавноста дека нема потрошено ниту еден денар од Буџетот за рекламирање на својата работа и за реализација на проектите.

Тврдокорните побараа смрт за Талат Џафери

Тврдокорните побараа смрт за Талат Џафери

пред 17 часа - Економија

Тврдокорните на својата Facebook страна објавија жестоко соопштение. Тие во пораката го обвинуваат Талат Џафери нарекувајќи го терорист бидејќи бил директен учесник во најбруталните и кукавички заседи, а потоа побараа смрт за терористите.

Куманово доби спортско рекреативна зона  донација од Пивара Скопје и компанијата Coca Cola

Куманово доби спортско-рекреативна зона – донација од Пивара Скопје и компанијата Coca-Cola

пред 17 часа - Економија

Вчера во Куманово официјално беше отворена седмата „Coca-Cola Активна зона“, како продолжение на долгорочниот проект на Пивара Скопје и компанијата Coca-Cola, за промоција на активниот начин на живот и добробит на заедницата.

АХВ излезе со соопштение во врска житните снегулки Нестле Нестум Експерт со зоб и суви сливи

АХВ излезе со соопштение во врска житните снегулки “Нестле Нестум Експерт со зоб и суви сливи”

пред 18 часа - Економија

Агенцијата за храна и ветеринарство досега преку Системот за брзо предупредување на Европската Унија – RASSF, нема добиено нотификација со број 2017.

Добар одмор  за безбедно патување

Добар одмор – за безбедно патување

пред 18 часа - Економија

Без разлика дали патуват е  преку ден или во текот на ноќта, од клучно значење е да бидете добро одморени . Плановите за одмор се при крај и со нетрпение сите го очекуваат летниот одмор поминат на некоја плажа со најблиските.

Мери Николова Судии дно и лопужани а исто и многу адвокати со исклучок  Сите да одите во ПМ

Мери Николова: Судии дно и лопужани а исто и многу адвокати “со исклучок”. Сите да одите во ПМ

пред 18 часа - Економија

Активистката Мери Николова која е член на ДПМ од 1998 година, револтирана од судските процеси објави статус на Facebook. „Простете ми што нема да бидам пристојна.

Сашо Тасевски стана новиот директор на Драмски театар

Сашо Тасевски стана новиот директор на Драмски театар

пред 19 часа - Економија

Сашо Тасевски станува нов директор на Драмски театар, откако денеска беше разрешен Роберт Вељановски, дознава „Фокус“. Тој...

Судот донесе одлука за Липски Еве што пресуди по убиството на бездомното куче Идриз

Судот донесе одлука за Липски: Еве што пресуди по убиството на бездомното куче Идриз

пред 19 часа - Економија

Анима Мунди утрово излезе со соопштение во врска пресудата на Симо Христовски Липски кој го уби бездомното куче Идриз. Ви...

Бесплатен стан и превоз во Словачка Итно се бараат работници до 50 годишна возраст

Бесплатен стан и превоз во Словачка: Итно се бараат работници до 50 годишна возраст

пред 23 часа - Економија

Потребни се работници од двата пола на возраст од 18 до 50 години. Се работи три месеци во фабрика за ТВ и Авто индустрија.

Од ОМО Илинден Пирин излегоа со соопштение Еве што порачуваат во врска бугарите

Од ОМО Илинден Пирин излегоа со соопштение: Еве што порачуваат во врска бугарите

пред 23 часа - Економија

Од ОМО Илинден Пирин излегоа со соопштение. Ви го пренесуваме во целост: Бугарите се народ кој потекнува од прабугарски турко-татарски...

Бидете хумани Семејство од Скопје има потреба од помош а можеби вие знаете кој може да им помогне

Бидете хумани: Семејство од Скопје има потреба од помош, а можеби вие знаете кој може да им помогне

пред 24 часа - Економија

Семејство од Скопје се наоѓа во голема мака веќе неколку години. Имено тие се под кирија со 3 дечиња и бараат лице кое можеби живее во странство, а во Скопје има стан или куќа.

СПЦ го отфрли барањето и забрани Македонија да го прослави Илинден во манастирот Прохор Пчињски

СПЦ го отфрли барањето и забрани Македонија да го прослави Илинден во манастирот „Прохор Пчињски“

пред 24 часа - Економија

Патријархот Иринеј и Српската православна црква го отфрлиле барањето на македонскиот премиер Зоран Заев и забраниле Македонија да го прослави Илинден во манастирот „Прохор Пчињски“.

1 2 3 4 5 6 7