20
1 2 3 4 5 6 7 
Стил на денот

Стил на денот

пред 11 часа - Без катеторија

Стил на денот

Детокс диета со сок од лимон

Детокс диета со сок од лимон

пред 11 часа - Без катеторија

Ова е 14 дневна детокс диета за слабеење со лимони, кои ќе го прочистат вашето тело и ќе ви помогнат да намалите 5 килограми неделно, или 10 во рамките на целата диета.

Сара Џесика Паркер за  Сексот и градот 3

Сара Џесика Паркер за „Сексот и градот 3“

пред 11 часа - Без катеторија

Го очекуваме долго време! Откако неколку години слушаме шпекулации за трет дел на филмот „Сексот и градот“, Сара Џесика Паркер конечно проговори за тоа дали ќе има „Сексот и градот 3“ или не.

Уштипци од спанаќ и компир

Уштипци од спанаќ и компир

пред 12 часа - Храна

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 1кг спанаќ * сол * 4 компири средна големина * бибер * 40гр путер * 2 јајца * масло за пржење НАЧИН НА ПОДГОТОВКА: Исчистениот и измиен спанаќ обарете го во солена вода, ицдете го и сомелете го или ситно исецкајте го.

4 места за семејно патување

4 места за семејно патување

пред 12 часа - Живот

Еве неколку предлози за искористување на преостанатиот дел од летото. Бањи Четеж – Словенија – Бањите Четеж се наоѓаат помеѓу две реки – Сава и Крка, во подножјето на планината Горјанци, а од Белград се оддалеени 430км.

Ослободете се од габичната инфекција на ноктите со помош на сода бикарбона и јаболков оцет

Ослободете се од габичната инфекција на ноктите со помош на сода бикарбона и јаболков оцет

пред 13 часа - Здравје

Кажете збогум на досадната габична инфекција на ноктите со помош на сода бикарбона и јаболков оцет. Габата на нозете и ноктите обично е резултат на влага, мувла или бактерија, и често пати се болни и непријатни.

Неколку совети кои ќе ви помогнат да ја зачувате плодноста

Неколку совети кои ќе ви помогнат да ја зачувате плодноста

пред 13 часа - Живот

Денес жените обично подоцна се одлучуваат за дете. Причините се различни: студирање, кариера, финансии…Или можеби едноставно не го пронашле “вистинскиот“.

3 модерни визии   Која е вашата

3 модерни визии – Која е вашата?

пред 13 часа - Без катеторија

Ви подготвивме трри модерни визии. Има за секоја дама по нешто. Љубопитни сме да дознаеме кој моден стил го преферирате:...

Големината е важна  Димензијата на клиторисот е важна за постигнување на оргазам

Големината е важна: Димензијата на клиторисот е важна за постигнување на оргазам

пред 14 часа - Љубов

Сексолозите утврдиле дека големината е многу важна кога станува збор за женскиот оргазам, но – големината на клиторисот....

Во која твоја карактеристика мажите се вљубуваат според месецот во кој си родена

Во која твоја карактеристика мажите се вљубуваат според месецот во кој си родена?

пред 14 часа - Без катеторија

Сакаш да знаеш со што ги покоруваш мажите? Ќе ти кажеме! Или барем според месецот во кој си родена. Затоа што веруваме дека апсолутно секоја жена има десетици позитивни карактеристики кои ја прават уникатна и неодолива за вистинските луѓе.

Отстранување на темните кругови и торбичките под очите со краставица и лажица

Отстранување на темните кругови и торбичките под очите со краставица и лажица

пред 14 часа - Без катеторија

Дали темните кругови под очите се резултат на лошиот крвоток или натрупувањето на течности, со што лицето ни изгледа се побледо, не знаеме, но можеме да ви покажеме како да го вратите природниот изглед на лицето на еден лесен и достапен начин.

До бујна коса само со три чекори

До бујна коса само со три чекори

пред еден ден - Без катеторија

Бујната коса, полна со волумен е женствена и секси. Секоја жена сака да има бујна коса, но ретко која го има тоа природно.

Џенифер Греј откри непријатни детали од снимањето на  Валканиот танц

Џенифер Греј откри непријатни детали од снимањето на „Валканиот танц“

пред еден ден - Без катеторија

Славната актерка Џенифер Греј која се прослави со култниот филм „Валакниот танц“ откри како навистина изгледало снимањето на една од најпознатите сцени во историјата на филмот, онаа додека со Патрик Свејзи вежбаат во езерото.

Чизкејк кој не се пече

Чизкејк кој не се пече

пред еден ден - Храна

Состојки: 10 интегрални крекери 7 лажици растопено масло 680 гр кремасто сирење 500 гр шеќер 1 лажица екстракт од ванила...

Еве зошто треба да се вљубите во жена која е Риби во хороскоп

Еве зошто треба да се вљубите во жена која е Риби во хороскоп

пред еден ден - Без катеторија

Ако едно нешто е сигурно во овој свет, тоа е дека нема да пронајдете толку посветен партнер кој вечно ќе биде ваш пријател, како што се Рибите.

1 2 3 4 5 6 7