20
1 2 3 4 5 6 7 
Торта со рум

Торта со рум

пред 3 дена - Храна

Потребни состојки: За кора: 2 портокали 750гр шеќер 10 јајца 150гр мелени ореви 100гр суво грозје 60гр мелени бисквити 5...

Лубеницата го намалува притисокот

Лубеницата го намалува притисокот

пред 4 дена - Здравје

Лубеницата е вксуно овошје кое треба освен заради добриот вкус и освежување да го јадеме и заради здравствените предности кои ни ги нуди.

Совети за самохрани родители

Совети за самохрани родители

пред 4 дена - Живот

Самохран родител и адолесцент – овие два поими во една заедница секако значат предизвикувачка фаза во животот на секој родител.

Како да ја измиете косата без шампон

Како да ја измиете косата без шампон?

пред 4 дена - Живот

Кога ќе споменеме миење на косата веднаш имаме асоцијација за шампон. Но, некои велат дека шампонот колку што е корисен, т.

Која е твојата цел во животот според Хороскопскиот знак

Која е твојата цел во животот според Хороскопскиот знак?

пред 4 дена - Без катеторија

Сигурно сте слушнале дека секој си има своја цел на овој свет. Ѕвездите исто така го делат тоа мислење. Дури се смета дека ако акциите ви се насочени кон други работи, а не кон вашата мисија, никогаш нема да се чуваствувате здоволни и исполнети.

Тајната на јапонската диета

Тајната на јапонската диета

пред 4 дена - Без катеторија

Јапонската кујна е една од најздравите на планетава. Во ова далечно место жените јадат 50 пати повеќе риба, 17 пати повеќе...

Лежерни летни комбинации

Лежерни летни комбинации

пред 4 дена - Без катеторија

Доколку сакате да изгледате едноставно но истовремено да се чувствувате удобно во она што го носите, имаме за вас неколку лежерни летни предлози.

8 работи кои треба да ги знаете за оргазмите во сон

8 работи кои треба да ги знаете за оргазмите во сон

пред 4 дена - Љубов

Сметајте ги оргазмите во сон за дар од боговите! Жените можат да доживеат оргазам во сон практично во секое време Влажните сонови не се резервирани само за време на пубертетот.

Исчистете ги порите со помош на млеко и желатин

Исчистете ги порите со помош на млеко и желатин

пред 4 дена - Без катеторија

Време е да ги исчистите вашите пори! Тоа може многу лесно да го направите со помош на само две состојки кои ги имате во кујната, млеко и желатин.

Лек за чистење на камења од жолчката

Лек за чистење на камења од жолчката

пред 6 дена - Здравје

Камен во жолчката обично се формира во случај на пореметување на празнење на жолчното кесе. Од камен во жолчката почесто заболуваат жените отколку мажите, бидејќи женскиот хормон естроген го успорува лачењето на жолчните сокови.

Криси Тајген со торта и целосно гола го изненадила сопругот во хотелската соба по неговиот концерт

Криси Тајген со торта и целосно гола го изненадила сопругот во хотелската соба по неговиот концерт

пред 6 дена - Без катеторија

Криси Тајген одлучила да го изненади нејзиниот сопруг Џон Леџенд по повод “Денот на таткoвците” и многумина се согласуваат дека таа дефинитивно успеала во тоа.

Хороскоп  Во која група спаѓате вие и што најтешко простувате и заборавате

Хороскоп: Во која група спаѓате вие и што најтешко простувате и заборавате?

пред 6 дена - Без катеторија

Хороскопскиот знак влијае на обликувањето на нашата личност и точно може да открие што никако не можеме да заборавиме, колку и да се трудиме.

Најбрзите и највкусни крофни

Најбрзите и највкусни крофни

пред 6 дена - Храна

Додека да трепнете ќе почнете да уживате во неверојатниот вкус… ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 1 литар јогурт 12 лажици брашно 2 јајца...

5 Најскапи места за престој во светот

5 Најскапи места за престој во светот

пред 6 дена - Живот

Сте се запрашале ли каде одат едни од најбогатите луѓе кога станува збор за одмор? Не е тајна дека на некои со неограничен буџет можат да отидат каде било во светот.

Кој ден според астрологијата е добар да започнете нешто ново

Кој ден според астрологијата е добар да започнете нешто ново

пред 7 дена - Без катеторија

На секој ден од неделата му припаѓа по една планета. Дознајте кој ден е најдобар за да започнете нова работа, а кој е најдобар за да се впуштите во нова љубовна авантура.

1 2 3 4 5 6 7