20
1 2 3 4 5 6 7 
Кржаловски СДСМ со своето неодговорно однесување ги опструира многуте проекти кои што се во интерес на граѓаните

Кржаловски: СДСМ со своето неодговорно однесување ги опструира многуте проекти кои што се во интерес на граѓаните

пред 3 часа - Без катеторија

СДСМ ја продолжува кризата во државата, а со тоа го оневозможува реализирањето на проектите содржани во програмата „Реално“ за кои што гласаа мнозинството граѓани во Република Македонија, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Ѓорѓиевски Заев и злосторничкото здружение во раководството на партијата го претворија СДСМ во заштитник на се што е криминално

Ѓорѓиевски: Заев и злосторничкото здружение во раководството на партијата го претворија СДСМ во заштитник на се што е криминално

пред 3 часа - Без катеторија

СДСМ е дувло и синоним за криминалот, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение следува интегрален текст од прес-конференцијата на Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ.

Шутаров Jа отворивме 12 сезона од нашето постоење како храм на македонската култура во Софија

Шутаров: Jа отворивме 12. сезона од нашето постоење како храм на македонската култура во Софија

пред 3 часа - Без катеторија

Деновиве, со проектот “Сподели Радост”, инициран од нашиот Центар, поддржан од Министерството за култура и реализиран со...

Сообраќајот на патот Кичево Охрид кај Врбјани утре во прекин

Сообраќајот на патот Кичево-Охрид кај Врбјани утре во прекин

пред 3 часа - Без катеторија

Сообраќајот на патниот правец А2 Кичево – Охрид по планинскиот превој Пресека кај село Врбјани утре ќе биде во прекин поради изведување работи на пат – минирање.

Цел град прашува Која е девојката со раскошен задник што чисти прозори

Цел град прашува: Која е девојката со раскошен задник што чисти прозори

пред 4 часа - Забава

Социјалните мрежи ги раздрма фотографија од девојка од Бањалука која е фотографирана на балкон како чисти пајажина. Но тоа што предизвика многу коментари е нејзиниот задник.

Седум недели посветени на Бога Од понеделник почнуваат велигденските пости

Седум недели посветени на Бога: Од понеделник почнуваат велигденските пости

пред 4 часа - Без катеторија

Неделата пред Прочка се вика Месопосна или Месна недела, а некои ја викаат и Месни поклади зашто на тој ден се запокладува (запостува) со месо, месни производи и свинска маст.

Над 10 милиони денари за неколку проекти во општина Василево

Над 10 милиони денари за неколку проекти во општина Василево

пред 5 часа - Без катеторија

Општина Василево ја почна изградбата на нова спортска сала во населеното место Нова маала. Градоначалникот Ванчо Стојанов информира дека за оваа намена ќе го преадаптираат објектот на стариот дом на култура.

Фудбалерите на Вардар гости во СУ Васил Антевски  Дрен

Фудбалерите на Вардар гости во СУ „Васил Антевски – Дрен“

пред 5 часа - Без катеторија

Дел од фудбалерите на Вардар денеска се дружеа со учениците од средното училиште „Васил Антевски – Дрен“ во населбата Кисела Вода.

200 000 евра за патни трошоци си зеле 10 пратеници од СДСМ

200.000 евра за патни трошоци си зеле 10 пратеници од СДСМ

пред 5 часа - Без катеторија

Близу 11 милиони денари или 180 илјади евра, зеле неколкумина пратеници од претходниот пратенички состав на Социјалдемократскиот сојуз, за патни трошоци, за само една година.

Сопругата на Дуле ја откри вистинската причина за смртта на пејачот

Сопругата на Дуле ја откри вистинската причина за смртта на пејачот!

пред 5 часа - Сцена

Три ипол години по смртта на пејачот Душан Љубисављевиќ – Дуле, неговата сопруга Љупка првпат јавно проговори во јавноста за губењето на својот сакан.

ЕДНОСТАВНО БЛЕСКА Ана Николиќ го покажа трудничкото стомаче

ЕДНОСТАВНО БЛЕСКА: Ана Николиќ го покажа трудничкото стомаче!

пред 5 часа - Сцена

Ана Николиќ и Стефан Ѓуриќ Раста во јуни ќе станат родители, а пејачката неодамна откри дека на свет ќе донесе девојче. Ана на почетокот на годината дозна дека е бремена, а сега објави и фотографија на која блеска со трудничкото стомаче.

Ристовски За оваа година планирани 3 7 милиони евра за поддршка на иновации

Ристовски: За оваа година планирани 3,7 милиони евра за поддршка на иновации

пред 5 часа - Без катеторија

До 3 мај 2017 трае повикот на Фондот за иновации и технолошки развој за поддршка на заинтересираните стартап претпријатија кои може да аплицираат за грантови до 30.

Тања Савиќ откри еден ДЕТАЉ Eве што ќе и се случи во 2017 та

Тања Савиќ откри еден ДЕТАЉ: Eве што ќе и се случи во 2017-та!

пред 5 часа - Сцена

Тања Савиќ за новата емисија на „Сцена“ откри детали од приватниот живот. Откри дека оди кај астролог, па отрки еден детаљ за што ја очекува во 2017та.

ВМРО ДПМНЕ Новата градинка во општина Центар изградена неквалитетно

ВМРО-ДПМНЕ: Новата градинка во општина Центар изградена неквалитетно

пред 5 часа - Без катеторија

ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека новата градинка во општина Центар, за која беа потрошени два милиони евра, е изградена неквалитетно.

Попоски Тешко е да се прогнозира дали ќе има влада или нови избори

Попоски: Тешко е да се прогнозира дали ќе има влада или нови избори

пред 5 часа - Без катеторија

Во овој момент тешко е да се прогнозира кога и во каква форма би формирале влада или дали би се одлучиле на повторни избори,...

1 2 3 4 5 6 7