20
1 2 3 4 5 6 7 
Граѓаните на Радовиш кажаа НЕ за Тиранската платформа

Граѓаните на Радовиш кажаа „НЕ“ за Тиранската платформа

пред 4 часа - Без катеторија

Граѓаните на Радовиш повторно во голем број излегоа на протест со поддршка за граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“.

Лепиткова Општина Босилово од рудникот Иловица ќе има добивка од околу 3 милиони евра како и вработување на локалното население

Лепиткова: Општина Босилово од рудникот Иловица ќе има добивка од околу 3 милиони евра како и вработување на локалното население

пред 4 часа - Без катеторија

За рудникот Иловица кој што сега е во фаза на добивање на дозвола за експлотација помина јавната расправа, а се уште не е...

Струмичани порачаа Македонската историја и идентитет нема да бидат однесени во историјата

Струмичани порачаа: Македонската историја и идентитет нема да бидат однесени во историјата

пред 7 часа - Без катеторија

Непријателот и предавниците на сопствениот народ не спијат – длабоко се навлезени во ништење на Македонија и ги употребуваат сите механизми, беше истакнато вечерва на протестот на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ во Струмица.

Граѓаните на Пробиштип вечерва уште еднаш порачаа дека кризата во Македонија ќе се реши само со нови избори

Граѓаните на Пробиштип вечерва уште еднаш порачаа дека кризата во Македонија ќе се реши само со нови избори

пред 7 часа - Без катеторија

Граѓаните на Пробиштип, вечерва масовно излегоа низ улиците на својот град за да дадат поддршка на иницијативата ЗА ЗАЕДНИЧКА...

Кумановчани порачаа Македонскиот народ преку фер и демократски избори ќе испише уште една значајна историска победа

Кумановчани порачаа: Македонскиот народ преку фер и демократски избори ќе испише уште една значајна историска победа

пред 7 часа - Без катеторија

Кумановци и вечерва се приклучија на маршот кој го организира Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ и уште еднаш побараа целосно отфрлање на тиранската платформа, преку организирање избори.

Груевски се сретна со шефот на парламентарната група на австриската владејачка партија Лопатка

Груевски се сретна со шефот на парламентарната група на австриската владејачка партија Лопатка

пред 7 часа - Без катеторија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска во Виена се сретнал со шефот на парламентарната група на владејачката партија и поранешен секретар во министерство за надворешни работи на Австрија, Рајхолд Лопатка.

Штип обоен во црвено жолто  Граѓаните со масовен протест низ улиците на градот побараа нови избори во Македонија

Штип обоен во „црвено-жолто“: Граѓаните со масовен протест низ улиците на градот побараа нови избори во Македонија

пред 7 часа - Без катеторија

Граѓаните на Штип вечерва повторно на масовен протест низ улицте на градот ја дадоа поддршката на граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА.

Кичевчани масовно порачаа Претседател на Собрание и Влада качени на Тиранската платформа нема да има но ќе има избори

Кичевчани масовно порачаа: Претседател на Собрание и Влада качени на Тиранската платформа нема да има, но ќе има избори

пред 7 часа - Без катеторија

Пред платото на Домот на културата во Кичево и вечерва на протест се собраа поддржувачите на Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“.

Со гајди и тапани граѓаните порачаа дека нема да дозволат Тиранската платформа да биде втурната во Конче

Со гајди и тапани граѓаните порачаа дека нема да дозволат Тиранската платформа да биде втурната во Конче

пред 7 часа - Без катеторија

Општина Конче вечерва повторно излегоа на улиците и ја дадоа својата масовна поддршка на граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА.

ФОТО ГАЛЕРИЈА Граѓаните на Скопје 59 ти ден низ улиците на градот нови избори се клуч за излез од кризата

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Граѓаните на Скопје 59-ти ден низ улиците на градот-нови избори се клуч за излез од кризата

пред 9 часа - Без катеторија

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ вечерва по 59-ти пат во Скопје одржа протестен марш на кој побара отфрлање на тиранската платформа и нови парламентарни избори за излез од ситуацијата во која се наоѓа Македонија.

Неготинчани порачаа Не отстапуваме ни милиметар од тоа што значи Македонија и се што е македонско

Неготинчани порачаа: Не отстапуваме ни милиметар од тоа што значи Македонија и се што е македонско

пред 9 часа - Без катеторија

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ и вечерва организираше протест во Неготино на кој беа истакнати заложбите против тиранската платформа и за зачувувањето на унитарноста на државата.

Граѓани на Охрид со поддршка на иницијативата За заедничка Македонија

Граѓани на Охрид со поддршка на иницијативата „За заедничка Македонија“

пред 9 часа - Без катеторија

Граѓани на Охрид и вечерва протестираа во знак на поддршка на граѓанската инцијатива „За заедничка Македонија“. Тие со марш...

Битолчани повторно го наполнија Широк Сокак Предвремени избори се единствен излез од политичката криза

Битолчани повторно го наполнија Широк Сокак: Предвремени избори се единствен излез од политичката криза

пред 9 часа - Без катеторија

Широк Сокак повторно беше претесен за граѓаните кои искочија на марш во знак на поддршка за граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“.

Делев Министерството за економија прави дневен мониторинг во текот на градбата на рудниците а потоа најавува и целосен мониторинг на сите активности

Делев: Министерството за економија прави дневен мониторинг во текот на градбата на рудниците, а потоа најавува и целосен мониторинг на сите активности

пред 9 часа - Без катеторија

Би сакал да ја поздравам одлуката на гевгеличани и тоа е нивно уставно право кое е гарантирано што се изјаснија на референдумот...

Дојчиновски Живееме под ова сонце на нашето знаме сонцето за кое се бореле нашите предци и нема да дозволиме тоа сонце да згасне

Дојчиновски: Живееме под ова сонце на нашето знаме, сонцето за кое се бореле нашите предци и нема да дозволиме тоа сонце да згасне!

пред 10 часа - Без катеторија

Ова е уште еден убав ден во нашата Македонија каде што сите ние се уште сме заедно и ќе бидеме заедно и Македонци и Албанци...

1 2 3 4 5 6 7