20
1 2 3 4 5 6 7 
Најубави голови и најдобри одбрани во изборот од второто коло на Лигата на шампионите

Најубави голови и најдобри одбрани во изборот од второто коло на Лигата на шампионите

пред 42 минути - Ракомет

По традиција, после секое одиграно коло во Лигата на шампионите, маркетинг тимот на ЕХФ ги избира петте најубави голови и петте најдобри одбрани на колото.

Најубави голови и најдобри одбрани во изборот од второто коло на Лигата на шампионите

Најубави голови и најдобри одбрани во изборот од второто коло на Лигата на шампионите

пред 6 часа - Ракомет

По традиција, после секое одиграно коло во Лигата на шампионите, маркетинг тимот на ЕХФ ги избира петте најубави голови и петте најдобри одбрани на колото.

Идеален тим на второто коло на Лигата на шампионите

Идеален тим на второто коло на Лигата на шампионите

пред 6 часа - Ракомет

ЕХФ го објави идеалниот тим на второто коло на Лигата на шампионите, а во него нема ракометари на Металург. Идеален тим на...

По две одиграни кола  Халил Јагањац е четврти стрелец во Лигата на шампионите

По две одиграни кола, Халил Јагањац е четврти стрелец во Лигата на шампионите

пред 9 часа - Ракомет

Халил Јагањац полека се етаблира во најдобар стрелец на Металург. По две комплетирани кола во Лигата на шампионите, Јагањац е моментално четврти стрелец во Лигата на шампионите.

Вања Илиќ го имаше најатрактивниот потег на средбата со Бешикташ

Вања Илиќ го имаше најатрактивниот потег на средбата со Бешикташ

пред 10 часа - Ракомет

Металург го загуби натпреварот со Бешикташ, во рамките на второто коло на Лигата на шампионите, но најатрактивниот потег на средбата ја имаше Вања Илиќ, кој постигна ефектен гол.

Лино Червар  Изгоревме во желбата за победа

Лино Червар: Изгоревме во желбата за победа

пред 11 часа - Ракомет

Не беше задоволен Лино Червар од играта и од исходот од средбата со Бешикташ. Своето незадоволство тој го искажа на прес-конференцијата по средбата.

Металург ги загуби бодовите против Бешикташ

Металург ги загуби бодовите против Бешикташ

пред 12 часа - Ракомет

Металург ја загуби средбата од второто коло во Лигата на шампионите. Денеска подобри од нас беа ракометарите на Бешикташ, кои извојуваа победа со резултат 27:31 (14:14).

Познати се составите на Металург и на Бешикташ за денешната средба

Познати се составите на Металург и на Бешикташ за денешната средба

пред 19 часа - Ракомет

За неколку часа, почнува во 17 часот, во ВИП арената “Борис Трајковски“ ќе се одигра средбата од второто коло на Лигата на шампионите, меѓу екипите на Металург и на Бешикташ.

Комплетни денешни резултати од средбите во Лигата на шампионите

Комплетни денешни резултати од средбите во Лигата на шампионите

пред еден ден - Ракомет

Денеска се одиграни седум средби од второто коло во Лигата на шампионите. Во нашата група “Д“, екипата на Монпелје го совлада тимот на Чеховски Медведи.

Висок пораз на Металург 2

Висок пораз на Металург 2

пред еден ден - Ракомет

Металург 2 ја загуби средбата од второто коло на ВИП Суперлигата, откако на гостувањето во Битола е поразен од екипата на Пелистер, со високи 37:21 (18:13).

Голот на Вања Илиќ меѓу најубавите голови на 4  коло на СЕХА лигата

Голот на Вања Илиќ меѓу најубавите голови на 4. коло на СЕХА-лигата

пред 3 дена - Ракомет

СЕХА-лигата ги објави петте најубави голови од четвртото коло на ова регионално натпреварување, а меѓу нив е и еден од головите на Вања Илиќ.

Петте најдобри голмански одбрани во 4 то СЕХА коло

Петте најдобри голмански одбрани во 4-то СЕХА-коло

пред 3 дена - Ракомет

СЕХА-лигата ги објави петте најдобри одбрани од четвртото коло на ова регионално натпреварување меѓу кои нема одбрани на нашите голмани.

Лино Червар  Средбата со Бешикташ за нас е исклучително важна

Лино Червар: Средбата со Бешикташ за нас е исклучително важна

пред 4 дена - Ракомет

Денеска Металург одржа прес-конференција, по повод претстојната средба од второто коло на Лигата на шампионите, против екипата на турски Бешикташ.

Комплетни резултати од 4  коло на СЕХА лигата  Табела

Комплетни резултати од 4. коло на СЕХА-лигата. Табела

пред 4 дена - Ракомет

Со денешните две средби, комплетирано е четвртото коло во СЕХА-лигата. За жал, ова коло ни го донесе и вториот пораз на Металург, кој денеска е поразен во Нови Сад.

Лино Червар  Војводина заслужено победи

Лино Червар: Војводина заслужено победи

пред 4 дена - Ракомет

По напреварот меѓу Војводина и Металург се одржа редовната прес-конференција на која своите видувања ги искажаа двајцата тренери.

1 2 3 4 5 6 7