20
1 2 3 4 5 6 7 
Разголени нозе во зима  Еве неколку трикови кои ќе направат да изгледате совршено

Разголени нозе во зима? Еве неколку трикови кои ќе направат да изгледате совршено!

пред 3 дена - Мода

Некои дами ги обожаваат дебелите чорапи и хулахопки, но дел од нив не можат да ги поднесат и повеќе сакаат да ги истакнат своите нозе, без разлика на тоа што е зима.

Само 5  од луѓето можат да ги решат овие 5 загатки

Само 5% од луѓето можат да ги решат овие 5 загатки

пред 5 дена - Забава

Загатките се одличен начин малку да заборавите на вашето секојдневие и да го тестирате вашиот мозок. Овие пет загатки можат да ги решат само 5% од луѓето во светот, па проверете дали и вие спаѓате во таа група! 1.

Едноставен рецепт за нискокалорично чоколадно смути

Едноставен рецепт за нискокалорично чоколадно смути

пред 5 дена - Храна

Во оние денови кога едноставно имате голема потреба за благо, наместо да се заборавите во уживањето на вкусот на големо чоколадо,...

Погледнете како изгледа најубавата библиотека во светот

Погледнете како изгледа најубавата библиотека во светот

пред 5 дена - Живот

Поголемиот дел од луѓето не сакаат некој да ги гледа додека читаат книга, но со сигурност би направиле исклучок доколку би...

Зошто е важно да консумирате природни сокови

Зошто е важно да консумирате природни сокови?

пред 5 дена - Здравје

Дали често практикувате да консумирате природни сокови? Некои луѓе ги обожаваат, додека пак некои ги пијат многу ретко. Тоа што треба да го знаете е дека природните сокови имаат големи придобивки за вашиот организам.

Кои типови на мажи овозможуваат најдобар оргазам

Кои типови на мажи овозможуваат најдобар оргазам?

пред 5 дена - Љубов

Женскиот оргазам отсекогаш бил комплицирана тема и голем број на мажи сè уште не се во можност да го разберат потполно. Направено...

The Weeknd повторно во врска со бивша девојка на Џастин Бибер

The Weeknd повторно во врска со бивша девојка на Џастин Бибер

пред 6 дена - Сцена

Неодамна, познатиот музичар и Селена Гомез ставија крај на својата љубовна врска. Во последно време, The Weeknd беше забележан со бившата девојка на Џастин Бибер, 21-годишната Јована Вентура.

Класиката е секогаш во мода   Bella капутите низ времето

Класиката е секогаш во мода - Bella капутите низ времето

пред 6 дена - Мода

Класиката никогаш не излегува од мода. Да, зборуваме за Bella, бренд кој е добро познат по својата линија на зимски капути, совршени по минимализмот и кројот кој природно легнува на телото, идеални за секоја модерна и деловна жена.

Кристијано Роналдо и Џорџина Родригез добија ќеркичка

Кристијано Роналдо и Џорџина Родригез добија ќеркичка

пред 6 дена - Сцена

Крстијано Роналдо по четврти пат стана татко, а тоа го потврди и со фотографијата која ја објави на својот профил на Инстаграм.

 Walk on Water    новата песна на Еминем и Бијонсе

„Walk on Water“ - новата песна на Еминем и Бијонсе

пред 6 дена - Сцена

Слушнете ја новата емотивна песна на Еминем и Бијонсе! Walk On Water е новата музичка соработка на Еминем и Бијонсе и со сигурност може да се каже дека песната ќе стане хит.

10 грешки кои ги правите при изборот на долна облека

10 грешки кои ги правите при изборот на долна облека

пред 6 дена - Љубов

Сигурно ви се случило да отидете на шопинг и да најдете долна облека, која многу ви се допаѓа и би сакале веднаш да ја купите.

23 причини зошто жените живеат подолго од мажите

23 причини зошто жените живеат подолго од мажите

пред 6 дена - Забава

Денес е понеделник, па зошто со насмевка да не ја започнете работната недела? Овие 23 фотографии навистина ќе ве насмеат! Можеби кога го прочитавте насловот, различни мисли ви поминаа низ глава за тоа што можеби ќе се пишува на оваа тема.

Интересни факти за мажите

Интересни факти за мажите

пред 6 дена - Забава

Мажи... кој може да ги разбере? Има една позната изрека која вели дека жените се од Венера, а мажите се од Марс, па поради тоа жените не можат да ги разберат мажите.

Фасцинантни факти за луѓето родени во ноември

Фасцинантни факти за луѓето родени во ноември

пред една недела - Забава

Доколку сте родени во ноември или пак познавате некоја личност којашто е родена овој месец, тогаш овие факти сигурно би ве...

50 строги правила кои претседателските семејства мораат да ги почитуваат

50 строги правила кои претседателските семејства мораат да ги почитуваат

пред една недела - Забава

Поранешната Прва дама на САД, Мишел Обама, еднаш изјави: Навистина не го знаете тоа што не го знаете додека не дојдете тука.

1 2 3 4 5 6 7