20
1 2 3 4 5 6 7 
МВР Ниту имаме ингеренции ниту сме барале притвор ОЈО  сеуште работиме на собирање докази

МВР: Ниту имаме ингеренции ниту сме барале притвор! ОЈО - сеуште работиме на собирање докази!

пред 5 часа - Македонија

Во врска со лажните информации објавени во медиумите под контрола на Сорос, за тоа дека МВР бара притвор за организаторите...

Џошуа го нокаутираше Кличко

Џошуа го нокаутираше Кличко

пред 5 часа - Спорт

Британскиот боксер Ентони Џошуа е нов светски шампион во тешка категорија, откако го нокаутираше Украинецот Владимир Кличко во 11.

ПСЖ е третиот учесник на Ф4 турнирот во Келн

ПСЖ е третиот учесник на Ф4 турнирот во Келн

пред 6 часа - Спорт

Францускиот ракометен шампион ПСЖ е третиот полуфиналист на Ф4 турнирот од Лигата на шампионите во Келн. „Светците" во реваншот...

Тодоров ВМРО ДПМНЕ имаше планови за намалување на невработеноста отворање на нови работни места и нови инвестиции но кризата го расцепи македонското национално ткиво

Тодоров: ВМРО-ДПМНЕ имаше планови за намалување на невработеноста, отворање на нови работни места и нови инвестиции, но кризата го расцепи македонското национално ткиво

пред 7 часа - Македонија

Веќе две ипол години Македонија е во константна криза која беше наметната веднаш по убедливата победата на ВМРО-ДПМНЕ во 2014 година, вели Никола Тодоров во интервју за Телевизија Нова.

Тодоров Насилството не смее да се оправда и да се повтори

Тодоров: Насилството не смее да се оправда и да се повтори

пред 7 часа - Македонија

а што беше демонстрирано беше едно политичко насилие и насилничка процедура онака како што некој размислува дека може да...

Тодоров За СДСМ ова е битка за власт за нас е битка за државата

Тодоров: За СДСМ ова е битка за власт, за нас е битка за државата

пред 7 часа - Македонија

За СДСМ ова е битка за власт, а за нас ова е битка за државата, истакна меѓу другото Никола Тодоров во своето вечерашно гостување на ТВ Нова.

Мухиќ и Мисовски ќе одговараат кривично

Мухиќ и Мисовски ќе одговараат кривично!

пред 8 часа - Македонија

Варварски чин реализиран преку злоупотреба на мандатот доверен од граѓаните - вака уставните експерти го оценуваат уставно правните експерти однесувањето на претсениците на СДСМ, ДУИ и оние раководени од Зијадин Села.

Познати полуфиналните двојки во Купот на Македонија

Познати полуфиналните двојки во Купот на Македонија

пред 8 часа - Спорт

По комплетираните натпревари од Суперлигата, познати се полуфиналните двојки од завршницата од првата кошаркарска лига во...

Торстен Фрај Излез од кризата се разговори со посредство на независен медијатор

Торстен Фрај: Излез од кризата се разговори со посредство на независен медијатор

пред 8 часа - Македонија

Најлош начин на решавање на еден конфликт е употреба на насилство, вели во интервју за Дојче Веле пратеникот во Бундестагот Торстен Фрај (ЦДУ).

За Мухиќ и Мисовски ова кривично дело не застарува ќе одговараат

За Мухиќ и Мисовски ова кривично дело не застарува, ќе одговараат

пред 8 часа - Македонија

Како варварски чин реализиран преку злоупотреба на мандатот доверен од мандатите го оценуваат уставно правните експерти однесувањето на претсениците на СДСМ, ДУИ и оние раководени од Зијадин Села.

Тодоров Случувањата во Собрание се смислено сценарио за да предизивика судир кој требаше да го засени нелегалниот незаконски и неделовнички избор на претседател на Собрание

Тодоров: Случувањата во Собрание се смислено сценарио за да предизивика судир кој требаше да го засени нелегалниот, незаконски и неделовнички избор на претседател на Собрание

пред 8 часа - Македонија

Од оваа временска дистанца можеме да направиме анализа за се што се случуваше и се плашам дека ова е смислено сценарио, смислен...

Барселона му се придружи на Вардар на Ф4 турнирот во Келн

Барселона му се придружи на Вардар на Ф4 турнирот во Келн

пред 9 часа - Спорт

Македонските ракометни репрезентативци Кире Лазаров и Борко Ристовски со Барселона му се придружуваат на Вардар на фајналфорот во завршницата од Лигата на шампионите во Келн.

Убиено куче со секира сред бел ден во Дебар Маало

Убиено куче со секира сред бел ден во Дебар Маало!

пред 9 часа - Скопје

Кучето си лежело пред кафулето Радиобар во Дебар Маало, Скопје, кога се појавил човек со секира и ладнокрвно го убил.. Гостите...

Вељановски Ме загрижува тоа што велат дека како што избрале претседател на Собрание ќе изберат и Влада и ќе изгласаат закон за јазиците

Вељановски: Ме загрижува тоа што велат дека како што избрале претседател на Собрание ќе изберат и Влада и ќе изгласаат закон за јазиците

пред 9 часа - Македонија

Закажаната седница која се одложи од петокот не можеше да се одржи бидејќи опремата во салата беше оштетна, таа седница не е завршена и мора да се оддржи во иднина, вели Трајко Вељановски во вестите на телевизија Сител.

Вељаноски Ако преминеме преку обидот за нелегален избор на претседател го уриваме системот

Вељаноски: Ако преминеме преку обидот за нелегален избор на претседател го уриваме системот

пред 9 часа - Македонија

За следните случувања во Собранието можеме да збориме од два аспекти, од правен легалистички и од политички јас прво ќе кажам...

1 2 3 4 5 6 7