20
1 2 3 4 5 6 7 
Како со француски бакнеж да го натерате партнерот на страствен секс

Како со француски бакнеж да го натерате партнерот на страствен секс

пред 57 минути - Љубов

Бакнувањето е еден од најдобрите начини да се разбудат страстите меѓу двајца партнери со оглед на тоа што е можеби најинтимните чинови меѓу љубовниците.

Македонија ја поддржува Европската декларација за производството на соја без ГМО

Македонија ја поддржува Европската декларација за производството на соја без ГМО

пред еден час - Живот

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска, во рамки на саемот „Зелена недела“ во Берлин, потпиша изјава со која ја официјализира македонската поддршка на Европската декларација за производството на соја без ГМО.

Владата го менува законот за судовите  Нови правила за разрешување на судиите

Владата го менува законот за судовите: Нови правила за разрешување на судиите

пред еден час - Македонија

Министерство за правда подготува предлог на закон за изменување и дополнување на Законот за судовите. Со предлог законот...

Детален преглед  Какви употребувани автомобили се продаваат во македонските автосалони

Детален преглед: Какви употребувани автомобили се продаваат во македонските автосалони

пред 4 часа - Економија

Повеќе македонски автосалони освен што продаваат нови возила вршат продажба и на употребувани возила. Предноста во купување од употребувано возило од салоните е што најчесто тие се сервисирани и во одлична кондиција.

Грчки свештеници простираа за името Македонија

Грчки свештеници простираа за името Македонија

пред 5 часа - Македонија

Во организација на Грчката црква во градот Агио, се одржа протестен марш на дестина грчки свештеници, кои носеа парола „Македонија е грчка„, пренесува Канал 5.

Крстот се фрлаше во потичиња  реки  базени  Урнебесни снимки од цела Македонија

Крстот се фрлаше во потичиња, реки, базени: Урнебесни снимки од цела Македонија

пред 5 часа - Македонија

Крстот за денешниот празник Богојавление - Водици се фрлаше речиси во секое населено место низ земјава. Некаде во поточиња, некаде во базен, некаде во река.

Измамен за работа во Германија платил 80 000 денари

Измамен за работа во Германија платил 80.000 денари

пред 6 часа - Македонија

И.М.(32) вчера пријавил во полиција дека е измамен за 80.000 денари во врска со наводна работа во Германија. Како што соопшти МВР, И.

Кои амбасадори се појавија на приемот на претседателот Ѓорѓе Иванов во Гевгелија

Кои амбасадори се појавија на приемот на претседателот Ѓорѓе Иванов во Гевгелија

пред 6 часа - Македонија

Претседателот Ѓорѓе Иванов вчера во Гевгелија го одржа традиционалниот прием за димпломатскиот кор во земјава. Тој порача...

Му се заканувале на директорот на Драмски театар  Сашо Тасевски

Му се заканувале на директорот на Драмски театар, Сашо Тасевски

пред 7 часа - Македонија

Вчера напладне во 12:30 часот, С.Т. од Скопје пријавил дека истиот ден во 10:30 часот, во службената канцеларија на Драмски театар-Скопје, пристигнало писмо адресирано лично до него.

Тетовчанец силувал две малолетнички што ги запознал преку мрежата  Азар

Тетовчанец силувал две малолетнички што ги запознал преку мрежата „Азар“

пред 7 часа - Македонија

Mалолетничка од Тетово во присуство на нејзината мајка во придружба на Дежурен јавен обвинител, психолог при Центарот за...

Премиерот останува оптимист за името  Заев и Ципрас на 24  јануари ќе сретнат во Давос

Премиерот останува оптимист за името: Заев и Ципрас на 24. јануари ќе сретнат во Давос

пред 7 часа - Македонија

Претседателот на Владата Зоран Заев кој денеска по повод празникот Водици беше во Струга изрази уверување дека ќе биде изнајдено решение за проблемот што Грција го има со уставното име на Република Македонија.

Владата го менува законот за лекови  Задолжително присуство на фармацевти во аптеките дури од 2020 година

Владата го менува законот за лекови: Задолжително присуство на фармацевти во аптеките дури од 2020 година

пред 8 часа - Економија

Министерството за здравство до Собранието го достави предлог-законот за измени на законот за лекови и медицинки средства.

Повеќе генетски сличности споделуваме со пријателите отколку со странците

Повеќе генетски сличности споделуваме со пријателите отколку со странците

пред 8 часа - Без катеторија

Вообичаено пријателите споделуваат ист или сличен вкус за многу работи, имаат заеднички интереси и слични ставови. Експертите велат дека тоа има врска со генетиката.

Преболувањето на прекин на врска е исто како откажувањето од дрога

Преболувањето на прекин на врска е исто како откажувањето од дрога

пред 8 часа - Без катеторија

Оние кои неутешно страдаат поради „невозвратена“ љубов можеби за тоа имаат биолошка причина. Ново истражување на мозокот сугерира дека да се надмине љубовната болка е слично како и борбата со зависноста од дрога, пишува „Лајвсајанс“.

Автобуски 3 Д постојки во Кина

Автобуски 3-Д постојки во Кина

пред 8 часа - Без катеторија

Во Кина се монтирани првите 16 автобуски постојки отпечатени на 3-Д принтер, што претставува уникатна иновација во светот.

1 2 3 4 5 6 7