20
1 2 3 4 5 6 7 
Комплетни резултати од 8  коло во Лигата на шампионите  Табели

Комплетни резултати од 8. коло во Лигата на шампионите. Табели

пред еден час - Ракомет

Со денешните седум средби, комплетирано е 8. коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Денес се случи и едно изненадување...

Минимален пораз на Металург 2 во Прилеп

Минимален пораз на Металург 2 во Прилеп

пред 8 часа - Ракомет

Во рамките на 10. коло на машката Суперлига, во Прилеп истоимениот суперлигаш минимално го порази тимот на Металург 2, со резултат 28:27 (14:14).

Топ 5 голови на 7  коло на СЕХА лигата

Топ 5 голови на 7. коло на СЕХА-лигата

пред еден ден - Ракомет

По комплетирањето на 7. коло, СЕХА-лигата ги објави петте најубави голови од ова коло. Овој пат меѓу стрелците нема претставник на Металург.

Денешни резултати од Лигата на шампионите

Денешни резултати од Лигата на шампионите

пред еден ден - Ракомет

Денеска се одигранипет средби од 8. коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Металург не ја искористи својата шанса и загуби на гостувањето кај Бешикташ, со што ги загуби и теоретските шанси за второто место во групата “Д“.

Металург поразен и на гостувањето кај Бешикташ

Металург поразен и на гостувањето кај Бешикташ

пред еден ден - Ракомет

Металург ја загуби и втората средба против Бешикташ во актуелната сезона во Лигата на шампионите. Во рамките на 8. коло, во Измит, Металург е поразен со резултат 29:32 (15:13).

Младинците на Металург 2 убедливо ја совладаа Ринија

Младинците на Металург 2 убедливо ја совладаа Ринија

пред еден ден - Ракомет

Во петтото коло на младинската лига, група 2, младинците на Металург 2 ја извојуваа својата четврта победа. Овој пат нашите ракометари беа подобри од составот на Ринија, кој убедливо го совладаа со резултат 54:30 (27:12).

Еве ги составите на Бешикташ и на Металург за денешната средба

Еве ги составите на Бешикташ и на Металург за денешната средба

пред еден ден - Ракомет

Во 16 часот по македонско време во Измит ќе се одигра средбата од 8. коло на групната фаза на Лигата на шампионите, меѓу екипите на Бешикташ и на Металург.

Топ 5 одбрани во седмото коло на СЕХА лигата

Топ 5 одбрани во седмото коло на СЕХА-лигата

пред 2 дена - Ракомет

По завршувањето на седмото коло на СЕХА-лигата, маркетинг тимот на лигата ги објави петте најдобри голмански одбрани на колото.

Почна 8  коло на Лигата на шампионите  Распоред и сатница

Почна 8. коло на Лигата на шампионите. Распоред и сатница

пред 2 дена - Ракомет

Со вчерашните два натпревари, двата во групата “Ц“, почна 8. коло на групната фаза на Лигата на шампионите: Горење Велење...

Пораз на Металург 2 во Велес

Пораз на Металург 2 во Велес

пред 4 дена - Ракомет

Металург 2 загуби на гостувањето во Велес. Ракометарите на Борец беа подобриот тим и не совладаа со резултат 38:32 (19:17).

Комплетни резултати од 7  коло на СЕХА лигата  Табела

Комплетни резултати од 7. коло на СЕХА-лигата. Табела

пред 4 дена - Ракомет

Со средбата Мешков Брест – Металург, комплетирано е седмото коло на СЕХА-лигата. . Резултати: Цеље ПЛ – Нексе  27:27 (12:12)...

Мешков Брест го порази Металург

Мешков Брест го порази Металург

пред 4 дена - Ракомет

Во рамките на 7. коло на СЕХА-лигата, Металург загуби на гостувањето во Брест. Во натпревар со многу падови и подеми на Металург, Мешков Брест славеше со резултат 35:30 (18:17).

Металург замина на мини турнеја во Белорусија и Турција

Металург замина на мини-турнеја во Белорусија и Турција

пред 5 дена - Ракомет

Денеска рано наутро Металург замина на мини-турнеја во Белорусија и во Турција, каде ќе одигра два натпревари, најпрво со Мешков Брест во СЕХА-лигата, а потоа и со Бешикташ во Лигата на шампионите.

Фотогалерија од средбата Металург   Монпелје

Фотогалерија од средбата Металург – Монпелје

пред 6 дена - Ракомет

Фотографии на Игор Бансколиев, “Нова Македонија“.

Комплетни резултати од 8  коло на машката ВИП Суперлига  Табела

Комплетни резултати од 8. коло на машката ВИП Суперлига. Табела

пред 6 дена - Ракомет

Комплетирано е и 8. коло на машката ВИП Суперлига, во кое Металург 2, по голема борба, во Автокоманда е поразен од екипата на Тинекс Пролет.

1 2 3 4 5 6 7