20
1 2 3 4 5 6 7 
Бијонсе и Џеј се подновија со втор дом од  скромни  25 милиони

Бијонсе и Џеј се подновија со втор дом од „скромни“ 25 милиони

пред 9 минути - Сцена

Бијонсе и Џеј Зи се подновија со нова куќа во East Hampton N.Y која чини 26 милиони долари. Куќата има 7 спални и 7 тоалети распространети на 12.

Магични дестинации кои мора да ги посетите

Магични дестинации кои мора да ги посетите

пред 20 минути - Живот

Некогаш сигурно сте посакале да бидете дел од бајка и да видите како би изгледало тоа. Токму затоа денес ви предлагаме 4 бајковити места кои нема да се покаете доколку ги посетите: 1.

Начини на кои мажите ја уништуваат својата сперма

Начини на кои мажите ја уништуваат својата сперма

пред 20 минути - Здравје

Иако живееме во време со брзо темпо и секојдневно сме изложени на стрес, постојат неколку начини на кои мажите можат да го намалат трендот на намалена продуктивност на сперматозоидите.

Милик повторно го чека повеќемесечна пауза

Милик повторно го чека повеќемесечна пауза

пред 45 минути - Фудбал

Полскиот фудбалер Аркадиуш Милик се здоби со тешка повреда која ќе го оддалечи од фудбалските терени околу половина година.

Барселона тргнува по стапките на Реал

Барселона тргнува по стапките на Реал

пред 45 минути - Фудбал

Раководството на Барселона се чини реши да го следи примерот Реал Мадрид и започнува преговори со тројца фудбалери за обновување на нивните договори.

Штербик во тимот на колото

Штербик во тимот на колото

пред 45 минути - Фудбал

Голманот на Вардар Арпад Штербик со одличното свое издание на саботниот дуел со Нант си обезбеди место во најдобриот тим на 2.

Спасовски ќе ја посети ПС Гази Баба

Спасовски ќе ја посети ПС Гази Баба

пред еден час - Македонија

Скопје, 25 септември 2017 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска ќе ја посети полициската станица во Гази Баба.

Ердоган   Рохани  Референдумот во Ирачки Курдистан ќе предизвика хаос во регионот

Ердоган - Рохани: Референдумот во Ирачки Курдистан ќе предизвика хаос во регионот

пред еден час - Балкан

Анкара, 25 септември 2017 (МИА) - Претседателите на Турција и на Иран, Реџеп Таип Ердоган и Хасан Рохани синоќа телефонски разговараа за референдумот во Ирачки Курдистан, што е закажан за денеска, јави турската новинска агенција Анадолија.

Трамп воведе забрана за влез во САД и за Севернокорејците и Венецуелците

Трамп воведе забрана за влез во САД и за Севернокорејците и Венецуелците

пред еден час - Свет

Вашингтон, 25 септември 2017 (МИА) - Американскиот претседател Доналд Трамп потпиша нов указ со кој им се забранува влез во САД на граѓаните на Северна Кореја, Венецуела и уште пет земји, соопшти синоќа Белата куќа.

Први фотографии од венчавката на Каролина Гочева

Први фотографии од венчавката на Каролина Гочева

пред еден ден - Сцена

и нејзиното момче, Михаил Корубин, го изговорија судбоносното ДА. Пејачката сподели две фотографии од венчавката на својот Instagram профил, на кои имавме можност да погледнеме мал дел од сe што се случуваше на големиот ден.

Ајвар  Домашен или не едноставно не можеме без него

Ајвар: Домашен или не едноставно не можеме без него

пред еден ден - Храна

Има ли некој што живее тука, а не сака ајвар? Особено кога е штотуку приготвен, па со стрв можеме да си го намачкаме на парче леб и на тоа да додадеме сирење или пак маслинки.

Таравари  Тимот во МЗ ќе продолжи успешно да работи како во првите 100 дена

Таравари: Тимот во МЗ ќе продолжи успешно да работи како во првите 100 дена

пред еден ден - Македонија

Министерот за здравство Арбен Таравари, кој е и кандидат за градоначалник на претстојните локални избори, уверува дека Министерството за здравство ќе функционира беспрекорно и во периодот додека е кампањата.

Два гола на Фалкао во победата на Монако од 4 0

Два гола на Фалкао во победата на Монако од 4-0

пред еден ден - Фудбал

Радамел Фалкао постигна два од четирите гола на Монако во победата над Лил. На натпреварот од 7.коло во француската Лига 1, одигран синоќа во Лил, шампионот Монако забележаа убедлива победа против истоимената домашна екипа со 4-0.

Без изненадување на стартот на Европското првенство за одбојкарки

Без изненадување на стартот на Европското првенство за одбојкарки

пред еден ден - Спорт

На Европскиот одбојкарски шампионат во женска конкуренција што се одржува во Баку, Азербејџан и Тбилиси, Грузија одиграни се натпреварите од првото коло.

Цедевита и Будуќност во финалето на АБА Супер куп

Цедевита и Будуќност во финалето на АБА Супер куп

пред еден ден - Кошарка

Екипите на Цедевита и Будуќност ќе се борат за трофејот во кошаркарски АБА Супер куп. Ова е исходот по одиграните полуфинални натпревари на турнирот што се одржува во Бар, Црна Гора.

1 2 3 4 5 6 7