20
1 2 3 4 5 6 7 
Хуманитарни пакети во Делчево  Пехчево и Виница во рамки на неделата на имунизација

Хуманитарни пакети во Делчево, Пехчево и Виница во рамки на неделата на имунизација

пред 14 часа - Здравје

Хуманитарни пакети и информативни флаери за значењето на имунизацијата на ромски семејства кои оваа и минатата година добиле...

Не ставајте ништо под креветот  носи несреќа

Не ставајте ништо под креветот, носи несреќа!

пред 16 часа - Здравје

Кога лежиме или спиеме на нашиот кревет, нашата потсвест е отворена и апсорбира повеќе енергија. Фенг Шуи, древната кинеска техника за подредување на предметите во просторот, говори дали треба да ставаме нешто под креветот и како тоа влијае на нас.

Како да ги спасите бубрезите

Како да ги спасите бубрезите?

пред 18 часа - Здравје

Бубрезите се меѓу најважните органи во телесниот систем, тие ја филтрираат крвта, произведуваат хормони и апсорбираат минерали.

Десет лица полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Десет лица полесно повредени во сообраќајки во Скопје

пред 18 часа - Здравје

Десет лица се полесно повредени во девет од вкупно 13 сообраќајни несреќи што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје.

Денеска уживајте  Сончево и топло до 24 степени

Денеска уживајте: Сончево и топло до 24 степени

пред 21 часа - Здравје

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, поизразен вдолж Повардарието.

Загрижувачки податоци од систематските прегледи   29 отсто од децата имаат рамно стопало

Загрижувачки податоци од систематските прегледи – 29 отсто од децата имаат рамно стопало!

пред еден ден - Здравје

И во 2016 година систематските прегледи покажаа алармантна состојба за здравјето на младите. Само во Скопје околу 30 проценти...

И утре топло  викендот дожд

И утре топло, викендот дожд

пред еден ден - Здравје

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, поизразен вдолж Повардарието.

МТСП  Има доволно средства за исплата на сите права од социјална заштита

МТСП: Има доволно средства за исплата на сите права од социјална заштита

пред еден ден - Здравје

Обвинувања на Партијата за целосна еманципација на Ромите (ПЦЕР) дека не се исплаќаат социјланите трансфери кон граѓаните...

Алкохолизмот им причинува повеќе проблеми на жените отколку на мажите

Алкохолизмот им причинува повеќе проблеми на жените отколку на мажите!

пред еден ден - Здравје

Научници од Универзитетот во Бостон и од една болница во Масачусетс тврдат дека алкохолизмот причинува поголеми проблеми на женскиот, отколку на машкиот мозок и психа.

Наместо со радар жители на Шкотска со фен за коса се борат против пребрзо возење

Наместо со радар жители на Шкотска со фен за коса се борат против пребрзо возење!

пред еден ден - Здравје

Жители од едно село во Шкотска каде автомобилите поминуваат со брзина од сто километри на час, се досетиле како да ги забават.

Преубаво тригодишно девојче има над 90 000 фанови на Инстаграм

Преубаво тригодишно девојче има над 90 000 фанови на Инстаграм

пред еден ден - Здравје

Малата Русинка Зое има само три години и нереална убавина. Бројот на нејзините фанови на Инстаграм расте од ден во ден и сега достигнал 90.

Жена тврди дека тутунски комбинати без дозвола користат фотографија од нејзиниот починат татко

Жена тврди дека тутунски комбинати без дозвола користат фотографија од нејзиниот починат татко

пред еден ден - Здравје

Шокирана 42 годишна жена тврди дека вознемирувачка фотографија кои се користи на пакувањето на цигарите ширум светот е всушност нејзиниот починат татко.

Утре сончево и потопло

Утре сончево и потопло

пред 2 дена - Здравје

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец.

МТСП  1 и 24 мај неработни денови за сите граѓани

МТСП: 1 и 24 мај неработни денови за сите граѓани

пред 2 дена - Здравје

Во мај годинава неработни денови за сите граѓани се 1 мај (понеделник) – Денот на трудот и 24 мај (среда) – Ден на сесловенските...

Скопјанец со нож го бодел братот   Повредениот е надвор од животна опасност

Скопјанец со нож го бодел братот – Повредениот е надвор од животна опасност

пред 3 дена - Здравје

Скопјанец се здобил со три убодни рани од нож и фрактура на рака откако синоќа бил нападнат од неговиот брат во нивниот дом.

1 2 3 4 5 6 7